Даний квест можна використовувати у позакласній роботі з метою популяризації астрономії, як науки, кращому засвоєнню знань учнів про будову Сонячної системи.
Бібліотека вебквестів
1 456
1509
0
Даний квест можна використовувати у позакласній роботі з метою популяризації астрономії, як науки, кращому засвоєнню знань учнів про будову Сонячної системи.
Доступна загальна кількість невдалих спроб введення ключа: 10 разів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Друже!
Запрошуємо Тебе у незвичайну мандрівку Сонячною систему. На Тебе чекатимуть цікаві завдання. Бажаємо успіхів!
Початок - центр Сонячної системи.
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
11 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Земля, як планета, з'явилась понад 4,5 мільярдів років тому. До появи життя на планеті від народження Землі пройшло ще декілька тисяч мільйонів років і відносно недавно, за геологічними мірками, близько чотирьох мільйонів років тому з'явились люди.
Якщо історію Землі стиснути до 24 годин, то життя б уже з'явилося о четвертій годині ранку, а наземні рослини о 10:24 вечора. В 11:41 вечора в наслідок страшної катастрофи вимерли б динозаври, а людська історія почалася б лише в 11:58:43 вечора.
Сонячна система – це 8 планет, більше 63 супутників, безліч астероїдів, та декілька десятків комет. Всі вони, як механізм годинника, рухаються навколо сонця, яке в 1000 раз важче за суму маси всіх тіл сонячної системи.
Бажаємо Тобі не зупинятись у космічних дослідженнях! Мандруй, фантазуй, вивчай!
Розпочинаємо нашу мандрівку! Перший об'єкт - Сонце.
Скільки років Сонцю? Відповідь у млрд. запиши числом (Наприклад: 3 або 5,2)
Вік Сонця становить близько 4,6 мільярда років і за цей час воно використало близько половини водню, але запасів вистачить ще приблизно на 5 мільярдів років. Сьогодні наше світило можна класифікувати як зірку головної послідовності або Жовтий карлик.
Рухайся до найгарячішої планети Сонячної системи!
Середня її температура 462 °C. Це пояснюється високою концентрацією вуглекислого газу в атмосфері Венери, який спрацьовує парниковим ефектом, захоплюючи тепло в атмосфері, як ковдра.
Отже, наступне запитання: "Як обертається Венера навколо своєї осі?"
Відповідь запиши за зразком: за або проти
Рухайся до природнього супутника Землі!
Місяць єдиний природний супутник Землі який з'явився близько 4,6 мільярда років тому. Наш супутник перебуває в синхронному обертанні з Землею, це означає, що він завжди обернений до Землі лише одною стороною.
Запитання: "Скільки людей ходило по поверхні Місяця?"
По поверхні Місяця ходило лише 12 чоловік і всі вони американці. Першою людиною, яка залишила свій слід на Місяці, був Ніл Армстронг в 1969 році, а останнім на сьогодні став Джин Сернан в 1972 році. З того часу Місяць відвідували лише безпілотні апарати.
Продовжуємо мандрівку, рухайся до найбільшої планети у Сонячній системі.
Юпі тер — п'ята від Сонця та найбільша планета Сонячної системи. Відстань Юпітера від Сонця змінюється в межах від 4,95 до 5,45 а. о. (740—814 млн км)
Запитання: "В якому столітті була помічена характерна ознака Юпітера - Велика Червона пляма?". Відповідь запиши числом (Наприклад: 12)
Велика Червона пляма на Юпітері – одна з найвідоміших його особливостей. Ця антициклонічна буря, яка розташована на південь від його екватора, має діаметр 24 000 км та висоту 12–14 000 км. Як така, вона досить велика, щоб вмістити дві-три планети розміром із діаметром Землі. І ця пляма існує щонайменше 350 років, оскільки вона була помічена ще в 17 столітті.
Рухайся далі! Прямуй до найменшої планети Сонячної системи.
Меркурій має діаметр лише 4880 кілометрів (3032 милі) – це найменша планета Сонячної системи. Він ледве більший за наш Місяць.
Запитання: "Скільки земних днів триває рік на Меркурії?"
Близькість планети до Сонця робить орбіту Меркурія коротшою, ніж в будь-якої іншої планети Сонячної системи. Один рік у Меркурії складає лише близько 88 земних днів. Це менше трьох місяців.
Продовжуємо нашу мандрівку. Наступний об'єкт - найменший з газових гігантів.
Маючи екваторіальний радіус лише 24 764 км, Нептун менший за всі інші газові гіганти Сонячної системи: Юпітер, Сатурн та Уран.
Коли люди думають про кільцеві системи, Сатурн, як правило, є планетою, яка перша спадає на думку. Але чи здивувало б вас дізнатися, що у Нептуна також є кільцева система?
На жаль, це досить важко спостерігати порівняно з яскравим кільцем Сатурна. Отже, запитання: "Скільки кілець є в Нептуна?"
Загалом Нептун має п’ять кілець, і всі вони названі на честь астрономів, які зробили важливі відкриття про Нептун – Галле, Ле Вер’є, Лассель, Араго та Адамс.
Ці кільця складаються щонайменше з 20% пилу (деякі містять до 70%).
Наша подорож триває... Знайди астрономічний об'єкт, який також подорожує Всесвітом!
Комети – космічні тіла, що існують в межах Сонячної системи, що рухаються по орбіті навколо Сонця.
Комети з’явилися разом з виникненням Сонячної системи чотири з половиною мільярди років тому.
У їх назви — грецьке походження. «Комета» — слово грецьке, що означає «довгохвостий», оскільки це тіло саме так здавна асоціювалося з людьми, чиї волосся розвівалися на сильному вітрі.
Запитання: "У якому році вперше космічний апарат зміг приземлитися на ядро комети?"
У 2014 році космічний апарат вперше в історії людства зумів приземлитися на комету, на її центральне ядро. Це була комета Чурюмова-Герасименко.
Час відвідати "войовничу" планету!
Здавна Марс був окутаний міфами та пеленою таємничості, поява червоної планети на небосхилі віщувала наближення війни. Через свій червоний відтінок безліч древніх народів вважали, що Марс вкритий кров'ю і саме тому він був названий на честь римського бога війни — Марса.
Мало хто знає, що Марс має власний прапор. Зі скількох смуг він складається?
Прапор Марсу розробили інженери НАСА і хоч він не має жодного офіційного статусу його вже встигли затвердити Марсіанське (Mars Society) та Планетарне товариства (The Planetary Society). А також прапор вже побував на орбіті. Він складається з трьох вертикальних смуг різного кольору, які символізують майбутню історію Марса. Червона смуга — планета сьогодні, а зелена (рослини) і синя (вода) — майбутні етапи ймовірного освоєння Марсу людьми.
Час відвідати 6-ту планету від Сонця!
Сатурн - 6-та планета від Сонця. Він обертається на відстані приблизно 1,4 млрд км (9,5 АЕ) від Сонця.
Сатурн вважають однією з найунікальніших планет Сонячної системи. З 2004 року вона перебуває під наглядом міжпланетної станції "Кассіні". Саме вона надає нову інформацію про Сатурн.
Скільки космічних апаратів досліджувало Сатурн?
На Сатурн відправляли тільки 4 космічні апарати: "Піонер-11", "Вояджер-1", "Вояджер-2" і "Кассіні". Останній апарат понад 10 років займається дослідженням газового гіганта, його кілець і супутників.
Прямуй до карликової планети!
Плутон — карликова планета, настільки віддалена від нас, що відомостей про неї у нас мізерно мало. Втім, завдяки дослідницькому космічному зонду «Нові горизонти» людство отримало масу цінної інформації про це небесне тіло, а отримані в результаті місії дані будуть оброблятися та аналізуватися ще дуже, дуже довго.
Попри своє перебування в Сонячній системі, Плутон занадто далеко розташований від Сонця й має зовсім невеликий діаметр, усього 2320 км, що вдвічі менше діаметра Меркурія. Раніше він вважався планетою, але згодом був кваліфікований в карликові планети. За час, що минув з моменту його відкриття (1930 р.) і до «дискваліфікації» (2006 р.), він не встиг зробити жодного обороту навколо Сонця.
Скільки супутників є у Плутона?
У Плутона є п'ять супутників — Харон, Нікта, Гідра, Стікс і Кербер. Останні чотири обертаються навколо Плутона, а сам Плутон обертається разом з Хароном навколо їх загального центру мас, що і послужило причиною його пониження в карликові планети.
Прямуй до найхолоднішої планети Сонячної системи!
Температура на вершинах хмар на Урані (що визначається як “температура поверхні” для газових гігантів) в середньому становить -197,2°C, але може опускатися до -226 °C. Це пов’язано з тим, що, на відміну від інших великих планет Сонячної системи, Уран насправді віддає менше тепла, ніж поглинає від Сонця. У той час як інші великі планети мають надзвичайно гарячі ядра, які випромінюють інфрачервоне випромінювання.
Скільки градусів становить осьовий нахил Урана?
Усі планети Сонячної системи обертаються навколо своєї осі з нахилом. У багатьох випадках планети мають осьовий нахил, де один з їх полюсів буде трохи нахилений до Сонця. Наприклад, вісь обертання Землі нахилена на 23,5 градуса від площини Сонця. Марс подібний, з нахилом близько 24 градусів, що призводить до сезонних змін на обох планетах.
Але осьовий нахил Урана – приголомшливі 99 градусів! Іншими словами, планета обертається на боці. Усі планети схожі на вертушку, обходячи Сонце, але Уран більше схожий на кулю, яка котиться круговим візерунком.
Час вирушати додому!
Рефлексія від 149 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: