Вебквест "Видатні фізики" розрахований організацію позакласної роботи з предмету, може бути використаний під час проведення тижня фізики в умовах дистанційного навчання.
Бібліотека вебквестів
615
588
0
Вебквест "Видатні фізики" розрахований організацію позакласної роботи з предмету, може бути використаний під час проведення тижня фізики в умовах дистанційного навчання.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Привіт, мої любі учні!!! У цей непростий для вас період мені б хотілось трішки вас розважити, тому пропоную вам відправитись у цікаву подорож, подорож у дитинство. Уявімо собі, що ми у дитячому садочку, але не звичайному, а у садочку для дуже обдарованих дітей. І ви, діти з неймовірними здібностями, маєте виконати одну місію. Ваше завдання розбудити маленького хлопчика, який заснув і ніяк не може прокинутись. Допоможіть цій дитині.... Почніть з годинника. Саме він, мабуть, зупинився для Петрика...
Цей рівень містить 13 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
12 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Вітаю.Ти вправно впорався з усіма завданнями вебквесту. Це чудова робота. Твої знання вражають. Пишаюся тобою Отже, то великий ...
І спеціально для тебе велика подяка від Петрика П'яточкіна.
Годинник. Ми звикли ним вимірювати час. А хто ж з відомих вчених-фізиків, вирішивши зварити собі яйце, через свою неуважність опустив в окріп кишенькового годинника. Помилку науковець помітив лише через 2 хвилини.
Молодець, рухайся в такому ж темпі. А куди саме? Ти дізнаєшся, відгадавши загадку.
Кожного вдариш - він злиться і плаче,
А цього стукнеш - від радості скаче!
То вище, то нижче, то низом навсакч,
Хто він? Здогадалися? Гумовий ...
Свого часу він був справжньою рок-зіркою в наукових колах. В п'ятдесятих він не поступався за популярністю навіть Мерилін Монро і якщо Монро була еталоном красоти то його вважали еталоном геніальності.
1. Як не дивно, але він не був геніальною дитиною, досить повільно вчився і пізно почав говорити. Також при першій спробі вступу до університету він провалив екзамени та навіть у дорослому віці йому досить важко було згадати імена, дати та номери телефонів.
2. Основні відкриття зробив у своїй голові, а не в лабораторії. До арсеналу робочих інструментів вченого входили лише папір та ручка.
3. Попри те, що багато років жив та працював в США, він стверджував, що так і не навчився писати англійською мовою.
4. Коли починають говорити про нього у більшості людей спливає в голові образ з фотографії де вчений з висунутим язиком. Проте мало хто знає чому він показав язик. Фото відзняте на святкуванні йоо 72 дня народження, фотограф попросив іменинника зробити задумане і серйозне обличчя, проте він висунув язик, чим показав, що геніальний вчений може також бути життєрадісною та веселою людиною.
В поле вводу відовіді записуємо ім'я та прізвище.
Ти майже, так само геніальний, як і Ейнштейн.
Рухаємося далі. В якому напрямку? Про це ти дізнаєшся, розгадавши ребус.
"І все-таки, вона крутиться" - найвідоміша фраза цього фізика, астронома, механіка, математика і філософа.
Він був першою людиною, що почав використовувати телескоп (який був ним значно вдосконалений у 1609 р) для спостереження за небесними тілами. Саме він першим побачив зі свого телескопа численні кратери і гори, розташовані на Місяці.
Отримавши церковну освіту планував стати священиком.
В Пізанському університеті вивчав медицину і математику, але закінчити навчання він так і не зміг. У його батьків не знайшлося грошей для подальшої оплати навчання.
Крім науки він захоплювався поезією. За роки своєї біографії написав чимало поезій.
За свої праці, в яких доводив істинність геліоцентричної системи, вчений зіткнувся з інквізицією. Католицькі священики звинувачували його в «зменшенні авторитету Біблії». При цьому Галілео завжди вважав себе глибоко віруючою людиною, дотримуються католицької віри.
У нього було троє дітей від однієї дівчини, шлюб з якою так і не був офіційно оформлений.
Цікавий факт, що офіційно був реабілітований Ватиканом тільки в 1992 р., визнавши, що інквізитори силою змусили астронома відректися від своїх переконань.
У поле вводу ключа записуємо ім'я та прізвище вченого
Супер! За правильну відповідь ти отримуєш наступну підказку: рухаємося в напрямку отвору для світла й повітря в стіні приміщення, куди вставлена рама з шибками.
