Мета: ознайомлювати дітей із проблемою збереження чистоти довкілля, з правилами поводження з побутовим сміттям на вулиці та вдома; підвести до розуміння необхідності охорони навколишнього середовища, формувати уявлення про взаємозв’язок живої та неживої природи, навички праці у природі; виховувати любов до природи, уміння піклуватися про неї пояснити важливість сортування сміття.
Матеріал: Дидактичний матеріал, фото, аудіо запис, саджанці квітів та дерева.
Хід заняття
Доброго ранку, любі мої діти!
Подивіться всі на мене,
Посміхайтеся усі.
До заняття ви готові?
Отже, всі ви молодці!

Вихователь: Мої дороги малечі, мені надіслала листа Матінка-Земля й розповіла, що вона дуже захворіла та потребує на нашу допомогу. Вона дуже засмучена тим, що твориться на неї та просила вам розповісти її історію.
У стародавні часи коли тільки з'явились люди, я дуже раділа та вирішала у всьому допомагати та стати їм Мамою. Я подарувала багаті та чисті ліси у яких мої діти добували собі їжу, прозори, чисті річки та озера повні риби та пітної води, чарівні гори, моря, океани.....
Я спостерігала, як мої діти росли, навчалися, будували заводи, будинки, лікарні, з'явились машини, ракети, потяги....Мені стало тяжко дихати від усього диму який вони викидали у природу, але це ж мої дітки і я змогла пристосуватись. Коли з'явились пластикові та целофанові речи я злякалась, але поміркував вирішала, що мої діти розумні та зможуть захистити мене, а значить і себе. Але трапилось жахіття : сміття стало дуже багато, його не сортують та викидають повсюди, ліси зникають у річках зникає усе живе та не можливо пити з неї, повітря стало брудним та я захворіла.
Люби мої діти допоможіть мені вилікуватися.




Вихователь: Малечі, що трапилось з нашою Матінкою-Землею?
Як ми можемо допомогти? (Відповіді дітей)
Дидактична гра «Обери правильну дорогу».
Дітям пропонують дві стежини. На першій ростуть квіти, на другій – горить – багаття.
Завдання: обрати правильну стежинку та обґрунтувати свою відповідь.
(Якщо йти першою – можна потоптати квіти. Посередині другої горить багаття: його треба загасити і можна вирушати далі).
Висновок: обираємо другу стежку.
Дидактична гра «Сортувати – це просто».
Діти підходять до галявини й бачать сміття.
Вихователь: Діти, бачите, що байдужі люди наробили!
Діти: Ми допоможемо Матінька-Земля, зберемо сміття, наведемо порядок (Діти вдягають рукавички, очищують галявину від сміття та сортують його у баки).
Вихователь: Дякую вам, малята, молодці, врятували галявину, гарно попрацювали, можна і відпочити.

Вихователь: Діти, а чому ви не зібрали листя, гілки, шишки, камінці (Тому що це природне сміття). Як ви думаєте, хто може використати торішнє листя, гілки, шишки? (Ведмідь, білка, їжачок, щоб утеплити собі барліг, дупло, нірки). Де можна використати насіння рослин? (Снігур любить насіння клена, а синичка – березові сережки). Природне сміття корисне чи шкідливе? (Це сміття корисне). Але ми зібрали й багато іншого сміття. Це сміття корисне чи шкідливе? Чому? Що робитимемо зі сміттям? (Папір, картон розмістимо у контейнер для паперу. З нього зроблять нові зошити, розмальовки та книжки. Пластикові пляшки, целофанові пакети перероблять і з них зроблять нові іграшки, стільці, столи. А зі скла знову можна зробити посуд, пляшки. Залишками їжі погодуємо птахів і домашніх тварин. Інші харчові відходи віднесемо в контейнер для харчових відходів).
Вихователь: Чому треба берегти природу, не смітити, не шуміти? (Бо вода, земля і повітря повинні бути чистими, щоб росли дерева, квіти, мешкали звірі, комахи, співали пташки, щоб людям добре жилося).
Вихователь: Молодці, малята! Ви маленькі розумники та розумниці! Дякую вам!
Психогімнастична вправа «Зайчик»
Мета: розвиток моторної пам'яті.
Дитина повинна придумати і запам'ятати певну позу. Поки звучить музика, вона вільно стрибає по кімнаті немов зайчик. Як тільки музика закінчилася, тут же повинна прийняти обрану раніше позу.
ВИСНОВОК
Смітники забруднюють природні ландшафти нашого міста, являються джерелом забруднення струмків та річок, змінюють склад рослинного та тваринного світу.
Щоб покращити екологічну ситуацію, пропоную:
Очистити територію від сміття.
Створити майданчики, де розмістити контейнери для сміття.
Підвищити екологічну культуру
населення через засоби масової інформації.
Вихователь: Діти, а зараз ми всі перейдемо на вулицю та посадимо у нашому квітнику квіти та молоді дерева, вони не тільки прикрасять наш садочок,ще допоможуть Матінки-Землі дихати та вилікуватись.
на закріплення
