Бібліотека вебквестів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Сучасні традиції на Новий рік відрізняються від звичаїв наших предків, проте дещо залишилося незмінним. Як і в давнину, новорічне торжество – сімейне свято, коли прийнято бажати одне одному всього найкращого на прийдешні 12 місяців. Ці традиції святкування Нового року мають давню історію.
Пропоную завітати до новорічної кімнати, де знаходяться різні предмети, серед яких: камін, ялинка, святковий стіл. Наводьте курсор вашого гаджета на різні об'єкти, що рухаються, за ними сховалися запитання, на які вам потрібно ввести відповіді у пусте віконечко.
Бажаю успіхів!
Цей рівень містить 6 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
5 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Популярною новорічною традицією напередодні нового року стало загадування ... (дописати речення)
Тож обов'язково загадайте бажання. Нехай здісняться Ваші мрії. Щастя та добробуту Вам та вашим родинам.
В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а ... (дописати речення)
Виготовляли його з кулів або з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув'язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб «дідух» міг стояти. Верхівка новорічного вінка нагадувала конусоподібний сніп з колоссям. Гілки «дідуха» — за них правили зібрані докупи пучки, що зверху відповідно розгалужувались, — обрамлювали кольоровими стрічками, паперовими чи засушеними квітами, кожен на свій смак. У світлиці його ставили напередодні багатої куті. Свою обрядову роль він виконував протягом усіх різдвяних свят. Дідух символізував спільного предка.
В якому столітті в Україну прийшов звичай прикрашати ялинку? (відповідь напишіть римськими цифрами)
В Україну звичай прикрашати ялинку прийшов у середині ХІХ ст. із європейської святкової традиції, хоча побутував він переважно у середовищі знаті. Іван Франко, вивчаючи на Гуцульщині різдвяні звичаї, писав: «Пан ставить смереку, русин кладе сніп»
Вечір напередодні Нового року називали ... (дописати речення)
або «багатим»
За яким календарем ми відзначаємо офіційний Новий рік?
1. григоріанський
2. юліанський
М’ясо і ковбаси, холодець і тушкована капуста, печеня, смажена риба, налисники – чого тільки не було на святковому столі. Обов’язково у цей вечір крім куті готували ... (дописати речення)
Господар дому ховався за мискою з пирогами і бажав, щоб і наступного року родина мала таку саму гору пирогів.
Рефлексія від 5 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: