Вітаю! Ми живемо з вами у 21 столітті і наше життя дуже тісно зв’язане з інтернетом.Там легше написати свою думку,але деякі люди зловживають цією можливістю та порушуть правила спілкування у інтернеті. Для того,щоб ми з вами їх не порушували,я хочу розповісти вам про декілька з них.
Правила мережевого етикету:
Пам'ятайте, що Ви розмовляєте з людиною
Не вчиняйте іншим те, чого не хочете отримати від них самі. Поставте себе на місце людини, з якою розмовляєте. Відстоюйте свою точку зору, але не ображайте тих, хто навколо вас.
Поважайте час і можливості інших
Коли Ви надсилаєте електронну пошту або повідомлення до конференції, Ви фактично претендуєте на чийсь час. І тоді Ви відповідаєте за те, щоб адресат не витратив цей час даремно.
Зберігайте особистість
Використовуйте переваги анонімності. У мережі (наприклад, у конференціях) Ви можете зустрітися з тими, кого ніколи б не зустріли в реальному житті, і ніхто не засудить Вас за колір шкіри, очі, волосся, за Вашу вагу, вік або манеру одягатися. Однак Вас будуть оцінювати з точки зору того, як Ви пишете. Для тих, хто знаходиться в мережі, це має значення. Таким чином, правила граматики відіграють важливу роль.
Уникайте сарказму.
Люди, які не знають вас, можуть невірно витлумачити його зміст.
Використовуйте відповідні смайлики (значки емоцій), щоб допомогти передати сенс.
Використовуйте «смайлик» або пунктуацію, наприклад :-), щоб передати емоції.
Не викладай про себе усю інформацію
Соціальні мережі дають можливість розповісти про себе практично все, але робити це не варто. Навіщо порушувати межі особистого простору? Навіщо кожному знати про все, що твориться у вашому житті і душі? Інформацію про себе викладайте дозовано і без глибоких подробиць.
Не нав'язуйте своє думкою
Багатьом людям властиво завзято обстоювати свої моральні або політичні погляди, при цьому, не зважаючи на думку інших людей. Якщо ви будете надзвичайно наполегливі, то ризикуєте бути проігнорованим або взагалі втратите усіх друзів.
Не треба постійно скаржитися і лити сльози
Звичайно, ви можете щиро говорити про свої проблеми і ділитися сумними думками, як на прийомі у психолога. Але постійно витікаючий від вас негатив, може привести до того, що вас просто перестануть слухати.
Не вважаєте себе професіоналом
Мало кому цікаві питання SEO, SMO, SMM і так далі. А експерти соціального спілкування завжди намагаються вступити в дискусію по цих темах і використовують спеціальні терміни і жаргон. Можна бути професіоналом, але навіщо кричати про це на кожному кроці.
Пишіть зрозумілою мовою
Не треба писати так, що сенс тексту ще треба розшифровувати. Не використайте скорочення і будуйте фразу логічно. Не забувайте про орфографію і розділові знаки.
Не виставляйте фото, які можуть комусь не сподобатися
Якщо фотографія може скомпрометувати вашого друга, то виставляти її на загальний огляд це кінцево не злочин, але і непорядність з вашого боку.
Забудьте ненормативну лексику
Соціальна мережа - це не місце для лайки і мату. Не використовуєте слова, які можуть скривдити вашого співрозмовника.
Теми на які можна подискутувати:
Світ Інтернету: чи безпечніший за реальний?
Українська в мережі
Що варто знати дітям про безпеку в Інтернеті
Свобода інтернету vs безпека
Негативні та позитивні сторони інтернета
Інтернет-ігри для дітей за чи проти
Інтернет може бути небезпечним?!
Чи обов’язково дотримуватися правил поводження в інтернеті ?
Чи можна показувати своє життя в інтернеті?
Виставлення в інтернет-мережу особисті фото порушення професійної етики педагога?