Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Дитячі вікові кризи: причини та способи подолання складних періодів розвитку
»
Взяти участь Всі події
Вебквест:

Рекламне агенство "Різнобарвні вогні". Інертні елементи

24.09.2021
1 0
8 Клас, 10 Клас
1 рівнів
12 підказок
Час виконання: необмежений
Шаблони: Слон в офісі

8

214

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Цей вебквест містить запитання про інертні елементи - особлива група елементів, про які дуже мало інформації є у шкільному підручнику хімії. Загалом вебквест містить запитання і ключі, в які треба записати правильні відповіді - назви інертних елементів. І тоді учні мають можливість дізнатися більше цікавих фактів про інертні елементи, а також переглянути відео. Спочатку вам потрібно знайти предмети, за якими ховаються ці запитання. А потім, керуючись підказками, ввести відповіді у правильні віконця. Після кожної правильної відповіді ви будете отримувати частинку ключа для виходу з квесткімнати - офісу рекламного агенства.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Доступна загальна кількість невдалих спроб введення ключа: 3 рази

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю вас у рекламному агенстві "Різнобарвні вогні"

Ви дізнаєтесь імена працівників, які проводять багато часу на роботі. У групі працюють спеціалісти, які відрізняються від інших своїм зовнішнім виглядом. Вони охайні, мало з ким спілкуються, ніколи не створюють пари та групи з іншими, живуть поодиноко, весь свій час присвячують рекламній діяльності та іншим сферам життя.

Чому саме реклама? Як це пов'язано з групою цих хімічних елементів, ви дізнаєтесь, коли познайомитеся з ними ближче, дізнаєтесь про історію їх відкриття і застосування.

Отже, вперед! На вас чекають цікаві пригоди!

Рівень №1 — Слон в офісі рекламного агенства "Різнобарвні вогні" переглянути шаблон

Цей рівень містить 13 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

6 сповіщень.

6 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/13 Слон  Вихід з рівня  Для виходу достатньо відкрити підказки з відповідями
Фінальне повідомлення:

Ви познайомилися з працівниками рекламного агенства. Мабуть ви вже здогадалися, що це були інертні елементи VIII групи Періодичної системи хімічних елементів Д.І.Менделєєва.

Про інертні елементи у шкільному підручнику хімії дуже мало інформації, бо ці елементи з майже жодним відомим хімічним елементом не вступають в реакції. Саме тому, що вони інертні, їх дуже широко використовують у різних галузях науки і техніки. Тепер ви дізналися, що навіть інертні елементи є дуже цікавими.

Мітка №2/13 Стіл 1 => Стілець 1 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Яке красиве наступне місце, що займає рекламний агент! Воно все в рекламних вогнях, в яскраво-червоних світних трубочках! - Так, друже, в цих трубочках я, інертний газ, останній в своєму періоді. Ми завжди закриваємо період на ключик. Я схожий на Гелій своєї інертністю. Цей елемент відкритий Рамзаем і Траверсом в 1898 р. Вчені відібрали перші бульбашки газу, і встановили, що спектр цього газу вказує на присутність нового елемента.

Рамзай так розповідає про вибір назви для цього елемента: "Коли ми в перший раз розглядали його спектр, при цьому знаходився мій 12-річний син.

- Татку, - сказав він, - як називається цей красивий газ?

- Це ще не вирішено, - відповів я.

- Він новий? - поцікавився син.

- Нововідкритий, - заперечив я.

- Чому б у такому разі не назвати його Novum, батько?

- Це не підходить, тому що novum не грецьке слово, - відповів я. - Ми назвемо його ..., що по-грецьки означає новий. Ось таким чином газ отримав свою назву ".

Запишіть назву цього хімічного елемента на стикері 2

Мітка №3/13 Настільна лампа 3 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

020149bj-5bcf-293x196.jpgТут працює найпрудкіший наш рекламний агент. Як же тут тихо, як-то все інертно, зате дуже багато сонячного світла! Гей, є хто-небудь? - Не кричи, я тут, під стелею, вишу в повітряних кульках.

У 1868 році, досліджуючи світло, що випромінюється атомами в протуберанцях - величезних викидах плазми з поверхні Сонця, - Локьер зауважив ряд раніше невідомих спектральних ліній. Спроби отримати такі ж лінії в лабораторних умовах закінчилися невдачею, з чого Локьер зробив висновок, що він виявив новий хімічний елемент. Локьер назвав його ..., від грецького helios - «Сонце».

Довго вважали, що на Землі мене зовсім немає, тому що я ховався від учених - нічим себе не виявляв і до того ж високо летів. Але потім все-таки мене знайшли і на цій планеті, і навіть навчилися отримувати з природних газів і мінеральних джерел. І тоді я дуже знадобився. Адже я дуже легкий.

Назву хімічного елемента запишіть на стикері 1

Мітка №4/13 Стікер 1 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Гелій
Відповідь на завдання:

Дійсно, це Гелій!

020145vn-6cf7-331x248.jpgГелій виявився дуже корисним газом. Він дуже легкий і володіє великою підйомною силою. Так як він не горить, його дуже вигідно використовувати в дирижаблях, як військових, так і цивільних, в метеорологічних зондах і т.д.

Гелій відправився до стелі надувати різнокольорові повітряні кульки. Ось який віршик про нього склали його колеги із експертного відділу:

Чтобы шарики летели,
Нужно в них заправить Гелий.
С Гелием внутри легко
Шар взлетает высоко.
Слово «Гелий» значит «Солнце»,
Гелий в Солнышке живёт.
Посмотри в свое оконце –
Он привет от Солнца шлёт.
Гелий очень благороден,
Самый гордый элемент,
И инертнее в природе
Элементов больше нет.
Он в реакции, да-да,
Не вступает НИКОГДА!

Перегляньте відео про Гелій

Мітка №5/13 Стікер 2 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
неон
Відповідь на завдання:

Дійсно, я - Неон!

020145wu-9dcc-306x229.jpgЯ і інертний і шляхетний, ні з ким не зв'язуюся, сиджу, задоволений своїми вісьмома електронами! Тобі це все не дуже просто зрозуміти, але ось про неонову рекламу всі чули. Ми, інертні гази, маємо здатність дуже красиво світитися, якщо через трубочки з нами пропустити електричний розряд. Ми всі сяємо різними кольорами і працюємо в рекламних вогнях, автомобільних фарах. Мій колір - яскраво-червоний, як ти вже зрозумів.

Неон широко поширений у Всесвіті, але в дуже незначних кількостях міститься в атмосфері нашої планети. Він може бути видобутий шляхом виділення із повітря, процес його виробництва є досить складним і тривалим, особливо якщо стоїть завдання отримання особливо високі концентрації речовини. У той же час цей благородний газ широко затребуваний в окремих сферах промисловості, наприклад, в якості наповнювача для світлових приладів або лазерних установок.

А ось і віршик, присвячений на мою честь:

Город многомиллионный.
Светятся огни Неона.
Ярко-красная реклама.
Интересно, знает мама,
Что же за волшебный газ
Так притягивает вас –
Лену, Диму, Катю, Петю?
Это газ инертный светит!
Может, Гелий? Нет, не он!
В этих лампочках Неон!
Газ ленивый, от Неона
Не дождёшься электрона.
У Неона крепкий атом,
И решительным ребятам –
Фтору, Хлору, Оксигену –
Этот атом не разбить!
Предпочтет Неон свободу,
Он инертным будет жить!

Перегляньте відео про Неон

Мітка №6/13 Комп'ютер 1 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

020149yj-183a-331x248.jpgОх, знову рекламні трубочки! Тільки не червоні, як у Неона, а блакитні! Звідкись знизу, ближче до підлоги, пролунав дуже ледачий сонний голос когось невидимого:

- Хто тут? Я ні з ким не хочу спілкуватися, дружити, грати, тим більше реагувати! Найбільше я люблю згорнутися клубочком в повітрі і тихенько спати. Сплячка у мене не як у ведмедя, вона не залежить від пори року, сплячка - моє улюблене стан завжди! Моє ім'я перекладається як недіяльний, ледачий. Прошу зважати на це і не турбувати мене марною балаканиною! Мене і відкрити щось дуже довго не могли, адже важко знайти те, що ніяк себе не проявляє! Я без кольору, без запаху, хімічно інертний.

У1785 р англійський хімік і фізик Г. Кавендіш виявив в повітрі якийсь новий газ, надзвичайно хімічно стійкий. На частку цього газу припадала приблизно одна сто двадцята частина обсягу повітря. Але що це за газ, Кавендишу з'ясувати не вдалося. Через 109 років (у 1894 р.) Релей і У. Рамзай встановили, що в повітрі дійсно є домішка невідомого газу, вкрай хімічно інертного.

Відгадай шараду про моє ім'я:

У соборі величезний Є музичний інструмент. Ті ж букви має і поважний, Ледачий дуже елемент.

Запишіть назву цього елемента у стікер 3

Мітка №7/13 Стікер 3 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
аргон
Відповідь на завдання:

020146g8-b6b1-225x127.jpgТак, я Аргон! Я перший з важких інертних газів, я вгодований і солідний. Я багатий, у мене на зовнішньому електронному рівні вісім електронів - мрія всіх елементів! Вони все метушаться, щоб роздобути цю жадану вісімку! Ніхто не в силах вивести мене зі сплячки, навіть Фтор! Якось він наскочив на мене, вимагав електрони, дуже сильно приставав, але так і залишився ні з чим, я йому не по зубах, хоч він і чистить свої страшні ікла фторовмісною пастою! Що вже говорити про кисень або сусіда Хлора - цим хлопцям я і поготів не під силу! Тільки нам, інертним газам, не треба хвилюватися, ми щасливі власники досконалого, ідеального електронного шару! Тому ніхто не терзає мою електронну оболонку, це марно, вона стійка і непробивна, як скеля!

Відкриття Аргону було справедливо оцінено як "перемога третього десяткового знака", торжество точного дослідження.

Аргон - найпоширеніший інертний газ. На його частку припадає близько 0,94% атмосфери Землі і близько 1,6% марсіанської атмосфери. Тонка атмосфера планети Меркурій приблизно на 70% складається з аргону. Крім водяної пари, аргон є третім за поширеністю газом в атмосфері Землі після азоту і кисню.

020146g2-cdb4-247x161.jpgАргон має безліч різних застосувань у багатьох галузях. Найбільш поширений в якості захисного газу для дугового зварювання - або в чистому вигляді, або в складі різних сумішей. Це один з основних газів, що використовуються в заповнюють сумішах для ламп розжарювання, люмінесцентних ламп і тиратронах радіоламп.

Ось і віршик про Аргон:

«Аргон» – «ленивый», сонный, вялый,
Еще один инертный газ.
Аргона в воздухе немало,
Он тихо вьётся возле нас.
Раскрашивает он узоры
Огней рекламы голубым.
Аргон не побоится Фтора,
Не реагирует он с ним!
Ведь очень крепко электроны
Вцепились в атомы Аргона!

Перегляньте відео про Аргон

Мітка №8/13 Стіл 2 => Стілець 2 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

020149kg-1a08-316x211.jpgЗнову, засвітилися якісь трубочки, схожі на рекламні, тепер вони випромінювали блакитно-зелене світло. Моє ім'я в перекладі з грецької означає "таємний, секретний". Я важкий інертний газ, майже в три рази важчий за повітря, в якому мене дуже мало - кілька мільйонних часток за вагою. Щоб отримати літр мого газу, потрібно переробити майже мільйон літрів повітря! Це обсяг повітря, який поміщається у великому будинку, і ось мене там усього літр. Я ховаюся в цьому величезному будинку по затишних куточках, ховаюся, ділюся секретом з іншими інертними газами. Ховався я дуже успішно і довго, як досвідчений шпигун. Але знаменитий Рамзай зі своїм асистентом Траверсом провели ретельні розвідувальні дії і зловили мене!

Запишіть моє ім'я на стікері 4

Мітка №9/13 Стікер 4 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
криптон
Відповідь на завдання:

Рік "народження" газу під назвою Криптон - 1898 р.

Он – Криптон, и значит – "скрытый",
Два учёных знаменитых
Не могли его поймать
И химически связать.
Да, теперь мы называем
Хитреца инертным газом,
Только Траверсу с Рамзаем
Покорился он не сразу –
Долго прятался, скрывался,
Но однажды он попался!
Англичанам вы поверьте,
Этот газ вполне инертен,
Перегляньте відео фільм про Криптон:



Мітка №10/13 Стіл 3 => Стілець 3 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

020149zc-b20d-301x195.jpgЦей стілець, ніби, чужий. Схоже, що тут зовсім немає господаря. Хоча іноді хтось заходить, як гість або прибулець, тому що хтось же запалює ці дивні біло-жовті і жовто-зелені лампи на столі!

- Тут є господар, просто мене дуже мало, мене не видно, не чути, не помітно. Я - важкий інертний газ. Ти маєш рацію, я - чужий, гість, прибулець, саме так перекладається з грецької мови моє ім'я.

020147fq-ec3e-380x165.jpgУ цьому ребусі загадано моє ім'я,лище треба букву "і" на "е" замінити

Запиши назву хімічного елемента у комп'ютер 2

Мітка №11/13 Комп'ютер 2 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
ксенон
Відповідь на завдання:

020147f1-4da8-246x138.jpgНазвали мене так мої відкривачі англійці сер Рамзай і його асистент Траверс, ти ж уже чув про них, це відкривачі більшості інертних газів. "Чужим" мене назвали, тому що у фракції раніше відкритого ними інертного газу я опинився чужаком, незнайомим. Я був більш важким, ніж той газ, мене у фракції виявлялося дуже мало - один пухирець на велику посудину "сирого газу". Цей пухирець світився в електричному розряді і давав незвичайний спектр від оранжевого до фіолетового.

"Ксенон" – "пришелец", "гость", "чужак".
Английский химик, сэр Рамзай,
Не мог узнать его никак
И удивленно вскрикнул: "Why?*
Откуда этот странный газ?!
Я с ним столкнулся в первый раз!"
И прав Рамзай, конечно, был –
Поскольку он Ксенон открыл,
И самым первым он узнал,
Как этот газ ленив и вял.
Ксенон – вполне инертный газ
(Уже не первый он для вас).
А трубки светятся зелёным,
Когда наполнены Ксеноном.

Перегляньте відео про Ксенон

Мітка №12/13 Тумба Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

У цій кімнаті, мабуть ти відразу помітив важкі атоми, їх було кілька штук! Всі атоми перебували у самої підлоги кімнати, тому що належали найтяжчому в земній атмосфері газу.

020149o0-cd7a-233x177.jpgРізні атоми стали розповідати навперебій:

- Я нуклід 226, я самий найдовшеживучий з усіх ізотопів цього елемента, у мене період напіврозпаду цілих 3,82 доби!

- А ми нукліди 220, з періодом напіврозпаду 54,5 секунди, - встигли видихнути два атома з масовим числом 220 і тут же напіврозпалася, тобто залишився один. Але він теж довго не прожив і розвалився.

Третій атом тільки встиг сказати: - Я нуклід-219 ... - і розпався.

Продукти розпаду, нестійкі ізотопи атомів легших елементів, в паніці побігли в сусідні клітини, у напрямку до початку таблиці, намагаючись встигнути все-таки в квартири і не розвалитися ще в коридорі ...

- У нього, нукліду-219, період напіврозпаду менше чотирьох секунд, - важливо пояснив самий долгоживущий ізотоп-226. - З ним не встигнеш поговорити, слухай краще за мене.

Щоб дізнатися мою назву, відгадай шараду:

Він країну справой славить,
Створений із нас і вас.
Якщо букви переставиш –
Маєш рідкісний ти газ.

Запиши назву елементу у комп'ютер 3

Мітка №13/13 Комп'ютер 3 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
радон
Відповідь на завдання:

020147h7-3ea0-263x148.jpgЯ, Радон, дуже небезпечний через свою радіоактивність. Тому, мій друже, ти здивуєшся, дізнавшись, що я використовуюсь в медицині, і що радонові ванни ... цілющі. Чи розумієш ти, що радіація у вкрай низьких дозах корисна для організму, благотворно впливає на центральну нервову і серцево-судинну системи та на шкіру людини.

020147hd-cdaa-208x122.jpgРадонові ванни містять розчинений у воді Радон - або з природних джерел, або виготовлений з Радію при його розпаді. Концентрація Радону в радонових ваннах настільки низька, що кількох міліграмів Радону вистачає на необмежений час роботи курортологічних клінік з щоденним приготуванням десятків ванн.

Перегляньте відео про Радон

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

1 0

Зрозумілий:

1 0

Потрібні роз'яснення:

1 0
Рекомендуємо

Від хімічних елементів до хімічних сполук

Від хімічних елементів до хімічних сполук

16

Аватар профіля Русанова Олена Костянтинівна
Хімія
7 клас

33 грн

Елементи систем автоматики

Елементи систем автоматики

87

Аватар профіля Прилуцька Надія Петрівна
Гірнича електротехніка
дорослі

19 грн

Металічні й неметалічні елементи. Метали і неметали. 7 клас

Металічні й неметалічні елементи. Метали і неметали. 7 клас

87

Аватар профіля Герасименко Ірина Миколаївна
Хімія
7 клас

33 грн

Періодичний закон

Періодичний закон

90

Аватар профіля Кебас Ганна Теодорівна
Хімія
8 клас

33 грн

Основні класи неорганічних сполук

Основні класи неорганічних сполук

91

Аватар профіля Кебас Ганна Теодорівна
Хімія
8 клас

33 грн

Схожі вебквести

Хімічні елементи. Періодична система хімічних елементів

Хімічні елементи. Періодична система хімічних елементів

1096

Аватар профіля Машков Вадим Віталійович
Хімія
7 клас

Глибини Чорного моря (Навчальний проект учнів Верхньоторецького НВК Кирилко Д., Кузіної Є., Павлюка Б.)

Глибини Чорного моря (Навчальний проект учнів  Верхньоторецького НВК  Кирилко Д., Кузіної Є., Павлюка Б.)

236

Аватар профіля Полищук Людмила Миколаївна
Хімія
5—11 клас

Справжня хімічна лабораторія

Справжня хімічна лабораторія

518

Аватар профіля Войтюк Ірина Миколаївна
Хімія
9—11 клас

Вуглеводні

Вуглеводні

167

Аватар профіля Рівна Світлана Анатоліївна
Хімія
10 клас

Подорож Періодичною системою

Подорож Періодичною системою

212

Аватар профіля Мітіна Світлана Миколаївна
Хімія
7—9 клас