Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Привітання на початку гри (показується учням)
Любі учасники! Тема ВІЛ/СНІД у суспільстві часто вважається неприйнятною та викликає сором. Тож наш квест покликаний донести до суспільства думку - що це проблема про яку можна і потрібно говорити. Тож запрошуємо вас дізнатися деякі факти з теми ВІЛ/СНІД.
Мітка №1/7
Скриня
Вихід з рівня
Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:
Червона стрічка — символ боротьби зі СНІДом, обов'язковий атрибут відповідних акцій. Перейдіть за покликанням, зберіть пазл та уважно придивіться до червоної стрічки. На ній ви знайдете чотиризначний код. Введіть його як ключ
Чудово! Ви знайшли всі підказки та дізналися дещо нове про ВІЛ/СНІД! Бажаю вам здоров'я та мудрості!
Мітка №2/7
Халат Завдання з відповіддю
Завдання:
Вітаю вас, юні дослідники! Ми не дарма зустрілися у лабораторії, адже нам потрібно дослідити вірус. А як же він правильно називається? Розшифруйте абревіатуру ВІЛ(всі слова з маленької літери):
Правильна відповідь:
вірус імунодефіциту людини
Відповідь на завдання:
Вірно! Дана назва свідчить про інфекційну природу та ураження вірусом імунної системи людини.
Наступну підказку шукай у колбі із чимось схожим на метилоранж.
Мітка №3/7
Колба Завдання з відповіддю
Завдання:
Яка цікава рідина...А, до речі, чи знаєте ви про існування ліків, які допомогають людям із ВІЛ-інфекцією? Розшифруйте анаграму та вкажіть як називаються такі ліки?
ретнавірантироус ратепія
Правильна відповідь:
антиретровірусна терапія
Відповідь на завдання:
Антиретровірусна терапія (АРТ) є невід’ємним компонентом програми надання комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ. На жаль, таке лікування не може вилікувати людину, але воно допомагає підтримувати звичне життя.
Наступну підказку шукай на одній із дошок
Мітка №4/7
Дошка Завдання з відповіддю
Завдання:
Так, із природою ВІЛ-інфекції трішки розібрались. А шо по історичним фактам? Коли ж вірус з'явився у житті людей?
Використовуючи мережу Інтернет, знайдіть інформацію про першу згадку вірусу у масс-медіа (зазначте цифрами, наприклад 01.01.2001)
Правильна відповідь:
20.05.1981
Відповідь на завдання:
20 травня 1983 року в журналі «Science» опубліковано статтю французького вірусолога Люка Монтаньє про виділення з лімфатичних вузлів людини ретровірусу, який згодом отримав назву «вірус імунодефіциту людини» (ВІЛ).
Рухаємось далі. Зазирніть до великої колби у холодильнику
Мітка №5/7
Колба 5 Завдання з відповіддю
Завдання:
Розгадайте ребус та дізнайтесь про ще одне негативне явище у суспільстві, пов'язане із ВІЛ-інфекцією
Правильна відповідь:
стигматизація
Відповідь на завдання:
Стигматизація - це негативне виділення суспільством індивіда (або соціальної групи) за якоюсь ознакою з відповідним стереотипним набором соціальних реакцій на цього індивіда (або представників соціальної групи). Стигматизація призводить до дискримінації ВІЛ-позитивних осіб
Далі знайдіть малесеньку баночку на столі.
Мітка №6/7
Баночка 2 Завдання з відповіддю
Завдання:
Про ВІЛ та СНІД існує безліч міфів. Спробуємо відділити їх від фактів. Перейдіть за покликанням, виконайте вправу. Після того як ви виконаєте завдання - натисніть на "галочку" у нижньому правому куточку. Так ви отримаєте слово, яке є ключем. впишіть його у потрібне поле з маленької літери.
Толерантність - це терпимість до інших людей не дивлячись ні на що. Наше суспільство має терпиміше ставитись до ВІЛ-інфікованих осіб, адже вони не несуть загрозу для суспільства.
Час знову зазирнути до холодильника. Бігом на третю поличку!
Мітка №7/7
Баночка 4 Завдання з відповіддю
Завдання:
Відомі та знамениті люди теж можуть стати жертвою ВІЛ-інфекції. Прослухайте аудіофрагмент відомого, навіть культового гурту. Дізнайтесь назву цього рок-колективу та впишіть її англійською мовою з великої літери (обережно! може бути голосно)
Правильна відповідь:
Queen
Відповідь на завдання:
Соліст рок-гурту Queen Фредді Мерк'юрі помер 1991 року, у віці 45 років, внаслідок ускладнень СНІДу, лише за день до смерті оголосивши про свою хворобу. Його друзі, учасники гурту після смерті Фредді створили на його честь фонд допомоги ВІЛ-інфікованим людям The Mercury Phoenix Trust який діє і досі.