Бібліотека вебквестів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Вітаю на квесті про сортування сміття!
Пластик буквально проходить через наші руки весь день. Пластикова клавіатура. Плазмовий рамковий комп'ютерний монітор. Пластикова миша. Кількість пластику, яку ми зустрічаємо щодня, не закінчується. Пластик став епідемією.
Але куди дівається весь цей пластик? Незначна частина переробляється, частина потрапляє на звалища, а найбільша частина потрапляє у водойми.
Пластикове сміття можна знайти всюди — на землі, в морі й навіть глибоко на дні океану. Забруднення планети відходами пластику перетворюється на справжню екологічну катастрофу.
Відходи пластика забруднюють ґрунт, ґрунтові води, моря та океани. Під час їх спалювання в атмосферу виділяються токсичні речовини.
Руйнівні наслідки забруднення відходами пластика навколишнього середовища видно вже сьогодні. За невтішними прогнозами, через 35 років в океанах на 2 т риби припадатиме 1 т пластика.
Причина цього — відсутність можливості переробляти цей вид відходів: близько 1/3 виробленого пластика йде не на переробку, а в Світовий океан. В океані пластик перетворюється на мікрочастинки, які з'їдають риби та інші морські тварини. Разом із морепродуктами і рибою пластик потрапляє до нашого організму.
Всі чули про сміттєві острови в океані. Велика тихоокеанська сміттєва пляма - приклад гігантського сміттєзвалища в океані - настільки величезна, що це складно зрозуміти. Воно складається з нескінченної кількості пластикових пляшок, рибальських сіток, пластикових іграшок, м'ячів і всього того пластикового сміття, що тільки можна собі уявити.
Тому давайте ортувати сміття, це допомодить нашій планеті!!!
Натисніть на хлопця!
Цей рівень містить 11 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
10 сповіщень.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Супеер!
Тепер та знаєш, як сортувати сміття!
Я сподіваюсь ти не будеш ігнорити цю глобальну проблему!
До побачення!
3. Намагайтеся відокремити частини пакування, вироблені із різних матеріалів: зніміть металеву кришку із скляної пляшки, вийміть картонний піддон із пластикового контейнеру для харчових продуктів. Це дозволить обмежити наявність сторонніх домішок у матеріалі, що перероблюється, та збільшити кількість відновлюваної сировини.
Натисніть на ящик.
2. Завжди намагайтеся зменшити об’єм пакувального матеріалу, який ви викидаєте. Випустіть повітря із бляшанки чи пластикової пляшки та закрийте їх кришечкою. Ущільніть папір та картон. Це допоможе значно підвищити ефективність збору сортованого сміття.
Натисніть на кота;)
Як сортувати мусор?
Сортуйте пакувальні матеріали згідно речовини, з якої вони зроблені, та кладіть їх у відповідний контейнер.
Натисніть на дівчинку!
4. Перед тим, як покласти тару до відповідного контейнера, очистіть її від решток їжі. Це сприяє зменшенню кількості відходів, які відправляють на звалища.
Натисніть на газету!
5. Зверніть увагу, що папір чи картон, забруднений рештками їжі (наприклад, коробка з-під піци) є настільки ж шкідливим, як і розчинники чи фарби. Не можна класти у бак для паперу касові чеки чи використані серветки, оскільки це знижує якість сортування паперового чи картонного сміття.
Натисни на рибу!
6. Не слід класти вироби з кераміки чи порцеляни, дзеркала та лампочки до баку для скла, оскільки це зведе нанівець ваші старання по роздільному збору скляного сміття.
Натисніть на колесо!
7. Забезпечте правильне сортування алюмінієвої тари. Крім алюмінієвих бляшанок, також кладіть у бак підноси для їжі та тару з-під продуктів харчування, тюбики, аерозольні балончики та алюмінієву фольгу.
Натисніть на птаха!
8. Забезпечте правильне сортування металевої тари. Кришки від пляшок та консервних бляшанок, бляшанки з-під риби, аерозольні балончики, інші циліндричні ємності, кроненпробки від різноманітних пляшок та ємностей.
Натисни на пляшку!
9. У бак для збору пластику кладуться усі види пластикової тари. Не слід класти сюди інші предмети, навіть якщо вони зроблені з пластику (іграшки, вази, невеликі побутові прилади, канцелярське приладдя).
Натиснить на дошку!
10. Пам’ятайте, що тару, виготовлену з деревини, ящики з-під фруктів та вина, а також невеликі коробки з-під сиру є тарою, що підлягає переробці.
Натисніть на трубу з відходами!
Рефлексія від 9 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: