Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

12 лютого 18:56

Досліди для дітей.

Фарбований лід для гри на вулиці

Створіть з дитиною кольоровий лід, з яким можна придумати багато цікавих ігор на морозі.

Пропоную цікаве завдання: пофарбувати воду фарбою та заморозити її у формочках. У процесі роботи діти повторят назви кольорів та поекспериментуют зі змішуванням фарб. З зробленим кольоровим льодом, можна вийти на вулицю і зробити багато цікавих речей.

Матеріали для роботи:

  • форма для заморожування льоду;

  • вода;

  • фарби акварель або гуаш;

  • нитки.

Дослід:

Заповніть формочки для заморожування льоду водою приблизно до середини. Візьміть фарбу, яка добре розчиняється у воді (акварель, гуаш). Доручіть дитині, за допомогою пензлика, перенести фарби у формочки з водою. Поясніть, як створювати нові відтінки шляхом змішування кольорів, а також розкажіть від чого залежить насиченість кольору.

Далі зробіть стільки відрізів ниток, скільки у вас буде льодових шматочків. Занурте кінчик кожної нитки у відповідну формочку. Прикрийте форму кришечкою, якщо вона є, і покладіть у холодильник.

Покажіть дитині у що перетворилася кольорова вода. Дозвольте торкнутися льоду і відчути холод від замерзлих шматочків. Потім вийдіть на вулицю і пограйтеся з пофарбованим льодом. Ним можна прикрашати дерева, сніговиків, ховати у сніг. Можна написати різнокольоровими шматочками ім'я, слова або цифри. Якщо тримається морозна погода, гратися можна скільки завгодно. Коли сніг тане, то лід перетворюється на яскраві рідкі плями, що на білому фоні виглядає доволі красиво.

Читайте також: