18 січня 1997 року норвежець Берг Усланд закінчив свій одиночний перехід через Антарктиду. Подорож відчайдушного норвежця розпочалася 15 листопада 1996 року і завершилася 18 січня 1997 року. Усланд рухався на лижах і використовував парашют для прискорення. Він пройшов 1695 миль (близько 2.5 тисяч кілометрів) від острова Беркнер до бази Скотт.
Слід нагадати, що першим досяг Південного полюса також норвезький полярний дослідник - Р. Амундсен 14 грудня 1911 року. Етап систематичного вивчення природи Антарктиди розпочався після Другої світової війни. У 1957 році у зв'язку з підготовкою і проведенням третього Міжнародного геофізичного року було розроблено єдину програму досліджень. Цього ж року було укладено договір, який проголошував свободу наукових досліджень у будь-яких районах Антарктиди і використання цього материка тільки з мирною метою. На його території працюють більш як 40 наукових станцій різних держав.