Вебквест з теорії літератури (тропи)
Бібліотека вебквестів
452
398
0
Вебквест з теорії літератури (тропи)
Час за який потрібно виконати всі завдання: 20 хвилин
Доступна загальна кількість невдалих спроб введення ключа: 3 рази
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
У зображенні дійсності, яке дають твори літератури, важливу роль відіграють спеціальні засоби образності мови. Вони допомагають письменнику втілити в словесну форму конкретні уявлення про предмети і явища, своє ставлення до них. Це завдання виконують не тільки слова і словосполучення, вжиті у прямому значенні, а також слова і вислови, вжиті у переносному значенні, які називають тропами. В основі тропа лежить перенесення ознак одного предмета, явища, дії на інші.
За допомогою такого перенесення мова художнього твору набуває особливого забарвлення і яскравості. Це відбувається тому, що троп дає не те означення предмета чи явища, яке стало звичним, а виявляє ознаки, які зазвичай не виступають на перший план.
Твоя мета в цьому КВЕСТІ – скласти слово з букв, що заховані у словах-ключах до завдань. Але спочатку потрібно правильно визначити троп.
Збери зі схованих букв основне слово-ключ!
Щасти тобі!
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
11 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
ЩИРІ ВІТАННЯ! Ти - знавець літературних тропів!
Перед тим як ми завершимо цей квест спробуй відгадати яке слово сховалось у ребусі. В кожному завданні у слові-ключі оберіть 1 літеру (її номер вказується). З цих букв зберіть слово, яке й буде ключем для виходу.
Вітаю!
Ти пройшов/ла всі рівні!
Чудова робота! Твої знання вражають, пишаюся тобою!
Назвіть троп, який полягає в поясненні одного предмета через інший (введіть номер відповіді). Третя літера цього слова буде 5 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
Заспіваю, заридаю,
Як мала дитина.
(Т. Шевченко)
1 епітет
2 порівняння
3 алегорія
Чудово!
Назвіть троп, у якому міститься художнє поменшування (введіть номер відповіді). Перша літера цього слова буде 1 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
Бабуся «малесенька, ледве од землі видно» — оповідання Марка Вовчка (М. Вілінської) «Сестра»
1 літота
2 алегорія
3 порівняння
Ще трошки, студент!
Назвіть троп, що розкриває сутність одних явищ та предметів через інші за схожістю чи контрастністю (введіть номер відповіді). Третя літера цього слова буде 7 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
«За думою дума роєм вилітає» (Т. Шевченко).
1 літота
2 порівняння
3 метафора
Назвіть троп, у якому ознаки живої істоти або людини переносяться на неживий предмет, явище (введіть номер відповіді). Перша літера цього слова буде 8 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
«Вітер з гаєм розмовляє, шепче з осокою» (Т. Шевченко)
1 уособлення (персоніфікація)
2 порівняння
3 метонімія
Ти рухаєшся правильно!
Назвіть троп, у якому значення переноситься на найменування іншого предмета, пов’язаного з властивим для даного слова предметом за своєю природою (введіть номер відповіді). Третя літера цього слова буде 3 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
„Ти довго Шекспіра перекладав сьогодні” (Є. Маланюк).
1 метафора
2 гіпербола
3 метонімія
Правильно! йдемо далі!
Назвіть троп, заснований на кількісному зіставленні предметів та явищ (введіть номер відповіді). Четверта літера цього слова буде 4 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
«Сини Міцкевича, Словацького, Шопена, сини Коперніка» (М.Рильський).
1 метафора
2 синекдоха
3 метонімія
Молодець!
Назвіть троп, у якому назва предмета чи явища замінюється описом його ознак (введіть номер відповіді). Сьома літера цього слова буде 10 (останньою) буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
Наприклад: замість «Т.Шевченко» можна сказати автор поеми «Наймичка»
1 перифраз
2 синекдоха
3 метонімія
Назвіть троп, що полягає у поєднанні протилежних за змістом, контрастних понять, що спільно дають нове уявлення (введіть номер відповіді). Сьома літера цього слова буде 9 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
Наприклад: живий труп, холодне полум’я
1 перифраз
2 оксюморон
3 метафора
Молодець! йдемо далі!
Назвіть троп, що призначений підкреслювати характерну рису, визначальну якість певного предмета або явища і, потрапивши в нове семантичне поле, збагачувати його новим емоційним чи смисловим нюансом (введіть номер відповіді). Третя літера цього слова буде 2 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
Наприклад: золота осінь, синє море, білосніжна зима, оксамитова шкіра, кришталевий дзвін.
1 гіпербола
2 оксюморон
3 епітет
Це був найлегший троп. Пішли далі!
Назвіть троп, що призначений для навмисного перебільшення для посилення виразності й підкреслення сказаної думки (введіть номер відповіді). Остання літера цього слова буде 6 буквою нашого слова-ключа для виходу з квесту.
У Остапа Вишні рибалка говорить: «Сома мені доводилося бачити такого завбільшки, як комбайн, тільки трохи довшого».
1 гіпербола
2 оксюморон
3 епітет
Чудово, без перебільшення!
Рефлексія від 6 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: