Вебквест:

Новорічні десяткові загадкові дроби

26.12.2022
0 0
5 Клас
1 рівнів
11 підказок
Час виконання: необмежений

179

121

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

для учнів 5 класів.можна задавати на канікули, як домашнє завдання.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

По завершенню гри буде видано сертифікат

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю!Тест присвячений "Десятковим дробам",але з новорічним смаком. Збирайте ключі,їх має бути 11.

Записуйте ключи!

Звертайте увагу на підказки!

Почніть гру з Годинника!

Рівень №1 — Новорічна кімната відпочинку переглянути шаблон

Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

11 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/12 Двері  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

додайте всі ключі(їх має бути 11)

Правильні варіанти ключа:
2168,4899 2168.4899
Повідомлення після введення ключа:

МОЛОДЧИНА!!!

Це маленька твоя перемога!

Мітка №2/12 Годинник Завдання з відповіддю
Завдання:

Обчислити 18,54+5,46=

Правильна відповідь:
24
Відповідь на завдання:

Одна з найпопулярніших легенд про новорічні ялинки розповідає:

якось у морозний ясний святвечір ватажок німецької Реформації Мартін Лютер повертався додому. Дорога пролягала через густий ліс. Раптом чоловік побачив дивовижне видовище: крізь пухнасте віття однієї з ялинок просвічували зорі!..

Той зимовий пейзаж настільки запам’ятався Мартіну, що він поставив ялинку у себе вдома і прикріпив до неї свічки. Яскраві вогні робили ялинку особливо прекрасною та загадковою, і нагадували чоловікові про зорі.

Мітка №3/12 Свічка Завдання з відповіддю
Завдання:

Обчислити (57-36,77)*100=

Правильна відповідь:
2023
Відповідь на завдання:

Першу скляну іграшку-кулю видули у ХVI ст. в Тюрінгії (Саксонія). Саме тут з’явилося і перше промислове виробництво іграшок.

Мітка №4/12 Ялинкова іграшка Завдання з відповіддю
Завдання:

Знайди х-?

х+3,82=7

Правильна відповідь:
3,18
Відповідь на завдання:

Традиція прикрашати деревце прийшла до нас з Німеччини, де так традиційно зустрічали настання Нового року. А якщо ще глибше зазирнути в історію, то з'ясується, що ця традиція має ще глибше коріння. Проводити ніч з 31 грудня на 1 січня по-особливому європейці навчились у древніх римлян. У римлян було заведено вітати одне одного та робити приємні новорічні подарунки. Варто сказати, що спершу римляни в якості подарунків презентували прикрашені по-святковому фрукти та овочі, але згодом звичай змінився, тож тепер на свято стали дарувати доречніші та цінніші подарунки. Також варто зазначити, що предки українців святкували настання нового року 1 березня.

Мітка №5/12 Подарунок Завдання з відповіддю
Завдання:

Обчислити 38,55*0,8=

Правильна відповідь:
30,84
Відповідь на завдання:

Різдво Христове, як у всьому світі опирається на вчення з Біблії та християнські традиції. Як відомо, за біблійною розповіддю, Ісус Христос народився в юдейському місті Віфлеєм, куди приїхали його мати Марія зі своїм чоловіком Йосипом. Вони вирішили заночували у печері, оскільки усі кімнати були зайняті гостями міста, тому хлів став місцем появи на світ Сина Божого. Його народження засвідчила зірка, котру згодом назвали Віфлеємською зіркою, а згодом волхви, які знали мову зір, принесли щедрі дари новонародженому немовляті.

Мітка №6/12 Ялинкова іграшка Завдання з відповіддю
Завдання:

Знайди значення виразу:

6,89*0,01=

Правильна відповідь:
0,0689
Відповідь на завдання:

Напередодні свят малюки усього світу пишуть листи Святому Миколаю і Санта Клаусу, просять про виконання своїх заповітних бажань. Діти з нетерпінням чекають свят і вірять, що вони здійснить мрії і в новорічну або різдвяну ніч залишить для них довгоочікуваний подарунок. Правда, в різних країнах місця для подарунків він обирає різні. В Ірландії новорічні презенти діти знаходять в шкарпетках, в Мексиці - в ботинках, у Франції подарунки ховають в димоході, а в Іспанії залишають на підвіконні.

Мітка №7/12 Шкарпетка Завдання з відповіддю
Завдання:

Округлити число до десятих 9,9573

Правильна відповідь:
10,0
Відповідь на завдання:

Давним-давно жила на світі бідна, але дуже добра жінка. І мала вона багато дітей. Наближалося Різдво, тому жінка прикрасила ялинку. Різдвяна красуня вийшла скромною, лише кілька прикрас виблискували у вечірніх сутінках. Уночі, коли всі міцно спали, ялинкупавутину ще й обплели павуки. Та Христос, побачивши безмежну доброту серця бідної жінки, благословив ялинку, а густу павутину перетворив на сяюче срібло.(ГІРЛЯНДА)

Мітка №8/12 Гірлянда Завдання з відповіддю
Завдання:

запиши 6501 кг у тонах

Правильні варіанти відповіді:
6,501 6,501т 6,501 тона
Відповідь на завдання:

Омела – традиційна прикраса на Різдво, під якою цілуються закохані для того, щоб все життя бути разом.

Різдвяна омела»або «Гілка поцілунків»— основна традиційна різдвяна прикраса в Англії , до поширення різдвяної ялинки у другій половині XIX століття.

Особу, яка випадково опинилася під гілкою омели, дозволялося поцілувати будь-кому. Звідси походить назва «гілка поцілунків».

04016h6v-dea4-551x394.png

Мітка №9/12 Омела Завдання з відповіддю
Завдання:

Округлити 16,76 до десятків

Правильна відповідь:
20
Відповідь на завдання:

Однією з найбільш відомих у світі різдвяних пісень вважається саме український “Щедрик” (“Щедрик, щедрик, щедрівочка”). Її переклали різними мовами світу, а текст знають навіть малята

https://youtu.be/dg1eMpFfexk

Це давня українська обрядова пісня, яку співали навесні: в березні, коли додому поверталися ластівки. Належить вона до жанру щедрівок — питомо українських новорічних пісень, що їх виконували на території прадавньої України ще до прийняття християнства. Тоді на наших землях Новий рік зустрічали в березні. Тому в оригінальному тексті, на відміну від англомовного, йдеться про ластівку, а не дзвоники (англ. bells — дзвіночки), а справжня назва пісні — «Щедрик», від слова «щедрий», що також означає плідний, життєдайний. Упродовж століть це була проста одноголоса мелодія на чотири ноти.

«Щедрик» лунав на Щедрий вечір, коли за столом збиралася вся родина і зустрічала Новий рік. На столах було повно смачної їжі, а щедрівники — молодь або діти — ходили від хати до хати і співали під вікнами

Мітка №10/12 Дзвіночки Завдання з відповіддю
Завдання:

Між якими двома натуральними сусідніми числами знаходиться дріб 4,5.

(у відповідь напишіть суму цих чисел)

Правильна відповідь:
9
Відповідь на завдання:

Як виглядав справжній Святий Миколай. Група вчених з Манчестерського університету зробила реконструкцію образу Святого Миколая за його мощами. У чудотворця були карі очі, випнуті вилиці та підборіддя, він мав зріст близько 167—168 см.

Реконструйований образ Святого Миколая.Реконструйований образ Святого Миколая.

Чи Санта Клаус це теж Святий Миколай? Справді, все так і є — Святий Миколай став праобразом різдвяного Санта-Клауса. Голландські колоністи, заснувавши в Америці Новий Амстердам (майбутній Нью-Йорк), завезли на континент традицію дарувати дітям від Святого Миколая 6 грудня та на Різдво подарунки. А Святого Миколая голландці називали Сінтаклаас, який потім вже в англійському звучанні став Санта Клаусом. А у 1823 році американський письменник Кларку Мур написав книгу «Ніч перед Різдвом, або візит Святого Миколая». Це вже у Мура зʼявляється всім знайомий образ Миколая-Санта Клауса — дідуся, який розвозив подарунки у санях, які тягнуть олені.

Трохи пізніше відомий американський художник Томас Наст довершив нову легенду, помістивши Миколая-Санту на Північний полюс і придумавши книгу, у яку Санта-Клаус записує добрі та погані вчинки дітей.

Мітка №11/12 Дід Мороз Завдання з відповіддю
Завдання:

Швидкість теплохода за течією 45,7 км/год,а швидкість течії 2,8 км/год.Знайти швидкість теплохода проти течії ?

У відповідь напишіть тільки число

Правильні варіанти відповіді:
40,1 40.1
Відповідь на завдання:

Насправді Дід Мороз – це міфологічний персонаж давньослав'янських племен. В давнину його вважали повелителем зими та морозів і називали по-різному: Тріскун, Студенець, Карачун, Зимник, Мороз, Дядо Коледа, Позвізд. Існує міф, що Дід Мороз – це перевтілення слов’янського бога Морока, якого вважали повелителем зими та холоду.

Образ Діда Мороза у ті часи був злим. Його уявляли велетенським дідом з сивою бородою, який виморожував людей, їх посіви та худобу. За переказами, селяни боялися цього персонажа, залишали для нього гостинці - оладки, кисіль, печиво. А в деяких поселеннях навіть людську жертву: в лісі до дерева прив'язували молоду дівчину та залишали на ніч. Таким чином задобрювали Морозенка, щоб не губив посіви та худобу. Якщо дівчину вранці знаходили замерзлою та ще й вкритою льодом чи снігом, це означало, що Мороз прийняв жертву і зиму люди переживуть без втрат.

Таким уявляли Діда Мороза в давні часи.Таким уявляли Діда Мороза в давні часи.

З розвитком суспільства жертви для міфологічного Зимника ставали менш жорстокими. Замість людей його задобрювали вбитими тваринами або їжею. Робили це в день зимового сонцестояння, коли ніч була найдовшою в році. Цей день у давнину вважали початком астрономічної зими і, зазвичай, погода тоді була найбільш морозною. Тому люди намагалися робити підношення лісовим богам, розвішуючи їх на гілках дерев. Люди приносили в ліс напої, їжу, розпалювали ритуальні багаття, колядували та ворожили. Так святкували народження нового Сонця. Вважається, що ці обряди були зачатками сучасного святкування Нового року.

З появою християнства церква стала засуджувати поклоніння образу Тріскуна, адже вважала це тяжким гріхом та єрессю. На зміну злому образу прийшов добрий − Святий Миколай, якому не треба було приносити пожертви, адже він не нищив людей та їх статки морозами. Натомість приносив дітям подарунки, а неслухняним міг принести під подушку різки.

Мітка №12/12 Подушка Завдання з відповіддю
Завдання:

Чому дорівнює різниця 2400 м – 0,6 км?

(Відповідь запишіть у кілометрах , тільки число)

Правильні варіанти відповіді:
1,8 1.8
Відповідь на завдання:

Мандарини зріють дуже повільно, від цвітіння до дозрівання плодів проходить 8 - 10 місяців. У субтропічному кліматі мандаринові дерева цвітуть з лютого по квітень. Врожай збирають у листопаді - грудні. Тому зазвичай поласувати цими фруктами можна якраз під Різдво і Новий рік, що і зробило їх одним із символів свята. Наприклад, в багатьох європейських країнах, США та Канаді існує звичай прикрашати будинки панчохами з мандаринами чи апельсинами. Традиція веде свій початок від нідерландської легенди про Святого Миколая, який, проїжджаючи повз будинок бідняка, кинув золоті кулі у панчохи трьох його доньок.

040172cg-803a-940x987.png

Рефлексія від 2 учнів

Сподобався:

2 0

Зрозумілий:

1 1

Потрібні роз'яснення:

2 0
Рекомендуємо

Десяткові дроби

Десяткові дроби

187

Аватар профіля Василик Мар'яна Ігорівна
Математика
5 клас

50 грн

25 грн

Десяткові дроби. Дії з десятковими дробами

Десяткові дроби. Дії з десятковими дробами

48

Аватар профіля Вознюк Анастасія Анатоліївна
Математика
5—6 клас

25 грн

Десяткові дроби (Контрольний тест)

Десяткові дроби (Контрольний тест)

38

Аватар профіля Клєстова Вікторія Сергіївна
Математика
5 клас

50 грн

Десяткові дроби (додавання та віднімання десяткових дробів, округлення)

Десяткові дроби (додавання та віднімання десяткових дробів, округлення)

259

Аватар профіля Щербина Вікторія Вікторівна
Математика
5 клас

50 грн

Десяткові дроби. Порівняння. Округлення. Додавання і віднімання.

Десяткові дроби. Порівняння. Округлення. Додавання і віднімання.

117

Аватар профіля Бутенко Євгенія Вікторівна
Математика
5 клас

41 грн

Схожі вебквести

Вебквест з математики

Вебквест з математики

1077

Аватар профіля Зіміна Ірина Іванівна
Математика
4 клас

Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками

Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками

816

Аватар профіля Гулак Олена Андріївна
Математика
6 клас

Таблиці множення і ділення

Таблиці множення і ділення

203

Аватар профіля Купріянова Віра Василівна
Математика
3 клас

Дроби. Знаходження дробу вiд числа

Дроби. Знаходження дробу вiд числа

145

Аватар профіля Шаповал Ольга Василівна
Математика
3—4 клас

Табличка множення на 6.

Табличка множення на 6.

81

Аватар профіля Соковець Олександр Олександрович
Математика
2 клас