Бібліотека вебквестів
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Вітаємо, дорогі друзі!
Махатма Ганді сказав: "Якщо ти хочеш зміну в майбутньому - стань цією зміною в сьогоденні".
Сьогодні ми хочемо, щоб кожен з вас став на крок ближчим до природи. Ми прагнемо, щоб ви замислилися хоча б на мить, що потрібно змінити в своєму повсякденному житті, щоб зберегти довкілля.
Почнемо! Знайди наймолодшого ЕКО-активіста.
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
3 сповіщення.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Щоб твоє сумління було чистим, ти маєш стати стати еко-френдлі. Це найменше, що ти можеш зробити для збереження довкілля.
Для цього потрібно вивчити правило "п’яти R".
Refuse – відмовитись. Щоб почати свій екологічний шлях для початку варто відмовитись від простих речей: пластикових стаканчиків, трубочок, чеків, пляшок, одноразового посуду. Це ті речі, без яких можна обійтись, а замінники їм знайдуться.
Reduce – зменшувати. Культура споживання стосується, в першу чергу, одягу. Якщо ви переберете свій гардероб, то зрозумієте, що 70% власних речей ви вже давно не носите і навряд чи носитимете.
Reuse – повторно використовувати. Спробуйте хоча б ще раз використати той самий поліетиленовий пакет. І зараз є багато організацій, куди можна віддати свій старий одяг чи техніку. Знайти пристосування старим речам легко. Наприклад, не викидайте старі речі, а зробіть з них підстилку для тварин, чи ганчірки для прибирання будинку.
Recycle – переробити. Це переробка саме вторинної сировини, матеріалів із старих на нові, частина циркулярної економіки. Дерево, метал, папір, пластик – відправляйте на переробку всі відходи, яким можна дати друге життя.
Rot – компостувати органіку. 40-60% відходів на звалищах – це органіка. Через те, що органічні відходи знаходяться під завалами без доступу кисню, починає утворюватись метан, який стає причиною пожеж на звалищах. Під час пожеж горять пластики і всі інші відходи прямо на відкритому повітрі, а потім виділяється дим, частки сажі і інші продукти горіння, в тому числі і канцерогенні речовини.
Впиши правило "п’яти R" у віконечко (кожне слово з великої літери, через кому).
Якщо кожен почне виховувати в собі ЕКО-звички, ми зможемо жити в злагоді з природою, ми зможемо спільними зусиллями врятувати нашу планету, передати її наступним поколінням.
Дякую за гру! Майбутнє планети - в твоїх руках!
Привіт! Я - Єгор. Ми зібралися родиною в парку, щоб прибрати його разом. Ти мабуть знаєш, що пластик – найпоширеніший штучний матеріал на планеті, лідер сміттєвого рейтингу.
Скільки років потрібно для того, щоб розклалася ця пляшка?
Йди за псом, він покаже, що робити з пляшками.
Дивись, що я тобі покажу:
Про який острів йшлося у відео?
Молодець! Ти часом білку тут не бачив?
Діяльність людини веде за собою катастрофічно швидке скорочення видів на Землі. Це відбувається насамперед через руйнування природного середовища життя. Цілі біологічні види вимирають через заготовку деревини, добування корисних копалин, вирубку лісу, будівництво дамб і автомагістралей на місці незайманих ділянок дикої природи.
Проте людство намагається захистити тварин, удосконалюючи природоохоронне законодавство. Особливо зникаючі види, які занесені до... (назви цей документ).
Їжак вухатий більше скаже тобі.
Так, у мене є що сказати. Скільки вас просити не викидати до смітників, просто на вулиці батарейки? Ви ж прекрасно знаєте, що ці корисні у побуті для людини речі є небезпечними для довкілля?
1 пальчикова батарейка здатна отруїти 2 дерева, 2 крота, 1 їжака, декілька тисяч дощових червів. Це територія нашого життя. Скільки це в метрах квадратних (вкажи цифру)?
Дійсно.
Також 1 батарейка може забруднити 400 літрів води у результаті виділення хімічних елементів: свинець, кадмій, ртуть, нікель та цинк, луги.
Черепаха це добре знає, ледь врятувалася.
До своєї мети я йду, хоч і повільно. А ти? Вже замінив пластикові пакети при походах до крамниці? На що?
Чудово! Пишаюся тобою!
Ходи за покупками з еко-торбами. Намагайся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведи свою торбу з екологічних матеріалів і носи її з собою.
Її можна виготовити самостійно. Запитай Ганну Андріївну.
Еко-торбинку легко пошити самостійно.
Ось відео:
Єнота часом не бачили? Ми з ним домовилися про прання.
Бережи воду. Якщо порівняти Землю з головою немовляти, то запаси прісної води – це лише сльозинка в його очах. Вчені прогнозують, що до 2050 року запаси прісної води практично вичерпаються, а 4 млрд людей навіть не зможуть задовольнити добову потребу в питній воді.
Скороти час перебування в душі, придбай спеціальну економічну насадку з функцією повітряного душу (насичує потік води повітрям). Ремонтуй несправні крани.
Що ще ти можеш зробити для економії води? Банальне «закривай кран, поки чистиш --- ЩО?». Впиши у віконечко.
Правильно! Я чув, що мама Марійці те ж саме казала. Он вона, під кущиком.
Сортуй сміття
1 тонна макулатури збереже 17-20 дерев, а 1 т вторинних полімерів (пластмаси) збереже 16 т сирої нафти.
Якщо під будинком вже з’явилися окремі контейнери для побутових відходів і пластику-скла-металу-паперу, то гріх цим не скористатись.
Якщо такого немає, то можете звернутись в пункти прийому вторсировини, або ж складіть акуратно пачки паперу, пляшки, пластик біля смітника і кому-небудь вони точно знадобляться.
А ти знаєш, які кольори домовилися використовувати для позначення спеціальних баків для сортування відходів? Синій - папір, зелений - скло, жовтий - ?
Впиши у віконечко.
Мій син збирає папір. Знайди його.
Економ папір
Друкуй з двох сторін, використовуй чернетки. Економія 25 пачок паперу врятує одне вирубане дерево!
Віддай перевагу паперу, вибіленому без хлору (з маркуванням PCF) та виробленому з контрольованих насаджень (з маркуванням FSC).
А ти знаєш, який папір не можна здавати на переробку? Його видають на касі після покупки, тому останнім часом багато людей відмовляється від його друку.
Саме так. А ще упаковки після жирної піци. Нещодавно про це розповідав дідусеві. До речі, ти його не бачив? У капелюсі.
Фух! Люди стільки після себе залишають сміття. А все чому? Бо живуть швидко, на ходу, тому користуються речами одного разу.
Потрібно сказати «Ні» одному разу. Намагайся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддай перевагу відповідним багаторазовим речам. Менше сміття – менше проблем!
Правда, Марієчко, моя маленька?
Згодна, дідусю!
Краще давай замість купівлі непотрібних речей будемо садити по одному дереву в рік?
Дерева поглинають тонну СО2 протягом свого життя, очищуючи повітря. Дерева також забезпечують тінь і скорочують витрати на роботу кондиціонера від 10 до 15%.
Посади дерево і підтримуй людей, які зберігають і захищають наші ліси. Таких, як мій тато!
Рефлексія від 6 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: