Квест «Мандрівка літературною Україною 2» передбачає подорож містами, де народилися або проходила літературна діяльність українських письменників, творчість яких вивчалася в 11 класі.
Бібліотека вебквестів
Квест «Мандрівка літературною Україною 2» передбачає подорож містами, де народилися або проходила літературна діяльність українських письменників, творчість яких вивчалася в 11 класі.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Вітаю!
Продовжуємо мандрувати нашою славною Україною, відгадуючи українських письменників за містом, де вони народилися чи де проходила їхня літературна діяльність. Короткі підказки, вислови про митця допоможуть відгадати про кого йдеться. Вводимо ім'я та прізвище (або псевдонім) письменника, збираєте літери, з яких складете слово-ключ.
Починаємо зі столиці України.
Удачі!
Цей рівень містить 8 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
7 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Якщо ви помітили, то всі письменники є представниками «Розстріляного Відродження», які творили на благо України.
Отже, слово-ключ — прізвище одиного з провідних поетів цього періоду. Із знайдених літер складіть прізвище митця, який народився у слободі Кантемирівка на Воронежчині (Росія), переїхав на Полтавщину, згодом до Києва. В українську поезію середини 1920-х років Євген Павлович увійшов як співець гуманізму. « ... Про нього писали, як про казкового скрипаля, який упав у вовчу яму і хотів відкупитися від вовка своєю грою… Вовчі ями позаносило, а музика лунає понад часом», — казав про поета Євген Сверстюк.
Вітаю! Мандрівка закінчилася.
Ви успішно пройшли цей квест.
Він був не просто поет, а мислитель, філософ, мудрець і працелюб, який зі свого Голосієва у Києві, мудро примружившись, бачив увесь світ, але ніколи не забував своєї Романівки. «Уходив до когорти «неокласиків», величезну увагу приділяв красі поетичного слова, якості й прозорості художнього образу; його твори повні сонця й глибоких філософських роздумів...» Любив сонет і часто звертався саме до цього жанру. Зобразив сільську ідилію «теплих днів збирання винограду».
Усе правильно.
П
Тепер подорожуємо на Херсонщину.
Цей письменник стверджував: «Вибравши для комедії “Мина Мазайло” тему — міщанство й українізація, я, в першу чергу, звернув увагу на криштально витриману ідеологічну установку п’єси, зважував кожну дію, вивіряв кожне слово». І саме тому «трагедія доби стала комедією доби. Українізація, русифікація, філологічний аспект криють у собі певну безпорадність у розв’язанні страшних проблем життя, намагання їх просто не бачити...»
Так, це про нього.
Л
А тепер мандруємо на Чернігівщину.
Найвідоміший український поет 20-х років ХХ століття. Його «..."Соняшні кларнети" — це переважно книга передчуття сподіваного щастя, передчуття, яке так і не справдилося, — лірика 1917 р. і перед нею...»
Правильно.
У
Тепер прямуємо на Полтавщину.
Цей письменник започаткував гумористчний тип фейлетону — «усмішку» чи «реп’яшок». «Люди сміялись, тільки-но побачивши його підпис під фейлетоном чи гуморескою, наперед смакуючи її зміст. Величезним успіхом користувались його “Усмішки сільські”, “Мисливські”, “Закордонні” та інші...»
Молодець.
Ж
Відвідаємо місто Кропивницький.
«… “Місто” я почав писати зовсім для себе несподівано – воно, за первісним задумом, мало бути кіносценарієм, і то комедією…» стверджував цей письменник. Так з’явився роман «... про людину, про місто, про життя, про незгасність вогню, сповнений скептицизму переможця й оптимізму приреченого».
Супер.
И
Прямуємо до Харкова.
Хоч насправді цей письменник народився у селі Майєрове. Юрій Смолич назвав його «поетом у прозі». В автобіографічному романі «Майстер корабля» письменник устами свого сивоголового То-Ма-Кі скаже: «В мене одна наречена, наречена з колиски, про яку я думав, мабуть, і тоді, коли не вмів ще говорити… Культура нації – звуть її». Доля цього митця згодом засвідчить, як ризиковано мати наречену, яка зветься КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ.
Молодець.
Н
Відвідаємо місто Дніпро.
Селище Тростянець, де народився цей письменник, тоді належало до Харківської губернії. Очолював літературне угруповання ВАПЛІТЕ. «... Аскет і фанатик, жорсткий до себе і до інших, хворобливо вражливий і гордий, недоторканий і суворий, а часом — ніжний і сором'язливий, химерник і характерник, залюблений у слово, у форму, мрійник». У його творі «Я (Романтика)» «... закодовано вибір, що невблаганно поставав перед українським комуністом, роздвоюючи його самосвідомість: вибір між вірністю фанатичній догмі й синівською любов’ю до Матері-України…»
Супер!!!
К
А тепер шукаємо вихід десь біля прапора і повертаємося додому.
Рефлексія від 5 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: