Матеріал буде цікавим для учнів 7 класу. Допоможе під час підготовки до ЗНО.
Бібліотека вебквестів
119
51
0
Матеріал буде цікавим для учнів 7 класу. Допоможе під час підготовки до ЗНО.
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Привіт, друже!
Надворі золота осінь, а тобі треба прочитати величезну повість Івана Франка "Захар Беркут"?! Розумію, дуже важко себе змусити. Пропоную свою допомогу. Надокучливе читання враз зникне, коли ми разом із тобою пограємося. Готовий? Тоді в путь.
Зараз ти потрапиш у кімнату. Вибери предмет, що вказує на відлік часу. Від нього рухайся дальше. Уважно читай всі завдання, аналізуй їх, а свою відповідь записуй із великої літери у відведеному місці.
Якщо виникатимуть труднощі, гортай сторінки повісті "Захар Беркут", телефонуй товаришу...
Зібрані ключі - гарант твого успіху! Хай щастить!
Цей рівень містить 13 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
12 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Ти прекрасно справився з усіма завданнями. Отримуй свою нагороду.
З тобою легко досягати успіхів!
Ох ці годинники. Наше життя повністю підпорядковане їм. Вони відраховують секунди, хвилини, години, добу... Так роки минають. Пригадай, у котрому році відбуваються події в повісті.
Ось і перший ключ уже в тебе. Рухайся до мистецтва.
Правильний вибір. Витвори мистецтва. Ними зачаровується не одне покоління. Хіба ця цитата не прекрасна: "...ніжною, доброю, з живим чуттям і скромним, стидливим лицем, а все те лучилось в ній у таку дивну, чаруючу гармонію, що хто раз бачив її, чув її мову,— той довіку не міг забути її лиця, її ходу, її голосу,— тому вони пригадувалися живо і виразно в найкращих хвилях його життя, так, як весна навіть старому старцеві пригадує його молоду любов"?
Я переконана: ти знаєш про кого це! Впиши ім'я - і насолоджуйся подорожжю.
Супер! У тебе вже два ключі. Знайди предмет, який можна відчиняти або зачиняти.
Чудово, ти легко виконуєш завдання. Поглянь зараз у вікно і полинь у місцевість, де відбуваються події у творі. Згадав назву села - запиши її.
Ти знайшов ще один ключ! Мабуть, відчуваєш напруження. Розслабся. Ти правильно думаєш, прямуй до предмета, на якому можна розслабитися.
Прекрасний вибір, і колір життєрадісний. Сядь зручно. Продовжимо?! Я впевнена, ти знаєш всіх героїв повісті. Напиши, хто сказав ці слова: "Хоч я лише вовк, дрібна звірюка, то все ще дам раду тухольському медведеві!"
Молодець. Заглянь під той предмет, куди Святий Миколай кладе подарунки.
Сподобалося перемагати? Тоді насолоджуйся своїми успіхами. Твоя підказка червоного кольору. А це колір кохання. Можливо, ти з легкістю запишеш ім'я героя, в якого закохалася донька боярина.
Закоханих ти знаєш! А чи відомо тобі, що давала в давнину дівчина старостам, коли відмовлялася виходити заміж? Знайди цей предмет, там знаходиться наступне завдання.
Правильний вибір.
Прочитай цитату:" І справді, місце було незвичайне, дике. Потік був вузький, може, на три сажні, не більше, завширшки, і так гладко прорізаний рвучою гірською водою в лупаковій скалі, що незнающий був би міг присягнути, що се людських рук робота. А перед самим проходом стояв насторч величезний кам'яний стовп, у споду геть підмитий водою і для того тонший, а вгорі немов головатий, оброслий папороттю та карлуватими берізками.Се був широко звісний ....., котрий, бачилось, пильнував входу в тухольську долину і готов був упасти на кождого, хто в ворожій цілі вдирався б до сього тихого, щасливого закутка".
Запиши у відповіді слово, яке повинно бути на місці крапок.
Дійсно, камінь всі називали Сторожем. Кого ми звикли називати сторожем? Собаку?! Прямуй до того предмета, на якому люблять лежати домашні улюбленці (але це не диван).
Чудова робота. Так тримати.
"Се було місце копних зборів тухольських, місце сільського віча, котре в старовину являло з себе всю і одиноку власть у руських громадах", - так написано в повісті. Запиши дерево, під яким збиралося віче.
На тебе чекає наступне завдання. Воно розміщене на предметі, який восени злітає з липи.
Твої знання вражають. Запиши ім'я та прізвище героя за поданим описом : "Се був сивий, як голуб, звиш 90-літній старець, найстарший віком у цілій тухольській громаді. Батько вісьмох синів, із яких три сиділи вже разом із ним між старцями".
Ти все можеш. Для нашої подорожі потрібне вбрання.
Твоє бажання пізнавати нове згасає?! Звичайно, ні. Плащ тобі допоможе знайти ще один ключ. Хто це:
"Його знали люди на кільканадцять миль довкола, по руськім і угорськім боці. Та й то знали його не лиш як чудовного лікаря, що лічить рани і всякі болісті, але й не менше як чудовного бесідника та порадника, котрий "як заговорить, то немов бог тобі в серце вступає", а як порадить чи то одному чоловікові, чи й цілій громаді, то хоч цілий майдан старців набери, то й ті вкупі, певно, ліпшої ради не придумають".
Ти зараз , мабуть, плачеш від радості. А хтось у цей час заливається сльозами, бо досі не хоче читати. Який предмет вбереже тебе від промокання?
З нею безпечна подорож за будь-якої погоди. Головне, щоб у душі панував затишок. Але сумна звістка чекала вільну громаду. Гордо відповідав Їм Тугар Вовк: " За мої заслуги князь надгородив мене землями й лісами в Тухольщині". Ім'я князя запиши й отримуй ключ.
Знайди предмет, на якому висить плащ.
Ти вже зрозумів, що зухвалість Тугара Вовка неабияк обурила громаду. Хто викрив усю правду про діяльність боярина? "Перед громаду вийшов нестарий ще чоловік, каліка, без руки і ноги, навхрест перекалічений. Лице його було порите глибокими шрамами. Се був ........, як звала його громада". Заповни пропуски в реченні.
Чудова робота. Залишилося останнє завдання. Йди до виходу.
Повість ще не закінчилася, але я дотримуюся свого слова. Останнє завдання першого рівня:
"Велика для тебе хвиля зближається! Серце твоє пробудиться і заговорить. Слухай свого серця і йди за його голосом!", - так уві сні з Мирославою говорила близька людина. Хто це?
Без сумніву, ти добре перечитав цю частину повісті. Пора відпочити. Переступи через поріг і доторкнися до предмета, що лежить на землі.
Рефлексія від 6 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: