Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Екологічна комунікація в колективі: як розпізнати та зупинити мобінг та булінг у закладі освіти
»
Взяти участь Всі події
  • Всеосвіта
  • Стрічка блогів
  • Конспект уроку української мови "Словесні формули на означення показників часу протягом доби"
Опубліковано 16 лютого 2019 о 15:45
0 0

Конспект уроку української мови "Словесні формули на означення показників часу протягом доби"

Урок 73

Тема: Словесні формули на означення показників часу протягом доби

Мета: Вправляти дітей у правильному вживанні кількісних і порядкових числівників у мовленні, у складанні словосполучень; навчити будувати речення з числівниками на позначення часу, виробити навички правильно вживати їх в усному та писемному мовленні; виховувати організованість, спостережливість, уважність.

Обладнання: малюнки, таблиці

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу.

Створення емоційного настрою

Не гаймо часу, поспішаймо,

Урок скоріш розпочинаймо!

  • Давайте сьогодні попрацюємо наполегливо, швидко, щоб жодна хвилина не втратилась марно.

ІІ. Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів

  1. Інтерактивна вправа «Кубування»
  • Що називається числівником?
  • Які бувають числівники?
  • Що означають кількісні числівники?
  • На які питання відповідають кількісні числівники?
  • Що означають порядкові числівники?
  • На які питання відповідають порядкові числівники?
  1. Каліграфічна хвилинка

Каліграфічну хвилинку ми всі починаємо,

І літери гарні писати бажаємо.

Фонтан, хвилина, годинник, тиждень, тонна, година, рік.

- Прочитайте слова. Випишіть ті, що є одиницями вимірювання часу.

( Хвилина, тиждень, година, рік.)

В школі справу хоч яку

Починають по дзвінку.

Тож тримай, мов зайчик вуха,

Не зівай, уважно слухай.

- О котрій годині дзвінок вас покликав на урок?

- Як ви про це дізналися? (Подивилися на годинник)

- Яку роль відіграють годинники в житті людей? ( Вони упорядковують наше життя)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми з вами будемо тренуватися у правильному вживанні числівників на позначення часу

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Розвиток мовлення. Перегляд слайдів
  • Чи знаєте ви? Перший годинник було сконструйовано у 13 столітті!

( слайд « Годинники»)

01002l1z-c873-200x150.jpeg 01002l21-1f7e-322x250.jpeg

01002l1y-8e16-150x150.jpeg 01002l20-b233-150x150.jpeg 01002l22-f110-267x150.jpeg

- Які бувають годинники? ( Сонячні, механічні, кварцеві, електронні, атомні)

- Скільки видів годинників ви нарахували? ( 5)

- До якої частини мови належить?

- Яка орфограма ? (Апостроф)

- Запишіть цей числівник і запамятайте його.

- Скільки звуків позначає буква Я? (Два, бо після апострофа)

- Яке наступне число в натуральному ряді чисел? ( 6)

- Вкажіть орфограму і запишіть.

- Усно утворіть від них порядкові числівники.

2. Робота в парах за картками.

Гра « Влучіть в ціль»

  • З хибних тверджень зробіть правильні (стрілочкою)

Хвилина – це … сім днів.

Тиждень – це ….шістдесят хвилин.

Година – це …дванадцять місяців або триста шістдесят п’ять днів.

Рік -- це … шістдесят секунд.

Перевірка.

- Який числівник повторюється? (60)

- Що означає? (Шість десятків)

- Порівняйте числівники ШІСТЬ і ШІСТДЕСЯТ.(Знак м’якшення є і немає)

3. Робота за підручником

- В підручнику на ст.117 самостійно опрацюйте таблицю і зробіть висновки.

- Як правильно вимовляти числівники на означення часу?

- Спишіть 2 речення на вибір, підкресліть числівники.

4. Самостійна робота

Робота з картками «О котрій годині?»

Перевірка- «ланцюжок відповідей»

5. Фізхвилинка:

Час настав для відпочинку,

Тож встаєм на фізкультхвилинку!

6. Робота за підручником: вправа 268, ст. 117

- Розгляньте таблицю

Складання і запис речень.

7. Гра «Оголосіть правильно час!»- робота з картками

V. Підсумок уроку

Гра « Числівник загубився»

- Знайдіть числівник, що загубився у словах:

Столик, сімя, вітрила

Рефлексія

  1. Продовжте речення:

- Я сьогодні на уроці дізнався…

- Я відчув…

- Я зрозумів…