Мандруючи містами України, дізнаючись багато цікавого, шестикласники зможуть потренуватися утворювати іменники із суфіксом -ин(а) від прикметників.
Бібліотека вебквестів
Мандруючи містами України, дізнаючись багато цікавого, шестикласники зможуть потренуватися утворювати іменники із суфіксом -ин(а) від прикметників.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Вітаю! Сьогодні ми мандруватимемо містами України. Щоб вийти з вебкімнати, вам потрібно відкрити всі підказки і ввести всі ключі. Починаємо нашу цікаву мандрівку з м. Хмельницького. Знайдіть його на мапі.
Успіхів!
Цей рівень містить 14 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
13 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Молодці!
Вітаю!
Херсонська область - це найбільш екологічно чистий регіон України. Кількість сонячних днів у році перевищує 275. 2. Це єдина область України, що омивається декількома морями - Чорним і Азовським, рукотворним Каховським і солоним озером Сиваш.
Утворіть від прикметника "херсонський" іменник із суфіксом -ин (а).
Знайдіть на карті м. Харків.
Красний міст – одна з окрас Чернігова, відомий ще з 17 століття. Місто Батурин, місце колишньої гетьманської столиці, знаходиться саме в цих краях. На гербі міста зображений чорний орел із золотим озброєнням і короною, що тримає лівою лапою по діагоналі золотий хрест.
Утворіть від прикметника "чернігівський" іменник із суфіксом -ин(а).
Рухайтеся далі до Херсона.
Місто Хмельницький веде свій родовід від невеличкого поселення Плоскирів або Плоскирівці. Назва міста походить від назви річки Плоскої, в місці впадіння якої до Південного Бугу виникло стародавнє поселення. Після загарбання Поділля Російською імперією, 5 липня 1795 р. за імператорським указом один із повітів Подільської губернії став називатися Проскурівським, а його центром стає місто Проскурів. Саме в цьому імператорському указі вперше зустрічається назва “Проскурів”.
У січні 1954 року Проскурів перейменовано у місто Хмельницький, чим було вшановано пам'ять видатного державного та військового діяча України гетьмана Богдана Хмельницького.
Утворіть від прикметника "Хмельницький" іменник із суфіксом -ин (а).
Далі знайдіть на карті Миколаїв.
Місто назване на честь Святого Миколая – покровителя моряків. Місто кораблів. Візитною карткою Миколаєва є Музей суднобудування і флоту, розташований в старовинній будівлі штабу Чорноморського флоту Російської імперії. Це єдиний подібний музей в Україні.
Утвори від прикметника "миколаївський" іменник із суфіксом -ин(а)
Далі знайдіть на карті Чернівці.
Назва міста походить від велелюдного міста-фортеці, що мало назву «чорне місто». Чернівці вважаються перлиною архітектури. В історію цього міста ввійшов житловий будинок під назвою будинок-корабель.
Утворіть від прикметника "чернівецький" іменник із суфіксом -ин(а).
Далі знайдіть на карті Полтаву.
Візитівкою Полтави є Іванова гора – це високий мальовничий пагорб, який підноситься над річкою Ворскла. Саме тут можна подивитися на місто з висоти пташиного польоту. Назва цього міста походить від річки Лтава. Полтава славиться своїми галушками, навіть є пам’ятник галушці.
Утворіть від прикметника "полтавський" іменник із суфіксом -ин(а).
Далі рухайтеся на північ - у Чернігів.
Івано-Франківськ може похвалитися єдиним у Україні пам’ятником яйцю. Тут народився Василь Вірастюк, який свого часу виборов титул «найсильнішої людини планети». Це місто має резиденцію Святого Миколая.
Утворіть від прикметника "івано-франківський" іменник із суфіксом -ин(а).
Знайдіть на карті Вінницю.
У Вінниці можна відвідати Національний музей-садибу М.І. Пирогова, а в центральному міському парку це місто можна побачити в мініатюрі. Вінниця може похизуватися єдиним в Україні і найбільшим у Європі плаваючим фонтаном.
Утворіть від прикметника "вінницький" іменник із суфіксом -ин(а).
Далі рухайтеся на південь - в Одесу.
Оде са — місто на чорноморському узбережжі України; місто-герой; культурний, освітньо-науковий, туристичний та торговий осередок країни; найбільший морський торговий порт держави; великий автомобільний та залізничний вузол.
Утворіть від прикметника "одеський" іменник із сувіксом -ин(а).
Знайдіть на карті Донецьк.
Доне цьк ( раніше Олекса ндрівка, Ю зівка, Ста лін, Сталіне, Ста ліно) — місто на сході України, адміністративний центр Донецької області.
Свою сучасну назву місто отримало від назви регіону — Донецького басейну, власне від Донецького кряжу, названого так завдяки його розміщенню уздовж річки Донець.
Утворіть від прикметника "донецький" іменник із суфіксом -ин(а).
Далі рухайтеся на захід - у Львів.
Львів заснував король Данило приблизно у 1231—1235 роках.
Щодо Львова традиційними є багато епітетів. Розповсюдженою є назва «Місто Лева». Час від часу вживаються такі порівняння, назви та словосполучення, як «місто левів», «місто сплячих левів», «Королівське місто», «Перлина корони Європи», «Місто-музей», «столиця Галичини», «маленький Париж», «маленький Відень», «український П'ємонт», «Бандерштадт», «культурна столиця України» та інші.
Утворіть від прикметника "львівський" іменник із суфіксом -ин(а).
І остання зупинка - столиця України.
Ха рків — місто на північному сході України на Слобожанщині, науковий центр України, адміністративний центр Харківської області. Друге за кількістю мешканців місто України.
З 19 грудня 1919 по 24 червня 1934 рр. Харків був першою столицею Радянської України, звідси назва «перша столиця».
Утворіть від прикметника "харківський" іменник із суфіксом -ин(а).
Далі знайдіть Івано-Франківськ.
Ки їв — столиця та найбільше місто України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Розташований у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині. Згідно з легендами, Київ заснував полянський князь Кий зі своїми братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю. Названо на честь Кия — найстаршого з трьох братів.
Утворіть від прикметника "київський" іменник із суфіксом -ин(а).
Щоб вийти із вебкімнати, натисніть на компас.
Рефлексія від 19 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: