В експедицію — досліджувати Сонячну систему.
Бібліотека вебквестів
142
346
0
В експедицію — досліджувати Сонячну систему.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Вітаю, друзі!
Ви, хоч раз дивились на небо вночі?! В той час, коли на нічному небі, ніби маленькі вогники, поблискують зорі. Неймовірна краса…
Людство завжди цікавив Всесвіт з його незвіданими просторами та нерозгаданими таємницями. Люди завжди мріяли дізнатися про космос більше,
Пропоную здійснити мандрівку у космос, в експедицію — досліджувати Сонячну систему: побуваємо на різних планетах і дізнаємося багато цікавого. Уявімо себе командою, усі разом до космічного корабля! П’ять, чотири, три, два, один. Пуск!
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
2 сповіщення.
9 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Блакитні простори, зелені ліси — Ніде не знайдеш ти такої краси. У космосі є ще багато планет, Немає лишень життя там прикмет. Ти наша домівка, планета Земля, Ти гарна і зблизька, красива здаля. Дивуються інші планети всі щиро: “Яка ж ти, сестричко, блакитно-вродлива!”
Діана Безносенко
От і завершилася наша експедиція в космос. Сподіваюся вам було цікаво і корисно. До нових подорожей!
ЗЕМЛЯ - НАШ КОСМІЧНИЙ ДІМ
Ну, от ми й у космосі. Як себе почуваєте? Цікаво? Незвично? Чи потрібна допомога приятелів? Що робитимете у перші хвилини космічної мандрівки? Звісно, дуже хочеться роздивитися навколо. Тож дивимося у віконечка. Вони в ракетах круглі — це ...
Запишіть назву до ключа.
Так, це ілюмінатори.
А те, що бачать космонавти, зображено на картині. Розгляньте її уважно.
Це - підказка!
Сонце сформувалось з хмари газу та пилі приблизно 5 мільярдів років тому. Воно — величезна розжарена газова куля.
Світло від Сонця до Землі сягає за 8,5хв. | Температура на його поверхні становить: 6000°С, а в центрі — 15млн°С |
Маса: у 750 разів більша маси всіх планет Сонячної системи разом. | |
Відстань від Землі до Сонця: приблизно 150 млн км. | |
Діаметр: у 400 разів більший за діаметр Місяця (у 109 разів більший, ніж земний). |
Нам здається, що Сонце має незначні розміри, тому що воно знаходиться далеко від Землі. Але насправді воно велетенське.
Сонце - центральне небесне світило ... .
Со нячна систе ма — планетна система, що включає в себе центральну зорю — Сонце, і всі природні космічні об'єкти (планети, астероїди, комети, ...
Ви молодці! Швидко справляєтеся з завданнями. Про наступне завдання запитайте у космонавта. Він знає!
Космонавтам цікаво.
А чи знаєте ви, яку назву має галактика, у якій розташована наша Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком?
Чумацький Шлях або Молочний Шлях, Божа дорога - назва галактики, у якій розташована наша Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком. Чумацький Шлях є спіральною галактикою.
Згідно з легендою чумаки їздили до Криму по сіль, орієнтуючись вночі на світлу смугу на небі. Ніби перші чумаки, їдучи з Криму, позначили дорогу сіллю, яка сипалася з дір в мажарах. Господь переніс соляну дорогу на небеса. Відтоді чумаки знали шлях по сіль і додому. Ще вважали, що Чумацький Шлях — небесна дорога для людських праведних душ, що летять по цій дорозі в рай, а грішні — до пекла. Птахи по ньому восени відлітають у вирій, а весною повертаються.
Наступна підказка заховалася на супутнику, що в центрі.
Супутник — небесне тіло, яке рухається навколо планети або зорі. Запущені людиною у космос із дослідницькою метою пристрої, апарати або снаряди, які рухаються за інерцією навколо небесного тіла, називають штучними супутниками.
Розшифруйте інформацію яка передається із штучного супутника:
-Небесне тіло, яке обертається навколо Сонця і світить не своїм, а відбитим сонячним світлом - це ... .
Планети не випромінюють світла і тепла. Це - холодні космічні тіла. Їх освітлює й обігріває Сонце. Планети здаються нам яскравими зорями. Це тому, що вони світяться відбитим сонячним світлом.
Шлях, по якому планета рухається навколо Сонця, називається орбітою. Більшість планет мають природні супутники - космічні тіла. Вони рухаються навколо планет по своїх орбітах.
Наступна підказка заховалася за кометою, знайдіть її.
