Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 8 травня 2020 о 12:51
0 0

"Кольори та відтінки"

Інтегроване заняття у ІІ молодшій групі

Мета: закріпити з дітьми назви кольорів; продовжувати формувати розуміння й особливості вживання поняття колір; розвивати допитливість, уважність; виховувати організованість у грі; розвиток дрібної моторики за допомогою ліпаки.

Матеріал: дидактичні картки, тест, відео фізкультхвилинки, ліпака, аркуші.

Хід заняття

Вихователь: Діти, до нас сьогодні завітав Олівець-Малювець.

Олівець-Малювець: Привіт діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?

Вийшла звідкись гарна жінка,
На ній стрічка-семицвітка;
А де з річки воду брала,
Там коромисло зламала. (Веселка)

Олівець-Малювець: Які ви розумні!!

Вихователь виставляє малюнок, де зображена Веселка.

Олівець-Малювець: Я хочу розкрити вам дуже велику таємницю! Я умію дуже гарно малювати. Мені навчила моя матуся-Веселка. У мене є багато братів олівчиків і сестричок фарб. Вони всі мають різний колір. Коли ж ми збираємось разом, то схожі на свою матусю. Мама-Веселка нас дуже любить, і дітки її дуже люблять. (Розглядають олівці.)


Вихователь: Діти вам подобається Веселка? (Так.) А чим? (Вона гарна, яскрава, різнокольорова.)

  • Нумо назвім кольори Веселки. (Відповіді дітей.)
  • Скільки кольорів має Мама-Веселка? (7)

Вихователь: Олівцеві дуже приємно, що ви так багато знаєте про його матусю. Вона
дійсно різнокольорова. І коли вони з братами та сестрами всі разом щось розфарбують, то вона говорить. «Мої ж ви різнокольорові пустунчики». А ще кольори мають магічну силу, вони чарівники й вміють змішувати свої кольори та отримувати різни відтінки: світло зелений, фіолетовий, помаранчевий, блакитний, рожевий та багато інших.


А ще в олівчика є друзі, які живуть поряд. Олівці чорного та коричневого кольору. Що можна намалювати цими кольорами? (Землю, стовбури дерев.)

Олівець-Малювець засидівся і почав щось робити. Що він робить? (Малює.) Де він малює? (На папері.)
А що потрібно, щоб гарно малювати? (Для того, щоб малювати, потрібен папір, олівці, фарби.)
Молодці, діти! То ж, відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Дидактична гра «Посади метелика на квітку»
Мета: закріпити назви кольорів, уміння знаходити свій колір з-поміж
інших; виховувати уважність.
Матеріал: різнокольорові метелики , різнокольорові квіти за кількістю дітей, дзвіночок.
Вихователь дзвенить дзвіночком, діти з метеликами у руках бігають поміж квітами, розкладеними на килимку. Дзвіночок затихає, кожен метелик
знаходить свою квітку відповідного кольору.

Вихователь. Дітки, а Олівець-Малювець приніс іще щось. Погляньте
і скажіть, що це? (Одяг.) Так, а якого він кольору? (Різнокольоровий.) Правильно. Братики Олівчики і сестрички фарби розфарбували його в різні кольори.

Дидактична гра «Добери за кольором»
Діти розбирають предмети одягу. Коли вихователь сигналізує кольоровим олівцем, діти приносять до нього одяг такого ж кольору.

Молодці ви дуже гарно впорались з усіма завданнями, а зараз зробимо подарунок для нашого

Закріплення знань за допомогою ТЕСТУ