Цей давньогрецький вчений свого часу сказав: "Дайте мені точку опори - і я переверну весь світ". Саме він першим зрозумів, що обчислити об’єм тіла можна, помістивши його у воду й замірявши, скільки рідини буде витіснено. Згідно з легендою, саме тоді він і вигукнув «Еврика!», Що давньогрецькою мовою означає «Знайшов!». Хто це?
Яка обізнасть! Я приємно здивована! Рухайся в такому ж дусі в напрямку до ... Великої книги.
Цей вчений відомий як «батько ядерної фізики», оскільки відкрив планетарну модельатома, і вважається одним з найбільших експериментаторів. Незважаючи на те, що він займався дослідженнями в галузі фізики, йому вручили Нобелівську премію з хімії. За добрий характер студенти-однокурсники прозвали майбутнього батька ядерної фізики Крокодилом.
В поле вводу відповіді записуємо ім'я та прізвище вченого.
Прекрано. Ти впорався і з цим завданням. Наступну точку нашого маршруту ти дізнаєшся, розгадавши ребус.
Він винайшов паровий універсальний двигун, ртутний відкритий манометр, ртутний вакуумметр в конденсаторі, водомірне скло в котлах, індикатор тиску. Винайшов копіювальні чорнила, встановив склад води. Через слабке здоров'я рідко ходив до школи, багато вчився сам. У школі його вважали тупим.
Ввів першу одиницю потужності – кінську силу, пізніше його ім’ям була названа інша одиниця потужності.
Хто це? ( В поле вводу ключа записуємо ім'я та прізвище вченого)
Наступна наша зупинка ..
Фізик став першим вченим, який підрахував швидкість молекул газу і був одним з перших, який звернув увагу на важливість і необхідність умовних одиниць в електриці. У віці 19 років, в 1838 році, створив перший електромагнітний двигун.
На його честь названа одиниця вимірювання роботи.
В поле вводу ключа записуємо ім'я та прзвище вченого.
Перевіримо, який ти поліглот. Отож, рухаємося до blackboard .
Хто це?
Зробив ртутний барометр і вперше виміряв атмосферний тиск.
Винайшов звичайну тачку.
Сформулював закон про тиск в рідинах (газах), винайшов перший цифровий калькулятор, але його виготовлення було занадто дорогим, і він ніколи не використовувався.
У 20 років він винайшов рахункову машину, яка дозволяла складати шестизначні числа в десятковій системі числення.
У 24 роки його розбив параліч. Він насилу пересувався на милицях, але продовжував працювати.
Під час проведення експериментів з гідростатики, розробив і винайшов шприц.
Помер в 39 років. Кажуть, що в 1789 році герцог Орлеанський наказав вирити його кістки і віддати алхімікові, який обіцяв добути з них філософський камінь. Але, напевно, це тільки легенда.
На його честь назва одиниця вимірювання тиску.
В поле вводу ключа записуємо ім'я та прізвище вченого.
Рухаємося в напрямку ...
Видатний український учений у галузі зварювання, металургії і технології металів, організатор науки, державний і громадський діяч.
Якось у вченого, який умів спокійно вирішувати питання з представниками владних структур, виник серйозний конфлікт з одним із секретарів Центрального Комітету Комуністичної партії України. Перший секретар ЦК, фактично перша тодішня особа в республіці, довідавшись про це, промовив: “Іншого секретаря ЦК я знайти зможу. А от де я знайду іншого ,,, (прізвище вченого) ?..”. На тому питання й було закрито.
Хто це? (В поле вводу ключа записуємо ім'я та прізвище вченого)
Наступний етап нашого маршруту - це
Шведський учений, завдяки якому ми ходимо "під градусом". ( В поле вводу ключа записуємо лише прізвище вченого)
Продовжуєо рух в напрямку іграшок.
Він зміг роздивитися людину наскрізь завдяки відкритим ним Х-променям.
Хто це? (В поле вводу ключа пишемо лише прізвище)
Рухаємося до джерела знань синього кольору.
Фізик, прізвищем якого «опираються» електричні провідники. (На його честь названа одиниця вимірювання електричного опору)
Хто це? ( В поле вводу ключа записуємо лише прізвище вченого)
Виходимо з нашого садочка на вулицю, який схований за однією з дитячих іграшок.
Рефлексія від 29 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: