Опубліковано 18 серпня 2020 о 16:45
1 0

Ближче до природи та проектна робота: як вчать гео в Естонії

1-6 клас - природознавство ‎+ 2-3 кл. - природа і людина. З 7 кл. розпочинається вивчення географії (2 год/тиждень). В 7-му вивчають: картографію, геологію, рельєф, населення; 8-му: клімат, кліматичні пояси, природні зони, гідросфера; 9-му: розвиток економіки, енергетика, сільське господарство, сфера послуг та регіони Європи. В гімназійних класах (10-му: населення світу, зміни в світовій економіці, глобалізація; 11-му: землезнавство, географічні оболонки; 12-му: використання природних ресурсів та екологічні проблеми, лісове господарство, енергетика).

Кожна тема в підручнику та робочому зошиті, де це можливо, насичена прикладами із географії Естонії. Більшість шкіл практикує щоденну півгодинну прогулянку для школярів незважаючи на погоду. Чимало навчальних класів розташовані в різноманітних інтерактивних-музеях, де теорія вдало поєднується з практикою. Їх відвідування - безкоштовне. Інтерактивність! Це про те, коли можна стати безпосереднім учасником будь-якого дійства. Наприклад, вивчити всі закапелки справжнього підводного човна, виміряти вагу бактерій свого тіла, прокататись на велосипеді по канату або в старій електростанції, завдяки трансформаторам Тесли, зблизька побачити, як веде себе блискавка. В таких місцях відпочивають сім'ями, навчаються, розважаються! Учні багато подорожують, починаючи від самих маленьких, від Ісландії до Іспанії. Вчителі категорично заперечують інтеграцію предметів природничого циклу.

Українські школи будуть не привабливими до тих пір, поки у них не буде можливості й бажання "оживити" свій продукт. Коли не можна зробити фото в музеї, зайти ближче за обмежувальну стрічку чи порухати певний об'єкт.