Інтегроване заняття в ІІ- молодшій групі" Город на весні".
Мета: Ознайомити дітей з овочами у весняний період; розвивати спостережливість, інтерес до вирощування рослин та їх будову (стебел, листя, коріння); викликати бажання розрізняти за видами; формувати навички рахунку та логічного мислення;розширити словник пестливими словами.
Матеріал: дидактичний матеріал за темою, розмальовка, фарба, мультфільм та тест.
Хід заняття
Привіт, дітки, станемо в коло!
Скільки друзів, глянь навколо!
Руку дружби простягни та займатися почни!
Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?
Помаранчева і гарна,
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть… (морквину).

Так вірно, так яка тема нашого заняття сьогодні?? (Відповіді дітей)
Я зараз ще трішки вам допомогу:
Що людей з року в рік
Годує щедро? (город)
Сонце спекотніше припече,
Дощик грядки поллє,
І тоді зазеленіє Наш ...(город)

Вихователь: Вірно, овочі, ви вже у мене зовсім доросли тому я впевнена, що ви знаєте усі ці овочі , але не всі знайомі як вони ростуть та які у них листя та коріння. Прийшла весна і зі нею прийшло тепло, яке пробудило усю природу та настав час саджати город.
Вихователь ознайомлює дітей зі будовою овочів за допомогою картинного матеріалу

Пальчикова гімнастика "Овочі"
З базару одного разу господиня прийшла, («крокуємо» середнім і
вказівним пальцем по столу)
З базару господиня принесла додому: (по черзі загинаємо на руках пальці)
капусту, картоплю, моркву, буряк, петрушку і горох).
Ох!.. (ляскаємо в долоні)
Овочі спір завели на столі (пальці на обох руках стискаємо в кулаки і
потім разжимаем)
Хто краще, потрібніший і смачніше на землі: (загинаємо пальці на руках
по черзі)
Капуста? Картопля? Морквина? Буряк? Петрушка або горох?
Ох!..(ляскаємо в долоні)
Тим часом ножик господиня взяла (долоню розкриваємо, іншу долоню
ставимо руба і робимо різальний рух)
І цим ножем кришити почала: (загинаємо пальці на руках по черзі)
капусту, картоплю, моркву, буряк, петрушку і горох.
Ох!..(ляскаємо в долоні)
Кришкою накриті в задушливому горщику (розкриваємо долоню і
накриваємо іншу руку, яка в цей час стиснута в кулак)
У крутому окропі кипіли, кипіли: (по черзі загинаємо пальці на руках)
капуста, картопля, морква, буряк, петрушка і горох.
Ох!...(ляскаємо в долоні)
Супчик овочевий виявився непоганий! (гладимо себе по животу долонею)
Вихователь:
- Діти, пограймо в гру «Назви ласкаво» (з м'ячем).
Станьте в коло, я буду кидати вам м'яч, і називати овоч, ви будете називати цей овоч
ласкаво і кидати мені м'яч назад.
Гра «Назви ласкаво»
Помідор — помідорчик;
морква – морквочка;
Огірок — огірочок;
гарбуз — гарбузик;
Цибуля — цибулька;
Часник — часничок;
картопля — картопелька.
Вихователь : 
Молодці, а зараз ми з вами обведемо крапки та розфарбуємо наші овочі
