Вивчення українського побуту
Бібліотека вебквестів
Вивчення українського побуту
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Доброго дня, мій любий учень)) Я дуже рада, що ти вирішив пройти мій квест та трохи більше дізнатися про побут українців, про їх звичаї та українську хату. Бажаю тобі вдалого проходження квесту! Вірю, у тебе все вийде!
Українська хата починається з дверей... І ти почни з них.
Цей рівень містить 14 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
13 сповіщень.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Ти просто розімник або розумниця!!! Всі мої завдання виконані на дуже високому рівні! Я сподіваюсь, що ти дізнався багато нового для себе і цей квест був для тебе корисним.
До нових зустрічей! Щасти тобі!
... —символ материнського першопочатку; святості; непорушності сім'ї; неперервності життя українського народу; рідної хати, батьківщини; поетичний символ народної обрядовості.
«... — наче мати рідна», «... у хаті — те саме, що вівтар у церкві», «Рідну матір може підмінити лише ...», — казали у давнину.
В Україні існував справжній культ для неї. І не тільки тому, що в ній варили їжу, пекли хліб, сушили збіжжя, на ній спали, лікували простуди тощо.
Про який об'єкт йде мова?
Наступний об'єкт, який треба знайти – це перше ліжечко для немовляти, підвісне або опорне. Іноді її називають люлька або колибка.
Їх робили з чистих порід листяних дерев: клена, ясена, горіха, ліщини, калини. Калинова - уособлювала безсмертя роду. Виготовляли їх власноруч, вкладаючи усю свою любов і майстерність. За формою вона схожа на маленький човник, що пливе у хвилях людського буття.
Що це?
Національна українська кухня - різноманітна, смачна, що ввібрала в себе різні кулінарні смаки країн-сусідів. Тому, вона багатогранна, глибока, і, без сумніву, дуже і дуже смачна. «Обличчям» української кухні по праву вважаються не тільки вареники і бендерики, але і всім звичні і знайомі з дитинства ... . Тонкі, пишні, дірчасті, з солодкими, сирними або м'ясними начинками - вони теж є невід'ємною частиною українського меню.
... - це страва смачна, ситна і універсальна. Адже їх можна їсти, хоч весь день! На ситний сніданок, обід, вечерю або навіть просто влаштувати перекус на роботі або в школі - вони згодяться для будь-якого приводу!
А ще їх зручно брати з собою в дорогу. Вони стануть незамінними помічниками в боротьбі з голодом при заміській поїздці, або тривалій подорожі.
Про що йде мова?
З найдавніших часів у народній медицині його застосовували при хворобах печінки, жовчного міхура, для лікування жовчнокам'яної хвороби та водянки. Є вказівки про лікування сказу, катару шлунка і кишечника, ревматизму, грипу, коклюшу. Відвар трави використовують у народі при судомі та епілепсії, у ньому купають дітей, хворих нашкірними хворобами та золотухою. Свіжим соком цієї рослини вижигають бородавки.
Про яку рослину йде мова?
Вона - найсмачніша і найулюбленіша літня ягідка.
Коли вона стигла, то стає яскравочервоною, так і хочеться її зїсти.
Вона росте дуже низенько, на зеленому стебельці, і щоб нею поласувати, треба дуже уважно її збирати.
З неї українські господині готують дуже смачне варення, яке дітки полюбляють намазувати на хліб з маслом та їсти з чаєм.
Про яке варення йде мова?
Він - складається з металевого півкільця з двома металевими закругленими кінцями, до якого кріпиться дерев'яний держак. Вони на довгих рогачилнах використовувалися для приготування їжі в печах. Нижня частина горщика або чавуна є вузькою біля денця і дедалі розширюється догори — це уможливлює насаджувати його на ... , міцно утримуючи кінцями. Зазвичай у господарстві було кілька ... різних розмірів — кожному горщикові відповідав «свій» ...
Про що йде мова?
Однією з головних традицій святкування Різдва є Святий вечір. Після наведення порядків у будинку, прийнято готувати 12 страв на честь дванадцяти апостолів. Головне ритуальне блюдо – кутя. Воно являє собою пшеничну або ячмінну кашу, змішану з родзинками, маком медом і горіхами. Обов’язково на ... повинен стояти узвар. Під час трапези за ... не можна лаятися, сперечатися і лихословити. З появою першої зірки вся родина повинна зібратися за ... і запалити різдвяну свічку. За традицією, господар будинку благословляє вечерю.
Який об'єкт сховано за трикрапкою?
Він - це домашній помічник кожної української господині. За довгу історію його використання, він "обріс" величезною кількістю забобонів. Наприклад:
Якщо ним підмітати підлогу від порога, то в родині завжди будуть водитися гроші.
Якщо в процесі підмітання на підлозі залигився прутик, то готуйтесь до прийому гостей.
Якщо підмітати почала дитина - незабаром з'являться родичи тощо.
Про який предмет побуту українців йде мова?
Наступний об'єкт був звичайною річчю, яку брали в походи, використовували в князівському побуті. Літописець, розповідаючи про вбивство древлянами князя Олега в Овручі, пише, що його тіло «положиша на ...». У літописі від 1100 року зазначено, що на раді князів у с. Витачів Володимир Мономах сказав Давидові Ігоровичу: «...до се еси пришел и седиши с своею братьєю на єдином ...».
У середовищі заможних верств населення вони широко використовувались у побуті для покриття лав, столів, скринь; ними завішували стіни, покривали вози, сани, прикрашали інтер'єр.
Ним застеляли «посаг» молодої та ослін, на який сідали батьки наречених під час благословіння; під час похорону тіло небіжчика клали на стіл, укритий ... .
Що це таке?
Вона впродовж віків відігравала важливу роль в житті і побуті української родини, займала почесне місце в інтер’єрі житла, була його окрасою, показником доброту сім’ї, незмінним атрибутом весільного обряду.
З давніх часів вони виконували утилітарну функцію – в них зберігали сувої полотна, вишиті і ткані рушники, предмети святкового одягу, прикраси, гроші, інші цінні речі. Вона передавалась у спадок від покоління до покоління, зберігаючи пам'ять роду, традиції, родинне тепло.
Знайдіть цю річ на малюнку.
В української народної іграшки багата історія, що зумовлена її популярністю у різні часи. Вона виховує дитину з самого народження. Слов'яни завжди вірили в магічну силу іграшок, у їхню здатність оберігати від злих сил і хвороб. Історія народної іграшки розпочинається у далеку сиву давнину.
Знайдіть на малюнку іграшку.
Цей овоч дуже полубляють всі українці. Вони їдять його з борщем, змащюють ним сало при солінні, додають у різні страви з м'яса, риби та овочів.
Цим овочем українці лікуються від простуди: його запах нищить мікроби у повітрі, його сік розмішаний з водою капають у ніс при риніті.
Окрім цього, українці вважають, що цим овочем можна відганяти злі духи з хати, тому в'язанка з нього завжди висіла в українській хаті.
Що ж це за такий гарний овоч?
Він — це маленький горшик, який використовували для приготування густих страв, зокрема каші та борщу. Звичайний його розмір між 1 та 2 літрами, але існували і менші варіанти на півлітра-літр для приготування страв для дітей. В таких посудинах також тримали масло й сметану.
Що це за посудина?
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: