Мета: дати уявлення про продукти, що є корисними для зубів, і про ті, які спричиняють їх захворювання; про те, чому і як потрібно доглядати за зубами.
Матеріал: картинки (яблуко, морква, лимон, огірки, цукерки, тістечка, морозиво, варення); іграшка киця.
Хід заняття
Прийшла кицька, в якої болять зуби.
Вихователь: Зараз я вам розповім історію про кицю, в якої були дуже хворі зубки.
Киценька-ласунка мишок не ловила,
Солодощі різні та цукерки їла.
І тому в тієї киці-ласолюбки
Якось заболіли зразу геть всі зубки.
Бідна киця мучилась, плакала, не їла,
Зуби лікувати дуже не хотіла.
Й шкодувати стала, що цукерки їла…

Вихователь: Діти, а чи всі зубки у вас здорові? Може у когось зубки випали? А ви знаєте, що ці зубки не прості? Вони називаються молочними. Такі зубки тільки у маленьких дітей. Коли діти стають дорослими, молочні зуби замінюються іншими, як у дорослих. Вони називаються постійними. У всіх зубів — і молочних, і постійних — є друзі й вороги. Друзі — це фрукти й овочі. Подивіться на картинки, що ви тут бачите? (Яблуко, морква, салат, слива, огірки…..) Овочі й фрукти багаті на вітаміни, які допомагають дітям бути здоровими, сильними, ніколи не хворіти.

А тепер подивіться на ці картинки. Що ви тут бачите? ( варення, цукерки, тістечка.)


Ви любите їх їсти? Мами дають вам зразу багато цукерок, тістечок? Знаєте, чому не дають? Бо це вороги наших зубів. Саме вони і роблять зуби хворими. У тих, хто їсть багато солодощів, на зубах з’являються чорні цяточки, це старший ворог зубів — карієс. На тому місці, де з’являється карієс, поступово утворюється дірочка, і зуб починає дуже боліти. Ви хочете, щоб у вас боліли зубки? Якщо ж не хочете, їжте менше солодощів — цукерок, тортів, морозива, тістечок.
Зайченятка, глянуть любо:
Об морквинки чистять зуби,
І у них всі зуби цілі:
Гострі-гострі, білі-білі.
Фізкультхвилинка
Гра з м’ячем «Що корисне для зубів»
Вихователь називає харчові продукти. Дитина ловить м’яч і говорить корисне це для зубів, чи ні.
Вихователь: А ви вмієте правильно чистити зуби? Розкажіть, як ви це робити.
Ось у мене гребінець, це ніби наші зуби. Між ними я поклала вату — це залишки їжі. А тепер, Тетянко, візьми зубну щіточку і проведи нею по зубчиках гребінця вперед-назад кілька разів. Бачите, вата як була між зубчиками так і залишилась. А тепер Катя проведе зубною щіткою від верху гребінця вниз, ніби від ясен до краю зубів. Дивіться, вся вата, що була між зубчиками знялася — гребінець став чистим. Так зубна щітка знімає бруд із наших зубів, тільки слід нею правильно користуватися.
— Що ви робите після того, як почистили зубки? Навіщо її потрібно намилювати? А знаєте, у зубної щітки є улюблений віршик. Зараз нам його розповість Даринка.
Я — маленька зубна щітка і часу не гаю:
В кого зубки захворіли — вмить допомагаю.
Я дружити з вами рада, отже, вам моя порада:
Чистить зубки треба всім — і дорослим, і малим.
— Отже, дітям необхідно їсти більше продуктів, які містять вітаміни. Якщо вітамінів мало, діти погано ростуть і розвиваються, часто хворіють.
— А які ж поради ми дамо киці.
Не лінуйсь ніколи, киценька-голубко,
Зранку і під вечір чистить свої зубки.
Як не любиш пасти і зубної щітки,
То у тебе зубки зіпсуються швидко.
Хто ласує вволю, полюбляє цукор,
Той собі на горе буде мати муку.
Їсти треба, люба, сир, кефір, сметану.
Молоко з вершками та ще й кашу манну.
Підсумок
Вихователь: Ви зрозуміли, чому у киці боліли зубки? Які поради ви їй дали? Що потрібно їсти, щоб не боліли зубки?
— Киці вже час додому — її мама шукає.
Діти прощаються з кицею.