Опубліковано 24 листопада 2020 о 16:12
4 0

Cюжетно-рольова гра

Сюжетно-рольова гра "Перукарня"для дітей середньої групи.

Мета:

Навчальна:

розширювати у дітей уявлення про працю працівників перукарні;

формувати вміння застосовувати в грі отримані раніше знання про навколишнє життя;

активізувати словник дітей словами: «перукар», «майстер», «ножиці», «гребінець», «зачіска», «фен», «стрижка», «стриже», «чубчик», «пінка, лак для укладання», «бігуді».
Виховна:

- виховувати інтерес до гри;

- спонукати дітей самостійно розподіляти ролі;

- спонукати дітей реалізовувати в грі правила культурної поведінки, доброзичливості;

- удосконалювати навички ігрової діяльності.

Розвивальна:

- розвивати у дітей інтерес до сюжетно-рольових ігор, допомогти створити ігрову обстановку, налагодити взаємодію між тими, хто вибрав певні ролі;

розвивати інтерес до праці перукаря.

Ігровий матеріал:

дзеркало, стілець, фартух для майстра-перукаря, накидка для клієнта, фен, гребінець, ножиці іграшкові, бігуді, шпильки і затиски, журнали зі стрижками, використані флакони від лаку, шампуні, пінки, бальзаму, резиночки для волосся, іграшкова машинка для стрижки волосся.

Хід гри:

1. Організаційний момент.

Вихователь: -Діти,скажіть, хто з вас був у перукарні? З ким ви туди ходили? Що ви там бачили? Чим там займаються люди? (Відповіді дітей).
Вихователь: - А хочете ми зараз з вами пограємо в перукарню?
Тоді нам з вами треба розподілити ролі: -Хто буде перукарем? Хто буде дитячим перукарем? Інші хлопці будуть клієнтами. Я буду адміністратором і буду вам допомагати.

2. Основна частина
Заходить перший клієнт.
Адміністратор:
-Доброго дня. Що бажаєте?
Клієнт: -Зачіску.
Адміністратор: -Проходьте, будь ласка до майстра перукаря, він підбере вам зачіску за вашим бажанням.
Перукар: -Здрастуйте. Що бажаєте?
Клієнт: -Зачіску.
Перукар: -Яку? Я можу вам запропонувати вибрати зачіску в нашому журналі.
(клієнт відповідає, перукар робить зачіску, заходить наступний клієнт.
Адміністратор: -Здрастуйте. Що бажаєте?
Клієнт: -Мені потрібно підстригти волосся дитині.
Адміністратор: -Так, звичайно, проходьте до нашого дитячого майстру, він підстриже вашу дитини.
Дитячий майстер: -Здрастуйте. Як ви бажаєте підстригти волосся своєї дитини?
Клієнт відповідає яку стрижку бажає щоб зробив майстер. Майстер стриже.
Клієнт говорить спасибі і йде.
Гра триває, за бажанням дітей ще кілька клієнтів можуть відвідати перукарню.
-Адміністратор: -Шановні клієнти, наша перукарня сьогодні закривається, хто бажає може записатися на завтра на зачіску або стрижку. Всього вам доброго. До побачення!

3. Заключна частина, рефлексія.
Вихователь: -Діти, вам сподобалось у перукарні? Що сподобалося? Чим там займаються люди? Хто приходить в перукарню і для чого?
Тепер ви знаєте, чим займаються люди, які працюють у перукарні і для чого туди ходять дорослі і діти.

Читайте також: