Опубліковано 26 жовтня 2022 о 22:00
10 0
4 3

Миру нам сьогодні треба

Виховне заняття

Тема. Миру нам сьогодні треба…

Мета:

  • прищеплювати любов до своєї крани;

  • формувати активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної Української держави;

  • розвивати пізнавальні інтереси, творчі здібності, зв’язне мовлення, вміння висловлювати свої думки;

  • виховувати почуття поваги, толерантності, гуманності, гордості та шани за наших захисників.

  • виховувати патріотів рідної України.

Обладнання: презентація, чарівні бантички, слово М И Р на окремих аркушах, сердечка для асоціацій, карта України, голуби з паперу, відеоролик пісні «Ми за мир», відеоролик «Молитва», відеоролик «Ми з України», патріотичний торт з сюрпризом.

Хід заняття

І. Вступна частина

1. Організаційний момент

  • Добрий день, дорогі діти.

  • Добрий день.

  • Звати мене Марта Генадіївна. Мені дуже приємно, що я маю можливість сьогодні виховне заняття провести з вами. Давайте домовимося – на уроці бути розумними, активними, веселими, щасливими…

2. Вправа «Настрій»

- А щоб наше заняття вдалося нам потрібний хороший настрій. Дозвольте мені на хвилинку стати чарівницею.

  • У мене є ось такі чарівні бантички. Вони заряджені хорошим настроєм, бо вони українські.

  • Я залюбки з вами поділюся. (роздає кожному прапорець)

ІІ. Основна частина

  1. Повідомлення теми і завдань

  • Прочитайте слово М И Р

М И Р – таке маленьке і водночас величезне слово.

  • Сьогодні ми будемо працювати над темою, яка розкриває суть цього слова. Проведемо багато цікавих моментів.

  1. Вступна розповідь

Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе… На Україну напав ворог. Наша держава не готувалася до війни. Ми – мирні люди. Але десятки тисяч людей за покликом серця взяли зброю в руки і стали на захист рідної землі. Нам, українцям, зараз, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир.

  1. Пісня «Ми за мир»

https://youtu.be/6VpRt8w-_7U

  • Послухайте пісню і подумайте , які асоціації чи почуття у вас виникнуть.

  • Приспів пісні спробуємо заспівати разом.

(Діти слухають пісню, а приспів співають разом)

(Тим часом, роздати дітям сердечка, на яких вони писати)

  1. Асоціація

  • Діти, я хочу, щоб ви висловили свою думку, які у вас виникають асоціації, коли ви чуєте слово МИР. Запишіть слова та фрази, які спадають на думку.


  • Зачитайте, будь ласка, свої фрази чи вислови.

( Зачитують свої вислови)

  • МИР - це радість, щастя, добро, любов, тишина, спокій…

  • Молодці, ваша думка дуже важлива для усіх .

  • А тепер послухайте вірш, і доповните свої враження.

  1. Читання вірша вчителем

Мир на землі — це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.

Мир на землі — це росяні світанки,

Краса і творчість, пісня у гаях.

Мир на землі — це вечори і ранки

Із радістю і щастям у серцях.

Мир на землі — це дім і мама, й тато,

Й любові стільки — просто через край!

Це та земля, де щастя є багато

І в кожній хаті — хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,

А діти йдуть до школи знов і знов.

Й ніколи у боях ніхто не гине,

Бо там господар — щастя і любов.

  1. Учитель.

Нам випало жити у складні та великі часи. Ми сьогодні стали свідками тих подій, про які завтра напишуть в підручниках з історії. На долю нашого народу випало багато героїчного і водночас трагічного. Історія України – це історія народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність. Зараз нас хочуть знищити, але ми – українці – сильна нація, і Україна – єдина країна, сьогодні – як ніколи. Кожен з нас має любити свій народ, його культуру і традиції, як це робили ті, хто загинув за нашу незалежність на Майдані і хто відстоює її зараз.

  1. Акція «Голубка миру».

  • На знак нашої найбільшої мрії – сьогодні ми проведемо акцію «Голуб миру».

  • У кожного є білі голуби – символ миру. Кожен записує свою мрію, бажання, щирі слова підтримки. ( діти записують)

  • Свого голуба я посилаю у Маріуполь, нехай настане мир.

  • Ми почепимо на карті України голубів, які, я вірю, принесуть нарешті мир та спокій нашій Батьківщині, припинять кровопролиття та страждання тисячі українців. Нехай ці голубки повернуть додому батьків, синів, чоловіків та братів, щоб спокій запанував у душах та серцях людей. Я знаю, так воно і буде, тому що якщо багато людей чогось одного бажають, то їх мрії неодмінно стають реальністю.

Діти чіпляють голубів миру.

Голубко біла, ти лети у світ,

Хай буде мир у небі голубому.

Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

Приносить радість родові людському.

Голубко біла, ти лети у світ,

Хай буде мир у небі голубому!

Неси всім щастя, передай привіт

Усім народам, людові земному...

ІІІ. Заключна частина

  • Закінчується наше заняття.

  • Скажіть, будь ласка, над якою темою працювали сьогодні

  • Сьогодні ми обговорювали тему «МИР»

  • Саме 21 вересня День миру відзначає весь світ, а особливо вся Україна. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета кожного з нас. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

    1. « Голосую за мир»

  • На завершення пропоную вам «незалежне голосування». У вас у всіх є синьо-жовті стрічки заряджені хорошим настроєм. Вони нам будуть у нагоді. Я буду зачитувати репліки, а ви, якщо згідні зі мною, «голосуєте» – тобто піднімаєте догори бантики.

  • Я голосую за мир, за щастя у кожному домі,

  • Я голосую за мир, за мир на землі колисковій.

  • Я голосую за мир, хай буде завжди він і всюди,

  • Я голосую за мир, хай будуть щасливими люди.

  • Хай діти здорові ростуть у мирній щасливій країні,

  • Хай буде в них світле життя, бо мир треба кожній дитині.

  • Я голосую за мир, за мир на моїй Батьківщині.

  • Я голосую за мир на рідній моїй Україні.

( до кожного рядка діти піднімають бантики і махають)

  • Молодці. А тепер підсумуємо сьогоднішнє заняття.

  • Що ми робили сьогодні на занятті?

  • На занятті ми співали, підбирали асоціації до слова МИР, провели акцію «Голубка миру», голосували?

  • Вірно. Всі наші завдання були про що?

  • Всі завдання стосувалися миру і мирного життя.

  • Можливо, було для вас щось нецікавим?

  • Ні, все було цікавим і потрібним.

2. Рефлексія

  1. Сьогодні ми зробили … (плакат миру)

  2. Було цікаво … (переглядати відео)

  3. Ми запам’ятали… (асоціації до слова МИР)

  4. Ми старалися… (написати найкращі побажання миру)

  5. Ми зрозуміли… (що, миру нам сьогодні треба)

Діти, шануйте і любіть свою прекрасну, рідну неньку-Україну, шануйте славні традиції, звичаї нашого народу, пам’ятайте завжди і скрізь, що ви – діти козацького роду, онуки славних пращурів великих, що не корились ні мечу, ні кулеметному вогню, а свято вірили у світле майбутнє своєї держави.

Бо ми з УКРАЇНИ !!!

  • Дякую вам, діти, за разом проведений час.

  • Вам від мене сюрприз – всі пригощайтеся патріотичним тортиком.

https://youtu.be/07u4hRE1djA

(всі стають у коло) (вчитель пригощає всіх патріотичним тортиком).