Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

8 лютого 15:55

Бесід з дітьми «Чому літає повітряний змій».

8 лютого святкують День повітряних зміїв. Вони приносять людям радість з 5-го століття і з'явилися спочатку в Китаї. Ще їх називають «літуни» або «кайти» - це найстаріші з відомих літальних апаратів, які на протязі тисячоліть використовувалися людьми з різною метою: задобрювали богів, доставляли повідомлення, підіймали в небо прапори, прогнозували погоду, надсилали радіосигнали. Сучасні повітряні змії використовуються здебільшого задля розваги, як народна традиція та як спорт.

З нагоди цієї дати з дітьми була проведена бесіда: «Чому літає повітряний змій».

Спочатку визначимося з тим, що ж піднімає і утримує змія в повітрі. Повітряний змій, як і літак, є літальним апаратом, що важче за повітря. Основна причина, чому всі ці апарати піднімаються і тримаються в повітрі - це рух повітря по відношенню до них. Різниця лише в тому, що літак рухається поступально і сам створює той зустрічний потік, що набігає у повітрі, який його підтримує, а змій піддається дії рухомого повітря - вітру - в нерухомому стані по відношенню до землі.

Запуск повітряного змія – це веселе та захоплююче заняття, яким люди насолоджуються протягом століть. Це не тільки чудовий спосіб провести час на свіжому повітрі, але й пізнавальний час для ваших дітей, адже ви можете розказати їм про сили природи та принципи аеродинаміки.

Створюємо повітряного змія:

Першим кроком у створенні повітряного змія є вибір форми. Ви можете створити будь-яку форму чи розмір, але майте на увазі – чим простіший дизайн, тим легше він буде літати. Наприклад, форма ромба або трикутника – ідеальний вибір для початківців. Також можна створити неймовірних повітряних зміїв у формі пташок та інших тварин.

Після цього вам потрібно буде додати до вашого повітряного змія хвіст. Це допомагає стабілізувати змія та тримати його в польоті прямо. Ви можете використовувати стрічку або мотузку, щоб створити хвіст, який принаймні в два рази довший за довжину вашого повітряного змія.

Вуздечка – це частина повітряного змія, яка з'єднує мотузку з каркасом. Важливо правильно підібрати вуздечку, оскільки від неї залежить, як летить повітряний змій. Вуздечка повинна бути розташована приблизно на третину довжини повітряного змія, а мотузка повинна бути прикріплена до вуздечки в точці, яка знаходиться на одній третині від верхньої частини повітряного змія.

Возможно, это изображение 2 человека и текст

Читайте також: