Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інноваційні дидактичні матеріали в корекційній роботі з дітьми з ООП
»
Взяти участь Всі події
Вебквест:

Романське мистецтво

18.06.2023
7 0
8 Клас
1 рівнів
11 підказок
Час виконання: необмежений

803

1057

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Квест має на меті повторення, узагальнення, закріплення знань з теми "Романський стиль у мистецтві" у цікавій, захопливій формі. активізує увагу та пам'ять учнів, мотивує до самостійного пошуку інформації (поглибленого вивчення теми). Стане в пригоді вчителям мистецтва, історії, класним керівникам.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

По завершенню гри буде видано сертифікат

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю тебе, друже! Допоможи благородному лицарю врятувати чарівну принцесу, яку викрав злий чаклун. Пройди всі рівні квесту і віднайди ключ від замку, в якому переховують нашу красуню. В нагороду отримай сертифікат.

Розпочни пошуки з картини на мольберті.

Рівень №1 — Романське мистецтво переглянути шаблон

Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

11 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/12 Canvas 4  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Вітаю!!! Твоя мужність та наполегливість мене захоплює!!! Саме такого надійного помічника шукав лицар для допомоги в пошуках принцеси. Відкрити замок, щоб її визволити, ти зможеш, коли введеш ключ - назву романського мистецтва - одним словом-терміном.

Правильні варіанти ключа:
романіка Романіка
Повідомлення після введення ключа:

Чудово! Це справжня перемога! Принцеса врятована!!!! Благородний лицар безмежно вдячний тобі і в нагороду отримай свій сертифікат-подяку за успіхи.

Мітка №2/12 Canvas 10 Завдання з відповіддю
Завдання:

Назви художній стиль, що панував у Європі (переважно Західній) в XІ—XII ст. (у деяких місцях — і в XIII ст.), один із найважливіших етапів розвитку середньовічного європейського мистецтва. Найповніше виявив себе в архітектурі й об’єднав в одне ціле види мистецтв, що нерозривно пов’язані з нею: монументальний живопис, скульптуру, декоративне мистецтво.

Правильні варіанти відповіді:
романський стиль Романський стиль романський Романський
Відповідь на завдання:

Так, правильно. Романський стиль став першою художньою системою, що охопила більшість європейських країн епохи Середньовіччя. На його основі в мистецтві Західної Європи виник етичний ідеал, протилежний ідеалам античності.

Наступне завдання заховано в картині за мольбертом.

Мітка №3/12 Canvas Завдання з відповіддю
Завдання:

Архітектура доби романіки посідала провідне місце серед мистецтв. Ця архітектура мала відверто сакральний характер, бо нею опікувались освічені і заможні ченці і священики католицьких орденів. Світська архітектура практично не мала зацікавлених прибічників і не акумулювала найкращих майстрів, навіть коли будували приміщення для аристократів і князів церкви. І сакральна, і світська архітектура споруда за своїм виглядом і оборонною функцією - це справжня .....

Правильні варіанти відповіді:
фортеця Фортеця
Відповідь на завдання:

Споруди романського стилю вирізнялися міцністю і зовнішньою суворістю. Найбільше уваги приділяли будівництву храмів-фортець, монастирів-фортець, замків-фортець з товстими мурами для захисту й оборони. Головним будівельним матеріалом був тесаний камінь.

Чудово! Наступне завдання у палітрі.

Мітка №4/12 Palette Завдання з відповіддю
Завдання:

У Стародавній Греції — це будівля, де засідав архонт. Пізніше — громадський будинок, призначений для суду, при цьому у середній наві відбувалися судові засідання, а в бокових торгували. У Стародавньому Римі вони залишилися спорудами громадського призначення (для суду і біржових операцій). Пізніше - споруда стала одним з основних типів християнського храму романської доби. Коли імператор Костянтин дозволив християнам відкрито проповідувати своє вчення, християнські священики пішли, природно, не в храми язичницьких богів. Вони вважали за краще ті громадські будівлі, де можна зібрати відразу багато людей. Споруди виявилися дуже зручними для нового культу, і перші християнські церкви стали зводитися за їх зразком.

Назви цю споруду.

Правильні варіанти відповіді:
базиліка базиліки Базиліка
Відповідь на завдання:

Так, правильно! Коли Римська імперія стала офіційно християнською, термін «базиліка» став також позначати важливу католицьку церкву, якій було надано цей статус Папою Римським. Таким чином сьогодні слово розуміється в двох сенсах: архітектурному і католицькому.

Прямуємо далі. Шукай наступне завдання на верхній полиці шафи.

Мітка №5/12 Canvas 9 Завдання з відповіддю
Завдання:

Назви одним словом скульптурні зображення на верхніх частинах колон романського храму. Там можна побачити і гарні візерунки, і ілюстрації до Біблії, і повчальні сценки. Часом помітно, що майстрів надихало аж ніяк не християнське благочестя. Ось, наприклад, атланти, крилатий кінь Пегас або ж напівкінь-напівлюдина - кентавр. Часто зустрічаються чудовиська, народжені уявою стародавніх германців або кельтів.

Правильні варіанти відповіді:
капітель капітелі
Відповідь на завдання:

Дивна річ - у стінах християнських храмів знайшли собі притулок істоти зі світу язичництва! Можливо, саме тому суворі абати бурчали, що скульптура в храмах відволікає від молитви і привчає ченців «з великим інтересом читати камені, ніж рукописи». З тієї ж причини орден цистерцианців, який славився особливо суворим статутом, забороняв прикрашати свої храми і монастирі скульптурами.

Ти впевнено йдеш вперед! Поспішай рятувати принцесу! Наступне завдання в скульптурі руки на полиці.

Мітка №6/12 Wooden Hand Завдання з відповіддю
Завдання:

Оберіть рядок, де вказані риси романської архітектури (відповідь впишіть цифрою)


  1. легка, ніби прозора споруда, велика кількість вікон

  2. масивна споруда з товстими стінами, маленькі вікна схожі на бійниці

  3. гострі шпилі, вітражі, стрілчаста арка

Правильні варіанти відповіді:
2 два
Відповідь на завдання:

Саме так, правильно. Товстелезні стіни з каменю і майже без вікон, важкі двері, потужні башти по кутах надавали романським храмам вид похмурих і грізних фортець. І дійсно, в ті часи храми нерідко служили притулками при нападі якогось ворога, чи язичників - угорців або слов'ян, чи воїнів сусіднього князя, найманців папи чи союзників імператора.

Наступне завдання в сумці для картин біля шафи.

Мітка №7/12 Suitcase Завдання з відповіддю
Завдання:

Романські храми зсередини покривалися розписами. Фарби наносились на свіжу, ще не просохла, штукатурку, звідси і назва цього виду живопису, що в перекладі означає «свіжа». Вкажи цю назву.

Правильні варіанти відповіді:
фреска фрески Фреска
Відповідь на завдання:

Так, правильно! Цікаво знати, що унікальні місцеві особливості мав фресковий живопис романської доби в Каталонії. Схематизм композицій каталонські майстри поєднують з геометричними орнаментами, витоки яких в античному мистецтві і в ретельно розроблених мозаїках Візантії. Відсутність коштовних смальт в Каталонії компенсували яскравими фарбами. На збагачення художніх образів працюють як спроби відтворити шати з коштовних тканин, так і широкі, різнокольорові смуги на тлі.

Ти все ближче до порятунку принцеси! Рушай далі до скульптурного портрету на столику.

Мітка №8/12 Statue Завдання з відповіддю
Завдання:

Про яку відому романську споруду йдеться в описі?

"Будівництво споруди і було розпочато в 1174 році майстрами Вільгельмом (Гульєльмо) з Інсбрука і Боннано. Спорудивши перший поверх заввишки 11 метрів і два колонадні кільця, Боннано виявив, що вона відхилилася від вертикалі. Майстер припинив роботу і зник із міста. Продовжували зведення споруди декілька архітекторів протягом 164 років, але вона нахилялася все більше. Всесвітньовідомий учений Галілей використовував її для своїх дослідів. Зокрема, він кидав з висоти різні предмети, аби довести, що швидкість падіння не залежить від маси тіла."

Правильні варіанти відповіді:
Пізанська вежа пізанська вежа Пізанська Вежа
Відповідь на завдання:

Все правильно! Пізанська вежа — частина ансамблю міського собору Санта-Марія Маджоре в Пізі (Італія). Вежа є дзвіницею собору і прилягає до його північно-східного кута. Відома тим, що сильно нахилена. У 2006 році верхівка вежі була відхилена аж на 5,3 м від центру. До неї перестали пускати туристів через побоювання, що будь-якої миті може статися обвал споруди масою 14 500 тонн. У результаті останніх проведених робіт вдалося зменшити відхилення верхівки вежі на 45 сантиметрів.

Продовжуй пошуки! Прямуй до малого мольберта.

Мітка №9/12 Canvas 6 Завдання з відповіддю
Завдання:

Монументальна скульптура і настінний живопис розвивалися разом з архітектурою та підпорядковувалися інтересам церкви (символічний характер зображень). Тож цілком зрозуміло, що головне місце в скульптурі й живописі займали сюжети із ... (вкажи дві найважливіші книги, де брали сюжети митці).

Правильні варіанти відповіді:
Біблії та Євангелія Євангелія та Біблії Біблія і Євангеліє Біблія та Євангеліє Євангеліє та Біблія Євангеліє і Біблія
Відповідь на завдання:

Саме так. Головне місце відводилось зображенням, що розповідали про грізну всемогутність Бога. В суворо геометричних композиціях переважала над всіма - величезна фігура Христа. Умовні, експресивні форми були характерні і для розповідних сцен.

Прямуємо далі. Шукай наступне завдання у баночці з пензлями на поличці над мольбертом.

Мітка №10/12 Stand 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Поміркуй, про яку назву споруди йдеться в описі:

"Кругла в плані споруда, зазвичай увінчана банею. По її периметру нерідко стоять колони. Таку форму мають давньогрецькі толоси, деякі давньоримські храми (наприклад Пантеон) та мавзолеї, баптистерії, окремі християнські церкви (переважно романського стилю, епохи Відродження та в стилі класицизму), зали, а також з 18 ст. — паркові павільйони."

Правильні варіанти відповіді:
ротонда Ротонда
Відповідь на завдання:

Чудова відповідь! Ти знаєшся на мистецтві!!! Знайди наступну підказку в рамі до картини під полицею.

Мітка №11/12 Frame 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Від часів утвердження християнства у варварські королівства починає проникати римсько-візантійська культура з її зразками культової музики. Процес формування католицької музичної традиції в молодих європейських державах розтягнувся на кілька століть. У романську епоху було започатковано новий вид виконання духовної музики — .........

Правильні варіанти відповіді:
григоріанський спів григоріанський хорал Григоріанський спів Григоріанський хорал
Відповідь на завдання:

Так, молодець! Григоріанський спів був канонізований реформатором церковної музики папою Григорієм І Великим у 590—604 роках. Папа вірив, що коли тисячі вірян одночасно звертаються до Бога однією мовою (латиною) і мовою однієї музики (меси), то Господь обов’язково їх почує, допоможе звільнитися від гріхів, отримати прощення та спасіння.

Шукай наступну підказку у рамці для картини біля шафи.

Мітка №12/12 Frame 3 Завдання з відповіддю
Завдання:

Під час будівництва замків, в першу чергу зводились стіни з бойовими і сторожовими баштами. Перед міцними воротами через глибокий рів з водою перекидався підйомний міст. За стінами з грубо оброблених каменів споруджувались будівлі з житлом для феодала, його слуг, господарські будівлі. На території замку знаходилась церква і висока міцна башта - масивна циліндрична або призматична споруда з товстими міцними стінами, прорізаними бійницями й амбразурами. Вкажи назву цього останнього прихистку мешканців замку.

Правильні варіанти відповіді:
донжон Донжон
Відповідь на завдання:

Так, це - донжон, або головна башта — головна і найкраще укріплена вежа замку. Останній пункт оборони. Якщо ворог захоплював замок, то донжон залишався останнім «володінням», звідси й назва. Символ неприступності замку.

Ти вже майже врятував принцесу! Ключ до замку, де ув'язнено принцесу, знаходиться в найменшій картині на стіні.

Рефлексія від 21 учня

Сподобався:

20 1

Зрозумілий:

18 3

Потрібні роз'яснення:

18 3
Рекомендуємо

Історія театрального мистецтва

Історія театрального мистецтва

52

Аватар профіля Рощупкін Олексій Вікторович
Мистецтво
8—12 клас та дорослі

35 грн

Веб-квест з музичного мистецтва на узагальнення знань, 6 клас,1 семестр.

Веб-квест з музичного мистецтва на узагальнення знань, 6 клас,1 семестр.

346

Аватар профіля Рассолова Світлана Петрівна
Мистецтво
6 клас

25 грн

Стилі та епохи 8 клас І семестр

Стилі та епохи 8 клас І семестр

162

Аватар профіля Вертейко Ірина Вікторівна
Мистецтво
8 клас

21 грн

Великдень українця

Великдень українця

54

Аватар профіля Ведмідь Ірина Григорівна
STEAM
5 клас, 7 клас та 10 клас

50 грн

Подорож грецькими міфами

Подорож грецькими міфами

131

Аватар профіля Мукан Яна Богданівна
Зарубіжна література
6 клас

49 грн

Схожі вебквести

Мистецтво Античного світу

Мистецтво Античного світу

462

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
8—10 клас та дорослі

Модерн. Символізм. Імпресіонізм

Модерн. Символізм. Імпресіонізм

205

Аватар профіля Demydenko Galyna
Мистецтво
9 клас

Мистецтво Античності і Візантії

Мистецтво Античності і Візантії

164

Аватар профіля Demydenko Galyna
Мистецтво
8 клас

Мистецтво єпохи Середньовіччя!

Мистецтво єпохи Середньовіччя!

154

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
8—11 клас та дорослі

Світлотінь як засіб виявлення форми

Світлотінь як засіб виявлення форми

184

Аватар профіля Кубанська Наталія Володимирвіна
Мистецтво
6—7 клас