Веб-квест, який познайомить учнів з українською хатою, як символом рідної землі, Батьківщини, свого роду. На учасників чекають загадки, ребуси та багато цікавого!
Бібліотека вебквестів
157
105
0
Веб-квест, який познайомить учнів з українською хатою, як символом рідної землі, Батьківщини, свого роду. На учасників чекають загадки, ребуси та багато цікавого!
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Хата - символ рідної землі, Батьківщини, свого роду. А з ними приходять тепло і затишок, захист і допомога. Бо в рідній оселі живе твоє предковічне добро, твоя перша й остання надія. Кажуть, що в рідній хаті й стіни допомагають.
В українській хаті багато символів та оберегів, з якими ти сьогодні познайомишся.
Пройди квест і ти дізнаєшся багато цікавого про українські традиції та обряди.
Мерщій за пригодами та вивченням українських традицій. Перша підказка: почни з килимка!
Ледь не забула, вихід з квесту знаходиться там де і має бути в будь-якій хаті :)
Цей рівень містить 19 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
12 сповіщень.
6 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Якщо ти знайшов всі підказки та всі 6 ключів, ти з легкістю знайдеш ключ для виходу.
Склади слово з 6 літер, яке і є найдавнішим оберегом українського народу.
Ти молодець! Звісно це рушник.
З давних-давен вони захищали дім та всю родину від “лихого ока”. Рушники вішали над святими образами, які колись були у кожній хаті, над фотокартками рідних — для того, щоб вони оберігали цих людей від злої долі. Рушники розміщували над вікнами й дверима, бо вишивка на його кінцях не пускала в дім злих духів.
Особливою силою наділяються речі, які переходять від покоління до покоління. Досить часто сімейним оберегом був весільний рушник. Цей сильний та наділений любов’ю оберіг був й чудовим елементом декору. Неймовірні візерунки, розмаїття кольорів та витонченість роботи дивували гостей оселі.
Раніше в українських хатах була земляна підлога, вимазана глиною, яку називали долівкою. Її вкривали рядниною, килимком, половиком або доріжкою.
А ти вже бачив РОГАЧ? Знайди його, і ти отримаєш перший ключ!
Я, звісно, не пес Патрон, але раніше я жив майже в кожній українській хаті, бо я покровитель дому та родини. Ми, коти - обереги домашнього вогнища.
Ти на правильному шляху, шукай далі!
Рогач - це предмет традиційного хатнього начиння, яким беруть і ставлять у піч або виймають з неї горщики, чавуни, каструлі.
Якщо ти знайдеш правильну відповідь, вона покаже тобі порядковий номер літери з абетки. Ключ - це літера, яка стоїть в абетці за цим номером.
IV+XXII-V=
Молодчина! Це дуже і дуже чудова робота. Перша літера для шифратора — «Р»
До речі, чи знаєш ти що таке цеберко!?
Цеберко - це переважно дерев'яна посудина з дужкою для носіння і зберігання води та іншої рідини.
Ти вже багато дізнався! Але траба ще поміркувати!
Молодець!
Калина - символ України. Рубінові ягоди калини, за народними уявленнями, символізують мужність людей, що пролили кров за Батьківщину в боротьбі з ворогами. Калина – це символ рідної землі, отчого краю, батькової хати.
Друга літера шифратора - "У".
Крокуй далі і ти дізнаєшся багато цікавого! Під колодою схована наступна літера!
Колода, та не та :)
Нарешті ти знайшов потрібну тобі колоду!
Виконай завдання, і я розкрию тобі наступну букву. Успіху!
Ти молодець! Ти розгадати кросворд та дізнався, яка найбільша святиня українського народу в музичній символіці. Це ГІМН.
За це ти отрамуєш треттю букву шифратора - "Ш"
Крокуй далі! Не зупиняйся на досягнутому! Зверни увагу на варення!
Ні, це не я :(
Вже гаряче!, шукай далі!
Я б вже знайшла! Шукай далі!
О! Це не просте варення!
Чудове ароматне варення з кульбаби має неймовірний бурштиновий колір, а смаком нагадує мед. Чудово смакує з трав’яним чаєм, оладками або млинцями. А ще кульбабове варення має лікувальні властивості – воно незамінне при застуді та грипі. Весна – чудова нагода приготувати кілька баночок “сонячного меду”, аби вистачило здоров’я на цілий рік!
Млинці відомі в кухні слов’ян ще в дохристиянські часи. Їх асоціювали з сонцем і пов’язували з богом плодороддя — Ярилом. Взагалі, слово «млинець» означало коржик з меленого борошна. Для їх приготування використовували гречане, пшеничне, кукурудзяне борошно, пшоно або навіть манку. Млинці їли без нічого або додавали різноманітні начинки.
Останні в українській кухні отримали назву налисники. Традиційно млинці начиняли творогом, маком, варенням, яблуками, ягодами, м’ясом, грибами, крупами тощо.
Малинове варення — найсмачніші ліки від застуди. А ще цей смачний, ароматний десерт можна додавати в начинку пирогів та тортів.
Я ж тобі натякаю! Шукай далі!
Це просто полуничне варення! Шукай далі!
Про це варення ти вже знаєш. Таке ж саме стоїть на столі. Ти вже його бачив?
Ти потрапив до наступного шифратора!
Ти молодець! Дійсно, Дніпро -- (древні греки називали його Борисфен) третя за довжиною річка Європи. Його довжина 2285 км. Бере свій початок на Валдайській вишині, протікає по території Росії – 485 км, Білорусі -595 км, кордоном по Білорусії та Україні - 115 км і Україною-1090 км.
За те, що ти впорався з завданням, я відкрию тобі четверту літеру - "Н".
Прямуй до засувки, щоб знайти наступну підказку!
Засувки для печі потрібні для ручного регулювання швидкості горіння. Виготовляються із довговічних, термостійких матеріалів. Засувка є важливою частиною пічної конструкції та використовується для перекриття труби, розташованої біля топки, або як перемикач між кількома димарями.
Ти такий розумник! Може і це відгадаєш?
Молодець!
Знайди борщ у нашій хаті і він тобі допоможе дізнатися п'яту букву головного ключа.
ЮНЕСКО вніс український борщ до переліку об'єктів нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони.
Борщ — рідка страва, що вариться з різноманітних овочів і має безліч варіантів приготування, поєднаних квасним смаком. Це основна перша страва української кухні, яку готують в усіх її регіонах і яка набула міжнародного визнання. Як, наприклад, суші одразу пов’язують з Японією, а карі — з Індією, так і борщ є символом української кулінарної культури.
Ну що ж, ти майже знайшов шосту літеру головного ключа. Але для того, щоб її отримати, назви найпошириніше гасло українського народу: "Слава .......! Героя Слава!
Молодець! Ти справжній українець! "Слава Україні! Героям слава!
Шоста літера головного ключа - "К"
Склади всі літери, і ти зможеш вийти з хати.
Заходь ще та запрошуй друзів!
А твоя бабуся робить варення з вишні?
Рефлексія від 9 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: