Тема: «Метелик» (малювання по солі або посипання сіллю)
Мета: розширювати й поглиблювати знання дітей про метелики, будову метелика, ознайомлювати з нетрадиційним способом малювання посипання сіллю, розвивати емоції й міміку; учити радіти з результатів роботи.
Матеріали: зображення метелика; аркуш, фарба, волога ганчірка, серветка, сіль, вода для миття пензля
Хід заняття
1. Привітання
Вихователь:
- Діти, подивіться скільки гостей до нас сьогодні завітали. Ви малята чемні та виховані. Нумо привітаймось разом.
|
Вранці Сонечко встає, |
Руки підняти вгору. |
Вправа «Здрастуй!»
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо голубе!
Здрастуй, деревце мале!
Здрастуй, чистий білий сніг!
Привітав я вас усіх!
2.Мотивація діяльності
- У нас сьогодні не просте заняття. До нас завітає ще гість, але щоб він завитав треба відгадати загадку:
- Що то є за гість?
Ніжок має шість.
І чотири крильця має,
По квітках літає.
Ні бджола, ні джмелик, зветься він….( Метелик)
Вихователь: Вірно, молодці,
Дидактична гра: «Квітуча галявина».
Діти розкладають метелики на відповідний колір на квітку.
Молодці малята. Ви дуже гарно справились з завданням.
Вихователь: Але це ще не все. У нашого великого метелика є маленькі метелики - друзі. З ними трапилась біда, вони усі втратили свої чудові кольори та потребують нашої допомоги, а щоб вони ніколи вже не втратили свою красу ми розфарбуємо їх за допомогою клею, сіль та різнокольорової фарби.
Раз, два, три, чотири, п'ять починаю чаклувати
3. Образотворча діяльність
Діти за зразком вихователя наносять клей по контору малюнка та посипають його сіллю. Залишки солі зсипають в тарілку. (Поки сіль підсихає проводимо)

Фізкультхвилинка
Ми метелики чудові,
(Нахилити голову в ліво, вправо).
Маємо крильця кольорові,
(Розвести руки в сторони).
Над квітками літаємо,
(Біг на місці, рухи руками вгору-вниз).
Втоми ми не знаємо,
Пташки ми злякалися,
(Руки покласти на голову).
Під квітку заховалися.
(Присісти).
Вихователь: Які ви молодці, але треба закінчити наше чаклування та додати кольорів нашим метеликам. (Діти розфарбовують сіль за допомогою піпетки або пензлика та акварелі дуже обережно)
4. Підсумок.
Перегляд та обговорення дитячих робіт.
Виставка дитячих робіт. Діти розповідають про свої роботи. Вихователь дякує дітям за малюнки і відзначає, що кожен зміг створити неповторний образ метелика.
