🦊🍂 ОСІНЬ - РУДÁ ЛИСИЦЯ
Здрастуй, осінь - променúста,
рудá лисиця мила!
На тéбе так чекала я,
і знову в гості ти прийшла,
Неначе з клéну, із календаря
Листок змахнувши,
мов сторінку пожовтÍлу,
Безпомилково шлях у наше місто
і в душу кожного знайшла!
Усе темнÍші оксамúти нóчі,
Під ковдрою м'якóю
сóлодко так спиться,
Аромáтніший і гарячÍший
у чашці улюбленій чай;
ДопÍзна в кухні з рідними
розмови "очі в очі"
Та пироги з повидлом і корúцею;
Рóздуми "про головне" й "про вічне",
Які приходять мимоволі,
коли їх навіть не чекав.
Тя́гнеться так довго
похмурих днів холодних веренИця...
У срібні дзеркалá
калюж глибоких споглядаючи,
Задумливо-меланхолійні і промоклі
блимають з-під парасолей лúця
Людей, що додому спішáть,
із вогкОго полóну дощý виринáючи.
Зáтишок домашній
все більше цінувати стали,
Теплó обіймів,
ніжність поцілунків звичних,
Душевність бéсід
й перепúсок в соцмерéжах.
Лиш горобúна крізь вікно нам мáше
тихо полум'Яними гілкáми,
Освітлюючи, мов ліхтар магічний,
Довгих вечорів темряву безмежну...
Знов закохатись хочеться так щиро -
В людину, в нову книгу, в дощ,
та у красу осінньої природи дивовижну;
РазОм з опалим листям
і з вітром безупúну
В легкОму вальсі закружляти серед площ,
На крилах щастя полетіти
безтурботно з побачення ніжного!
...Ах, осінь, пухнаста руденька лисиця,
Людей всіх радістю, удачею й любов'ю
Щедро огорнú,
мов листопадом золотим!
Дозволь їх світлим мріям
і бажанням заповітним всім здійснИться,
А злі негóди хай розвіються,
як над стрімкóю річкою
густий туманний дим!
...Здрастуй, осінь,
чарівнá руда лисиця!
(Наталі Орішко)
