Вебквест до Дня писемності та мови
Бібліотека вебквестів
98
118
1
Вебквест до Дня писемності та мови
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Добрий день, юні мовознавці!
9 листопада вся наша країна святкує важливе національне свято - День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят, його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Гртгоровича Шевченка.
У світі налічується більше ніж сім тисяч мов, серед них сорок мов є найбільш розповсюдженими й на них розмовляють приблизно 60 % населення світу. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті - українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.
Бажаю Вам успіху в проходженні квесту !
Цей рівень містить 9 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
8 сповіщень.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Чернігів — одне з найстаріших міст України, перша згадка про нього зустрічається в літописі «Повість временних літ». Як дата фігурує 907 рік, хоча археологічні розкопки свідчать про ще більш ранні поселення людей в цій місцевості.
На Валу встановлено макет фортеці початку 18-го століття і чотири бронзових пам’ятники – князю Мстиславу, Нестору Літописцю, Лазару Барановичу та Мартину Небабі.
Вам потрібно зібрати всі підказки та скласти з них вислів. Обов`язково правильно розставте розділові знаки.
Вітаю Вас з перемогою!
Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Іван Франко
Місто Ужгород - центр Ужгородського району, розташоване на кордоні зі Словаччиною. Прикрасою району є місто Мукачево. На центральній вулиці міста встановлений в 1996 році пам'ятник святим рівноапостольним Кирилу і Мефодію. Кирило і Мефодій — слов'янські просвітителі та проповідники християнства, творці слов'янської азбуки, перші перекладачі богослужбових книг на слов'янську мову, брати.
Перша підказка - КНИГА.
На території Національного Києво - Печерського заповідника розташований Музей книги і друкарства України. Відкриття музею відбулося 23 квітня 1975 року, а у травні 2000 році експозиція була оновлена та доповнена.
У колекції Музею зібрані скарби книжкової культури українського народу. Експозиція розповідає про історію книги і книжкової справи часів Київської Русі, про рукописну книгу ХІ- ХУІ ст., про зародження друкарства, видавничу діяльність Івана Федорова, про видання Київської, Острозької, Почаївської, Чернігівської та Львівських друкарень. Фондова колекція Музею книги і друкарства України нараховує понад 50000 одиниць збереження основного фонду та близько 10000 одиниць науково-допоміжного фонду.
Друга підказка - ТВІЙ.
Музей мистецтва давньої української книги — книгознавчий музей і дослідний центр у Львові. Музей був відкритий за назвою Музей імені Івана Федорова в 1976 році в приміщеннях колишнього Онуфріївського монастиря, у якому було поховано українського друкаря Івана Федоровича. У 1990 році музей був виселений із цього приміщення, у зв'язку з передачею монастиря ордену Василіан, і всі його експонати зберігалися в підвалах Львівської картинної галереї.У 1997 році музей одержав корпус біля палацу Потоцьких. Серед експонатів рукописні книги й стародруки, українські видання XIX–ХХ ст., книжкова ілюстрація й екслібрис, педагогічна література.
Третя підказка - ДРУГ.
Назва міста Острог, що на Рівненщині, уперше з’явилась у 1100-му році. Історія цього населеного пункту нерозривно пов’язана з іменем Костянтина Острозького, котрий у далекому 1576-му р. заснував тут однойменну академію, а згодом і друкарню.
Острозька друкарня — найдавніший осередок друкарства на українських теренах. Найважливіша книжка, надрукована в Острозі, - це Острозька Біблія. Тираж видання на книжці не зазначений, однак фахівці вважають, що вона була надрукована у безпрецедентно великій, як на свій час, кількості примірників: 1500—2000. На сьогодні відомо більше 350 збережених примірників пам'ятки. Лише в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадськогого зберігається 18 примірників.
Четверта підказка - БЕЗ.
Місто Полтава тісно пов`язане з ім`ям Івана Петровича Котляревського - зачинателя нової української літературної мови,класика нової української літератури, автор славнозвісної "Енеїди" і "Наталки Полтавки". Поема Котляревського «Енеїда» (1798 р.) стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою.
П`ята підказка - НЕЇ.
У Запоріжжі розташувався найбільший на Дніпрі острів — Хортиця. На острові є історико-культурний центр, музей судноплавства, інтерактивний театр, а в острівних землях та водах продовжують знаходити скарби. Хортиця -найважливіший освітній і культурний історичний центр України .
Шоста підказка - ЯК.
Шевче нкове( Кирилівка, Керелівка) Черкаської області - найвідоміше село на Україні, саме тут пройшли дитячі роки Тараса Григоровича Шевченка — основоположника нової української літератури.
Сьома підказка - БЕЗ.
У м. Горлівка (Донеччина) відкрито пам’ятник давньоруському літопису "Слово о полку Ігоревім". Це найбільший пам’ятник книзі в Україні. Цікаво ще й те, що саме в Горлівці є музей мініатюрної книги, де зберігається найменша книжечка у нашій країні.
Восьма підказка - РУК.
Рефлексія від 13 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: