Інтегроване заняття в ІІ- молодшій групі" "Чарівний світ комах"".
Мета: Ознайомити дітей з комахами; розвивати спостережливість, інтерес до досліджування комах та їх будову (голова, черевце, крила, ніг та вуса); викликати бажання розрізняти за видами; формувати навички рахунку та логічного мислення;закрипити поняття “один-богато-порівну”.
Матеріал: дидактичний матеріал за темою,книжка “Комахи” -ранок, мультфільм та тест.
Хід заняття
Привіт, дітки, станемо в коло!
Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку діткам усім!
Доброго ранку сонечку ясному!
Доброго ранку садочку прекрасному!
Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?
Хто пронизливо пищить
Ні на мить не замовчить,
Ніс тонкий, як голки, мають,
Дуже боляче кусають?
Обережно! Надворі
Влітку люті…(комарі).
Цей маленький робітник
Змалку працювати звик,
Тягне мушок, соломинки
До великої хатинки,
Бо працює тяжко-важко
У мурашнику….( мурашка).
Весело вона літає,
Квітам вічка розтуляє.
Каже: - Годі, квіти, спати,
Я прийшла медок збирати. (Бджола)
Кольорові і барвисті,
Наче дороге намисто,
На лугу поміж квіток
Полетіли у танок —
От які веселики!
Пурхають… (метелики).
Вихователь: Молодці, відгадали усі мої загадки вірно, а зараз поміркуйте, яка тема нашого заняття??? (Відповіді дітей)
Вірно сьогодні зануримо у чарівний світ комах

Д\гра “ Один-багато-порівну”
Вихователь. До нас у гості прилетіла комашка. Чи пам’ятаєте, як вона називається? … Їй дуже сумно. Ви не знаєте, чому? … Потрібно їй знайти друзів!
Вихователь: зараз ми сідаємо за свої столики, а вихователь роздає їм маленьких паперових метеликів – кожному по одному, але розділив їх на 2 кольору дівчатам червоні, хлопцям жовті.
- Міра, скільки у тебе метеликів? … Неллі, а у тебе скільки метеликів? … А у Софії скільки? А у Матюши? … Кожному з ваших метеликів, мабуть, також сумно. Що ж зробити, щоб їм стало весело? … Посадімо їх на цю квіточку.
Діти намагаються покласти метеликів на маленьку квіточку.
Вихователь. Чому ж ви не посадили всіх метеликів? … Чому не поміщаються всі метелики? … Що ж робити?
Якщо діти не помітили у приміщенні велику квітку, вихователь сам звертає на неї увагу:
- Я знайшла іншу квітку? Можливо, вона нас виручить?
Діти «саджають» метеликів на велику квітку.
Вихователь: Діти, ви можемо порахувати скільки зараз метеликів на квітки? (Багато)
Вірно, а зараз розділімо їх за кольорами, а зараз скільки у дівчат? (7)
А скільки у хлопчиків?(7) А у кого більше?(порівну)
Вихователь: Молодці, мої розумниці та розумники, а зараз ми з вами роздивимось будову комах.

Вихователь ознайомлює дітей з особливостями життя комах за допомогою книги “Комахи”


Вихователь : а зараз ми з вами спробуємо намалювати Сонечко
ПодивимосьМультфільм та закріпемо знання ТЕСТОМ