Коме та (від грец.— волохатий) — мале тіло Сонячної системи, яке обертається навколо Сонця і має так звану кому (атмосферу) і хвіст. Кома і хвіст комети — це наслідки випаровування поверхні ядра комети під дією сонячного випромінювання. Ядро складається з льоду та дрібних пористих кам'янистих частинок. Ядра мають діаметри від кількох сотень метрів до десятків кілометрі.
Підказку знайдете на планеті, до якої рухається комета.
Це остання планета. Вона складається здебільшого з льоду, і відноситься до групи крижаних гігантів. Яка її назва?
Гігант Сонячної системи - Нептун. Він майже такого самого розміру, як Уран. Планета здобула назву на честь римського бога морів, а говорити про неї почали раніше, ніж побачили на небі. Все було так. Після відкриття Урану дослідники побачили в телескоп, що ця планета поводиться якось дивно — посувається то назад, то вперед. Тому виникло припущення що позаду Урану існує ще одна планета: адже кожний космічний об’єкт може притягувати до себе інші. Тому астрономи почали пильно придивлятися і після тривалих спостережень відкрили планету Нептун.
В інформації про Нептун сказано, що він майже такого самого розміру, як Уран. Тож відвідайте планету Уран і дізнаєтеся про неї більше.
Є у Сонячній системі планета, на якій панують вічні сутінки. Це Уран. Він отримує в 400 разів менше сонячного світла, ніж Земля. А от за своїми розмірами Уран доволі великий — третій серед усіх планет Сонячної системи. Це сьома планета в Сонячній системі. ЇЇ можна побачити неозброєним оком. Але довгий час вважали її зіркою.
Урану цікаво чи знаєте ви відповідь на його завдання:
-Сама красива планета. Але як всі красуні вона холодна і оповита сірчаними хмарами. Яка в неї назва?
Яскрава планета Венера розташована найближче до Землі. Ці два об’єкти мають схожі розміри. Колись учені думали, що умови на поверхні Венери можуть сприяти розвитку рослин. Але все виявилося не так. Там удень і вночі — грози, а температура поверхні вдвічі більша, ніж температура у мікрохвильовій печі. Ну які ж рослини таке витримають?
А тепер знайдіть на картині планету червоного кольору.
Це Марс. Червонуватий колір поверхні спричинений наявністю заліза. Марс удвічі менший за Землю, а за будовою — він дещо схожий на нашу планету. Люди довго вважали, що на Марсі може існувати життя. Навіть складали оповідання про прильоти марсіан та їхнє життя. Проте космічний апарат, що спустився на поверхню Марса, жодних ознак життя на цій планеті не виявив.
Про те Марс хоче дізнатися , яка планета, з усіх планет Сонячної системи, розташована найближче до Сонця?
Найближче з усіх до Сонця розташована планета Меркурій. Іншою визначною рисою цієї планети є те, що вона найшвидша. Меркурій робить оберт навколо Сонця лише за 88 днів. Пригадайте за скільки днів Земля обертається навколо Сонця.· Меркурій сильно нагрівається, бо розташований близько до Сонця. За допомогою космічного апарата було зроблено фотографії Меркурія, на яких видно, що він схожий на Місяць.
Чудово! Давай далі! Знайдіть космічне тіло схоже на комету. Там ховається наступна підказка.
А ця планета від інших планет відрізняється тим, що має навколо себе кільця. Назву її запишіть до ключа.
Молодці! Дуже добре!
Сатурн найбільш відомий за свою казкову систему кілець, також це найдальша планета від сонця, яку можна спостерігати в нічному небі неозброєним оком. Сатурн як і Юпітер є газовим гігантом і складається з суміші газів водню, гелію та метану. Всі газові гіганти в нашій Сонячній системі мають кільця, але Сатурну належать найбільші. Хоч кільця простягаються на понад 120 000 км від планети, як не дивно їх товщина становить від десяти метрів і до одного кілометра.
А тепер знайдіть найбільшу планету Сонячної системи. Там ховається наступна підказка. А ключ до неї - це відповідь на наступне питання
Назвіть найбільшу планету Сонячної системи. На ній немає твердої поверхні. Вона складається з отруйних газів, тому жити на ній неможливо.
Так це планета Юпітер. Її маса більша за загальну масу всіх планет. А за своїми розмірами, Юпітер в 11 разів більший за Землю. Юпітер — газовий гігант, отже твердої поверхні у нього немає. Загадкові візерунки, що зображені на поверхні Юпітера, утворені саме хмарами газів. Відомо, що в кожної планети є супутники — небесні тіла, які обертаються навколо неї. Так от Юпітер — рекордсмен за кількістю супутників: вчені нарахували їх аж 79!
Цікаво в космосі, та повертатися до дому час.
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: