Патріотично-пізнавальний вебквест, присвячений рідній Україні. Розрахований на учнів середньої та старшої школи та дорослих.
Бібліотека вебквестів
1 123
830
0
Патріотично-пізнавальний вебквест, присвячений рідній Україні. Розрахований на учнів середньої та старшої школи та дорослих.
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Привіт патріоте!
Так, ми всі є патріотами рідної держави – України. Патріот - це той, хто знає і вивчає історію своєї країни. Це той, хто усвідомлює себе громадянином цієї країни. Це той, хто плекає шанобливе ставлення до символів своєї країни, людей, які проживали і проживають на її території, героїв-захисників.
Ми – українці, сильні та незламні! Сьогодні ми стаємо свідками новітньої історії боротьби нашої нації за свободу та незалежність. Будемо патріотами своєї країни, активними та відповідальними!
Запрошую долучитися до квесту «Україна починається з тебе!». Ця гра-подорож дасть тобі можливість перевірити свої знання та більше дізнатися про Україну.
Мета гри: знайти всі підказки, додаткові ключі та вийти з вебкімнати. Відповідь необхідно вписувати у поле з ключем і застосовувати ключ. Приготуй ручку й аркуш паперу для записів.
Бажаю успіхів!
Увага! Тризуб – це вихід, але тут захована перша підказка.
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
3 сповіщення.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Відкриваючи підказки і виконуючи завдання ви отримаєте літери. Все, що потрібно - ввести ключ, склавши слово з отриманих літер. Слово-ключ вводимо без лапок
А тепер перша підказка і трохи інформації про тризуб.
Тризуб має прадавні корені, проте досі немає єдиної думки щодо походження і тлумачення цього знака.
Державний герб України – один із трьох офіційних символів, крім прапора і гімну. Він презентує певну країну як суверенну незалежну державу, є офіційною емблемою, що зображується на офіційних документах, печатках, грошах.
Наша славна річка Дніпро є однією з найбільших і найважливіших рік Європи. Протягом віків вона відігравала і продовжує відігравати важливу роль у житті людини.
Ще в V столітті до нашої ери річка мала давньогрецьку назву Борисфен, що означає «той, що тече з півночі». Предки українців, давні східні слов'яни, називали її Славутичем. Для України Дніпро є головною водною артерією. Ця річка забезпечує водою 70% населення країни.
Вітаю друже! Пройти цей квест можуть
тільки справжні патріоти України. Пишаюся навчати тебе!
Бажаю тобі і надалі виховувати в собі почуття гідності, почуття гордості за те, що ти є частиною української нації, держави, частиною нашої Батьківщини – України.
До зустрічі!
Кого із святих козаки вважали своєю заступницею і покровителькою?
Ключ вводите без лапок.
Молодець! Перша літера для ключа-виходу - «Б».
Щорічно 14 жовтня настає важливе християнське свято - Покров Пресвятої Богородиці. Цього дня християни згадують чудо, здійснене Богоматір'ю, яке свідчить про її заступництво всіх людей на Землі.
Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Вони вірили, що Покров Богородиці захищає їх від ворогів. У цей день відзначають День Українського козацтва.
Наступну підказку шукай у місті, яке король Данило Романович назвав на честь свого сина.
Коли в Україні святкують День української писемності та мови?
Правильно! День української писемності та мови — свято розвитку Державної мови, яке кожного року відзначається в Україні 9 листопада.
Друга літера для ключа-виходу - «О».
Назвіть гетьмана – лідера національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої.
Відповідь вводимо без лапок.
Молодчина! Це дуже чудова робота. Третя літера для ключа-виходу - «Р».
Богдан Михайлович Хмельницький – український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького,очільник Українського гетьманату (1648–1657). Організатор повстання проти панування шляхти в Україні, яке переросло у Національно-визвольну війну українського народу проти Речі Посполитої. Засновник козацької держави – Війська Запорозького, більш відомої як Гетьманщина.
Наступне завдання шукай у місті, названому на честь відомого гетьмана України.
Скільки разів Україна перемагала у пісенному конкурсі Євробачення ?
Відповідь вводимо без лапок.
Дуже добре! Четверта літера для ключа-виходу –«И».
На міжнародному пісенному конкурсі Євробачення Україна перемагала тричі. Тріумфом можуть пишатися співачки Руслана з піснею «Wild dances» 2004 рік, Джамала з піснею «1944» 2016 рік, а також гурт Kalush Orchestra з піснею «Стефанія» 2022 рік.
Пропоную переглянути виступ гурту Калуш Оркестра з піснею "Стефанія".
Наступна підказка чекає на тебе у місті, назва якого складається з двох слів. Перше слово – це назва однієї з основних зернових культур в Україні. Друге слово означає стан спокою та гармонії, період між війнами.
В Україні існує справжня українська «Сахара». Вкажіть область, де розташований цей географічний об’єкт.
Відповідь вводимо без лапок.
Дуже добре! Ти впевнено просуваєшся вперед. Так, це дійсно Херсонська область.
Олешківські піски часто називають українською "Сахарою". Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи.
П’ята літера для ключа-виходу – «С»
Наступна підказка у місті, в якому знаходяться найбільші сходи в Україні.
Так, це Одеса. Саме в цьому місті знаходяться найбільші сходи в Україні - Потьомкінські сходи.
Це парадний вхід у приморське місто Одеса з порту. Вони є одною з видатних кам'яних споруд 1-ої половини XIX ст. Потьомкінські сходи спроектовані архітектором Боффо. Це складна інженерна споруда збудована у 1841 р. за ініціативи генерал-губернатора графа М. Воронцова.
Від пам'ятника Дюку на Приморському бульварі сходи десятьма маршами спускаються до морвокзалу. Їхня висота 24 м і довжина 142 м. Сходи складаються зі 192 сходинок і вважаються одним із символів Одеси.
Наступна підказка знаходиться за символом гетьманської влади.
Чудово! Символ гетьманської влади – це булава.
Булава - холодна зброя ударно-роздроблювальної дії. Символ влади у українців, поляків, турків та інших народів. Один з українських козацьких клейнодів. Булава для кожного українця є не тільки визнаним символом влади і мужності, але є одним з національних символів.
Щоб дізнатися наступну літеру ключа, виконай завдання.
Перша Конституція в світі з'явилася понад 300 років тому і була українською. Назвіть її автора. Відповідь введіть без лапок.
Молодчина! Автор першої в світі Конституції - українець Пилип Орлик.
5 квітня 1710 року його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького».
Шоста літера для ключа-виходу – «Ф».
Наступна підказка за найвищою точкою України.
Говерла – найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061м.
Наступна підказка - за музичним інструментом.
— український народний струнно-щипковий музичний інструмент. Класичний і сучасний інструмент з родини арф, гусел та псалтиріонів.
Назву пишіть без лапок
Звичайно, це бандура. І звучить вона просто неймовірно. Твоя наступна літера для ключа-виходу –«Е».
Мабуть, ти хчеш почути, як звучить на бандурі "Запорозький марш" - символ мужності та доблесті українського козацтва.
Наступна підказка – за «квіткою сонця».
Чудово! «Квіткою сонця» називають соняшник. Всюди, де виростає ця рослина, ніби з’являється маленьке сонце.
Пропоную наступну підказку і трохи цікавої інформації про соняшник. Листки й квіти цієї рослини геліотропні, тобто вони вигинаються в напрямку до сонця. У стеблі соняшника нагромаджується ауксин — фітогормон, який регулює ріст рослини. Збільшення ауксину в тій частині стебла, яка не освітлена сонцем, змушує соняшник тягнутися до світла. Але коли рослина виростає, то втрачає геліотропні властивості й залишається повернутою переважно на схід. Наука — це так цікаво.
Остання зупинка – пам’ятник в центрі Києва, встановлений на честь десятиріччя незалежності України.
Історія цієї пісні – це історія нашого народу. Пісня з часів козаччини 17-го століття, записана в епоху національного відродження у 19-му, оброблена в часи української революції на початку 20-го століття і робить нас сильними у 21-му столітті. Про яку пісню йде мова?
Назву пишіть без лапок.
Усе вірно! Ти - молодець! Остання літера для ключа-виходу - «Н».
Пісня «Ой у лузі червона калина» стала одним із гімнів українських Січових стрільців й звучить сьогодні на цілий світ різними мовами.
Пропоную послухати ремікс на пісню «Ой у лузі червона калина» у виконанні лідера гурту «Бумбокс» Андрія Хливнюка і ще раз переконатися яка дивовижна наша Україна. Нам є чим пишатися і що захищати!
Нагадую! Вихід знаходиться за одним із державних символів України.
Рефлексія від 42 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: