Під час проходження вебквесту діти повторять усі дії зі звичайними дробами й мішаними числами. А також дізнаються про те, як розписують Великодні писанки у різних регіонах України.
Бібліотека вебквестів
Під час проходження вебквесту діти повторять усі дії зі звичайними дробами й мішаними числами. А також дізнаються про те, як розписують Великодні писанки у різних регіонах України.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Вітаю!
Наближаються Великодні свята! Основними атрибутами цього свята являються пасхальні кулічі й святкові розписні яйця - писанки. Кожна область нашої великої України має свій неповнорний рисунок, свою техніку розпису, своїх неперевершених писанкарок. Під час проходження вебквесту вам потрібно буде знайти значення виразів або розв'язати подані рівняння. Розв'язки й будуть тим кодом, при уведенні якого ви зможете побачити які писанки притаманні для даної області України. Результатом обчислення може бути натуральне число, звичайний дріб або змішане число. Звичайний дріб записується через косу риску /. Наприклад: 2/3. Змішане число записується так: спочатку ціла частина, пропуск, дробова частина. Наприклад: 4 7/8. Отриманий дріб необхідно скоротити до нескоротного.
Для проходження квесту потрібно зайти в кожну область, а їх 25. Для виходу натисніть на Герб нашої держави.
Бажаю всім успіху!
Цей рівень містить 26 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
25 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Вітаю!
Ви правильно виконали всі дії та відкрили всі підказки!
Ви побачили класичні приклади писанок, характерні для різних регіонів України, які зараз можна побачити лише в музейних експозиціях та, інколи, на виставках до Великодня.
Я бажаю, щоб свято Великодня завжди приносило вам радість, гарний настрій, різні смаколики й спокій на душі!
Бажаю всім мирного неба над Україною!
Обчисліть:
Писанки Львівщини мають геометричні візерунки (трикутники), солярні мотиви та рослинні орнаменти. На деяких зустрічаються зображення птахів, хрестів, символи води. Для львівських писанок притаманна деталізація та дрібність малюнку.
Обчисліть:
Писанки Сумщини традиційно ділять на дві частини (малюнок на кожну наносить однаковий). Характерні орнаменти: солярні знаки (зорі, сонечко). Кольори орнаменту червоний, білий (тло найчастіше чорного кольору, як і в тернопільських писанок).
Обчисліть:
На Чернігівщині переважають писанки білого, червоного та чорного кольорів. Серед орнаментів солярні та рослинні мотиви (геометричні майже не зустрічаються): хмелики, ружі, безконечники, хвильки тощо.
Обчисліть:
На писанках Житомирщини зустрічаються рослинні мотиви та дзеркальна симетрія (писанку часто ділять на чотири частини і кожна є віддзеркаленням). Найпоширеніші орнаменти – дзвоники, тюльпани та троянди.
Обчисли:
На Хмельниччині писанки мають яскраві геометричні та рослинні орнаменти досить великого розміру. Цим писанкам притаманна певна грубість виконання та форм. Орнаменти: паралельні лінії (символ води), зиґзаґи, спіралі, кривульки, свасти та ламанні хрести.
Обчисліть:
Писанки Тернопільщини прикрашають хвильки, безкінечники, кривульки, павучки та квіти. Також тут поширенні чорні писанки з орнаментом білого, синього, жовтого (інколи червоного) кольорів.
Обчисли:
На Буковині популярними були геометричні малюнки досить великого розміру. Серед орнаментів зустрічались смужки, розети, які розміщувались на темно-червоному або чорному тлі.
Знайдіть начення виразу:
На Вінниччині писанки мають яскраві геометричні та рослинні орнаменти досить великого розміру.
Знайди значення виразу:
Ось такі писанки розписують у Кропивницькому.
Знайдіть значення виразу:
Для писанок Херсонщини характерні яскраві та контрастні кольори, великі малюнки з невеликою кількістю деталей. Поширеними є геометричні мотиві, що поєднуються рослинними символами.
Знайди значення виразу:
На Дніпропетровських писанках вдало поєднуються геометричні та рослинні орнаменти насичених кольорів.
Знайди значення виразу:
Для писанок Південної України характерні яскраві та контрастні кольори, великі малюнки з невеликою кількістю деталей. Поширеними є геометричні мотиві, що поєднуються рослинними символами.
Знайдіть значення виразу:
Для писанок Півдня притаманні яскраві та контрастні кольори, великі малюнки з невеликою кількістю деталей. Поширеними є геометричні мотиві, що поєднуються рослинними символами.
Обчисліть:
Для писанок Запоріжжя характерні рослинні мотиви, зображенні широкими лініями чорного, жовтого та червоного кольорів.
Знайди корінь рівняння:
На Наддніпрянщині на писанках зображали рослинні мотиви на чорному, темно-вишневому, червоному, інколи й зеленому тлі. Писанку розділяли на поля. Квіти завжди зображували розгорнутими і вони мали біле, жовте та червоне забарвлення.
Знайди корінь рівняння:
Розв'яжи рівняння:
Харківські писанки мають темне забарвлення: чорний, темно-червоний або зелений кольори. Орнаменти спокійних кольорів: коричневого, жовтого, білого. Найпоширеніші символи: дубові листочки, тюльпани, ружі, зірки.
Обчисли:
Обчисліть:
Писанки Полтавщини були білого, жовтого та зеленого кольорів з червоними, коричневими, чорними та зеленими орнаментами. Основним мотивом розпису були рослинні мотиви, які доповнювались зображенням людей та тварин.
Знайдіть значення виразу:
Писанки з Київщини дещо схожі на полтавські, однак тут частіше зустрічаються геометричні мотиви (трикутники, зірочки), тваринні (курячі лапки) та зображення квітів. Кольори орнаментів більш насиченні та досить великого розміру. Київські писанки вирізняються яскравими зображеннями солярних знаків та рослинних мотивів.
Знайди значення виразу:
Писанки вирізняються деталізованими переважно рослинними мотивами, нанесеними на червоне, чорне, темно-зелене чи бузкове тло (інколи малюнки наносять і на нефарбовані яйця). Серед популярних орнаментів: дубове листя, гачкові хрести, решітки, сонечка, вітрячки, метелики тощо.
Обчисли:
Волинську писанку ділять на кілька парних полів, на яких зображають вітрячки, грабельки та спіральки, на вишневому або зеленому тлі – колір орнаменту: жовтий, помаранчевий, червоний, білий, рожевий. На писанках поширене поєднання геометричних та рослинних орнаментів: символів родючості, землі та води (трикутники, решіточки, хвилясті лінії).
Обчисліть:
На Рівненських писанках найчастіше зустрічаються геометричні та рослинні мотиви, зображенні на зеленому або червоному тлі. Колір орнаменту білий, червоний, жовтий, зелений.
Обчисліть:
Обчисліть:
Рефлексія від 13 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: