Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

15 травня 2023 о 10:11
10 1

НеСекретний секрет про креативність

Креативність — це не особливий ген і не загадкова унікальна частина мозку, що притаманна тільки обраній частині людства. Це навичка. Як читати, швидко бігати чи ліпити з глини. Як будь-який скіл, креативність вимагає тренування. Щоденна робота над своїм рівнем творчості абсолютно точно подолає страхи та страждання над білим аркушем.

Ділюся з вами своїми способами подолання творчих криз.

Читайте. Спеціалізована література, художні твори, газети і журнали. Інколи ідеї для чудової методичної розробки можуть прийти під час читання з дитиною казок або перегляду за філіжанкою ранкової кави яскравих графічних романів. Муза — жінка непередбачувана 🙃

Дивіться. Креативність зростає разом із кількістю переглянутих вами матеріалів колег. Підручники, навчальні посібники, презентації, дидактичні ігри, тести, уроки, квести — Всеосвіта має все, що допоможе надихатися.

~ не плутайте натхнення з плагіатом ~

Слухайте. Дуже неоднозначна порада…але я хочу нею поділитися. “Mozart effect”— так назвали результати експерименту зі впливу музики на когнітивні функції людини. Сам експеримент сумнівний і не був сприйнятий науковою спільнотою, проте музика точно впливає на наш мозок. Наприклад, звуки природи та інструментальна музика сприяють концентрації, а от пісні розфокусовують та “змушують” мозок фоново обробляти тексти.

Пробуйте. Подорожуйте, відвідуйте нові місця (кафе, вистави, галереї, парки), куштуйте нову їжу, приміряйте не притаманний вам одяг чи прикраси. Новий цікавий досвід для мозку, як афродизіак, збуджує праву півкулю.

Спілкуйтеся. Шукайте групи для спілкування з колегами в соціальних мережах чи офлайн заходах, доєднуйтеся чи створюйте для генерування ідей та обміну думками освітянські спільноти в своїй школі чи обласному методичному обʼєднанні. Часто буває, що сформулювати ідею виходить краще, якщо проговорити її вголос.

Записуйте. Створіть “звалище ідей” в нотатнику чи google-таблиці й записуйте туди те, що раптово приходить у голову (навіть, якщо здається, що ідея ніколи не знайде відгуку) — життя непередбачуване, можливо прийде час.

Хваліть себе. Наші мозок і тіло люблять дофамін. Саме цей гормон відповідає за радість досягнення мети. Не перетворюйте свої творчі досягнення на рутинну роботу. Святкуйте, даруйте собі подарунки, робіть компліменти. Маленькі радощі й емоційне піднесення після виконаної роботи стимулюватиме мозок генерувати нові ідеї та створювати надзвичайні матеріали.

У наступних дописах поділюся крутою підбіркою книг і тренажерів, що допоможуть надихатися кожного дня.

Читайте також: