Вітаю усіх!
Продовжуємо вивчати модуль "Основи електронного документообігу". Сьогодні 2 урок по темі. Ми опрацюємо тільки теоретичний матеріал.
Тема сьогоднішнього уроку "Стиль ділового листування".
Записуємо у робочих зошитах:
1 квітня
Стиль ділового листування
Пропоную роботу за такою схемою:
І. Вивчення нового матеріалу
Записуємо у робочих зошитах:

1. Офіційно-діловий стиль – це такий стиль, який обслуговує сферу офіційних ділових відносин.
2. Кліше – це мовні конструкції, яким властиві постійний склад компонентів, їх порядок та усталене звучання.
Кліше бувають:
а) прості (згідно з, відповідно до, оголосити подяку, ...);
б) ускладнені (брати до уваги, згідно з оригіналом, брати активну участь, ...);
в) складні (відділ боротьби з організованою злочинністю, контроль за виконанням наказу залишаю за собою ,...).
3. Рубрикація – це розбиття тексту на складові частини, графічне відокремлення однієї частини від іншої, тощо.
Рубрикація є зовнішнім вираженням композиційної будови ділового папера.
Ступінь складності рубрикації залежить від обсягу, тематики, призначення документа.
Найпростіша рубрикація – поділ на абзаци.
4. Основні вимоги до тексту документа:
а) достовірним текст документа є тоді, коли викладені в ньому факти відображають справжній стан речей;
б) точним текст документа є тоді, коли в ньому не допускається подвійне тлумачення слів та висловів;
в) доречним є текст, у якому мовні засоби відповідають меті, темі, логічному змістові, ситуації мовлення.
5. Основні логічні елементи тексту:
а) вступ (зазначається привід, що привів до укладання документа);
б) доказ (викладається суть питання);
в) закінчення (формується мета, заради якої складено документ).
ІІ. Завдання додому (записати у щоденники):
Опрацювати конспект; підготуватися до тестування
Зауваження. Практичні завдання з даної теми будемо виконувати, коли буде очне навчання.
Створений конспект відправте, будь ласка, мені в особисті повідомлення.
До нових зустрічей!