Знайди та вкажи 15 українських слів-неологізмів 20-х років ХХІ століття.
Бібліотека вебквестів
10
327
0
Знайди та вкажи 15 українських слів-неологізмів 20-х років ХХІ століття.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Вітаю! Знайди й вкажи 15 нових в українській мові слів, які виникли під час карантину та воєнного стану за їхнім значенням.
Цей рівень містить 15 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
14 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом.
С. Бандера
Так кажуть про себе люди, які вірять у перемогу ЗСУ беззаперечно, сильно й неспростовно. Слово стало популярним в україномовному сегменті Twitter.
Заспокійливе повідомлення. Походить від прізвища радника глави Офісу Президента Олексія Арестовича, який завдяки тембру голосу та змісту своїх брифінгів сприятливо впливає на тривожних українців.
Це таке звірятко-примара — пухнасте і непосидюще, дуже миле, яке зазвичай вночі тихесенько приходить на бази, склади, аеродроми, нафтопереробні заводи та інші легкозаймисті об'єкти росіян і починає там бавитись з вогнем.
Знову й знову вчиняти безглузді дії, які мають болючі наслідки.
Часто дзвонити без користі, довго і безглуздо розмовляти телефоном.
Супер!!!
Так прозвали українських фермерів, які використовували трактори для буксирування російських танків та іншої техніки з поля бою. Термін увічнений на поштовій марці.
Нещадно нищити ворогів.
Появою цього неологізму ми завдячуємо коронавірусу. Оскільки саме під час пандемії багато працівників у різних сферах, студентів, школярів перейшли на віддалену роботу або навчання.
Цей неологізм, на відміну від інших, вже значно краще прижився у мові. З часом він замінив або став синонімом до українського слова карантин.
Це слово стало особливо популярним і вживаним від початку пандемії коронавірусу. Все через те, що у суспільства, медіа виникли потреба і запит на людей, які не просто розуміються на доказовій медицині, а ще й можуть пояснити незрозумілі речі простою мовою.
Зберігати оптимізм.
Знищити ворога.
Фраза, що замінює "на росії".
Влучання ворожої ракети чи снаряда у що-небудь
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: