Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Індивідуалізація навчання засобами інтерактивних цифрових ресурсів Всеосвіти. Проєктуємо сучасний електронний урок
»
Взяти участь Всі події
Вебквест:

" Еволюція людини. Роль каміння в житті наших предків і сучасних людей".

12.04.2022
0 0
9 Клас
3 рівнів
2 підказок
Час виконання: 15 хвилин

131

832

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Протягом кількох останніх десятиліть було знайдено досить багато викопних родичів людини, і процес її еволюції став набагато більш зрозумілим. Наразі до родини Hominidae відносять 7 родів і не менше 23 видів приматів. Усі знайдені австралопітеки жили в Африці приблизно 4,5 - 2 млн. років тому. Неандертальці населяли Європу й Західну Азію 200 - 28 тисяч років тому. Кроманьйонці появились приблизно 40 тисяч років тому. Всі наші предки мали різний вигляд,удосконалювали свої знаряддя праці, культуру, побут.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Час за який потрібно виконати всі завдання: 15 хвилин

Доступна загальна кількість невдалих спроб введення ключа: 3 рази

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю всіх любителів пригод, знавців біології. Сьогодні ми подорожуємо територіями, де жили наші предки.Але перед початком гри потрібно згадати, хто вивчав питання еволюції людини?

Рівень №1 — Печерні люди переглянути шаблон

Цей рівень містить 2 інтерактивні об'єкти:

1 вихід.

1 сповіщення з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/2 Камінь  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

0300i1gx-8cb0-700x366.jpg0300i1h1-115d-276x183.jpgПершими приматами, які багато в чому нагадували сучасних людей, були ? ( назва предків). (Жили вони приблизно 5 мільйонів років тому. Вони ще не вміли розмовляти, і мали лише деякі зачатки мови, але ці примати вже мали зріст близько 150 см, вага 50 кг, ходили на двох ногах, а обсяг їх мозку досягав 500 кубічних сантиметрів. Самці могли бути в два рази більші за самок. Будова рук 0300i1j4-f7e1-940x940.jpg дуже нагадувало людські. Зуби були великими, з товстою емаллю, а різці менш вираженими. Жили на відкритих сухих ландшафтах групами по кілька особин. Вели кочовий спосіб життя, харчувалися перевага рослинністю, але і продукти тваринного походження входили в їх раціон. Кажуть, що саме завдяки вживанню кісткового мозку тварин і білка, примати змогли розвинути інтелект. Як знаряддя праці використовували кістки і щелепи тварин, палиці, каміння, але на рівні не більше сучасних людиноподібних мавп.

Правильні варіанти ключа:
Австралопітеки Знаряддя праці австралопітеків
Повідомлення після введення ключа:

Запис правильних відповідей у зошит.

Мітка №2/2 Вогонь Завдання з відповіддю
Завдання:

Вони ?- хто? добре вміли обробляти каміння, відкрили для себе вогонь, навчилися розпалювати та підтримувати його. Перші знахідки вогнищ були виявлені у Китаї поблизу Пекіну. В Кенії (Чесовандже) знайдені більш старовинні вогнища, які відносяться ще до культури Homo ergaster. Вони були досить великими, а попелища вказують на те, що вогонь підтримувався у вогнищах постійно впродовж багатьох років. Першість у використанні вогню належить кому?. Вогнище в печері Чжоукоудянь вражає своїми розмірами. Колосальне скупчення попелу і вугілля товщиною в 6 метрів наводить на думку про те, що місцеві жителі ще не вміли розводити вогонь самостійно. Швидше за все, вони здобули в печері вогонь при лісовій пожежі і тут століттями підтримували його. Застосування вогню вплинуло на морфологію людини. Оброблену вогнем їжу легше жувати, це призвело до зменшення розміру щелеп. Оволодіння вогнем вплинуло на прогрес людини, розвинуло його розум і допомогло підвищити рівень життя у первісному суспільстві. Докорінно змінилися і житла первісної людини. Були освоєні печери і з'явилися окремо розташовані споруди з потужними кам'яними обкладками. Близько 500 тис років тому в межі житла було включене і вогнище. Знаряддя праці, виготовлені Людиною прямоходячою, були загостреними з одного кінця і виконували одночасно колючі та ріжучі функції. Такі знаряддя характерної мигдалеподібної форми отримали назву «ашельскі рубила». Виготовлялися також знаряддя, оброблені з обох боків, так звані «біфаси». Вони були надзвичайно поширені в ранньому палеоліті. Виготовлення рубил вимагало значних розумових здібностей і виробничих навичок, адже необхідно обробити камінь таким чином, щоб отримати знаряддя заданої форми і розміру. Від майстра були потрібні не тільки навички обробки каменю, але і чітке уявлення кінцевого вигляду виробу.0300i1rr-d727-192x263.jpg

0300i1si-03ee-195x258.jpg

Правильні варіанти відповіді:
Синантропи Знаряддя з каменю - " ашельські рубила"
Відповідь на завдання:

Запис інформації в зошит усіх відповідей.

Рівень №2 — Мапа світу переглянути шаблон

Цей рівень містить 2 інтерактивні об'єкти:

1 вихід.

1 сповіщення з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/2 Африка  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Як з'ясувалося за дослідженням решток кого? з території Ізраїля, анатомічно були здатні говорити . Будова їхнього черепа вказує на те, що вони були здатні сприймати специфічні частоти звуку, котрі відповідають людській мові. Отже, самі володіли мовою .??? ( хто) вміли виготовляти й використовувати інструменти та зброю, таку як камінні рубила і списи. Але, очевидно, у них не було метальної зброї. Також вони знали як підтримувати вогнища. Найдревніший відомий музичний інструмент — кістяна флейта з 4 отворами — належить їм. Вони займалися збиранням і полюванням. Жили в невеликих родових общинах, що складалися з двох-чотирьох родин, у яких існував чіткий розділ роботи за віковою й статевою ознаками. Надобщинних утворень не існувало і контакти одних общин з іншими могли відбуватися тільки для пошуку статевих партнерів. Неандертальці турбувалися про хворих і скалічених, принаймні по кілька років, якщо мали вдосталь їжі 0300i26z-b2f1-608x455.jpg0300i27m-b4ac-729x1200.jpg.

Правильні варіанти ключа:
Неандертальці Знаряддя праці
Повідомлення після введення ключа:

Запис правильних відповідей у зошит.

Рівень №3 — Мапа України переглянути шаблон

Цей рівень містить 1 інтерактивний об'єкт:

1 вихід.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/1 Сімферополь_1_  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

На теренах України відомі дві знахідки кісток - кого? в печері Киїк - Коба ( Крим, 1929) і грот Прийма- 1 ( Львівська область, 2004). Крім того, в Чернівецькій області відоме їх поселення Молодова- 1. Про чиї кістки згадується?0300i2pm-de7a-201x251.jpg

На території України вони- хто? з'явилися близько 40 тисяч років тому. Житло було виготовлено з кісток мамонтів, знаходилось біля Межиріча в 1965 році. 0300i2ur-6797-545x700.jpg0300i2uv-c0bc-787x477.jpgУ пізньому палеоліті, завершуючи все стадії розвитку первісної людини, на світову арену виходять кроманьйонці. Це були люди великого зросту, з добре розвиненим статурою і навичками. Саме кроманьйонці успішно використовували всі досягнення своїх попередників і придумували нові. Вони продовжували використовувати знаряддя праці з каменю, навчилися робити всілякі знаряддя з кістки, зброю і пристосування з бивнів, оленячих рогів і дерева, а також - продовжували збирати ягоди і коріння. На новому шляху розвитку знаряддя праці ставали досконалими і різноманітними. Кроманьйонці першими придумали випал гончарних виробів, що дозволяло використовувати глиняний посуд в побуті. Майстерня обробка знарядь праці дозволила зробити їх зручніше, менше, якісніше і привела до появи нових знарядь. В арсеналі кроманьйонця широко використовувалися: скребла, різці, ножі з загостреними і тупими лезами, скребла з виступом, гострі леза, наконечники стріл, проколки, гарпуни з оленячого рогу, рибальські гачки з кістки, наконечники.

Висновок.docx

Правильні варіанти ключа:
Неандертальці Кроманьйонці Знаряддя праці кроманьйонців: скребла, різці, ножі, гострі леза...
Повідомлення після введення ключа:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1ARqGonLt8fXBZfxi-0ifRJDrLWRAsXWS&usp=sharing

Переглянути карту і назвати країни, де жили всі предки людей.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Загальна декларація прав людини

Загальна декларація прав людини

302

Аватар профіля Паламарчук Олена Вікторівна
Виховна робота
8—12 клас, I—II курси та змішані

83 грн

Знавці Конституції чи печерні люди?

Знавці Конституції чи печерні люди?

330

Аватар профіля Галина Семененко
Основи правознавства
5—9 клас

30 грн

Людина, природа, суспільство та історія

Людина, природа, суспільство та історія

548

Аватар профіля Подшивалова Ганна Сергіївна
Вступ до історії
5 клас

30 грн

Ми обираємо життя!

Ми обираємо життя!

55

Аватар профіля Ракова Оксана Леонідівна
Здоров'я, безпека та добробут
5—6 клас

75 грн

Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

444

Аватар профіля Любович Аліна Андріївна
Основи здоров'я
4 клас

83 грн

Схожі вебквести

Мікро- та макроелементи в живих організмах

Мікро- та макроелементи в живих організмах

369

Аватар профіля Слівінська Аліночка
Біологія
10 клас

Дихання та виділення людини

Дихання та виділення людини

223

Аватар профіля Понурок Ольга Володимирівна
Біологія
8 клас

Бактерії

Бактерії

136

Аватар профіля Понурок Ольга Володимирівна
Біологія
10 клас

Клітина-одиниця живого

Клітина-одиниця живого

193

Аватар профіля Макашутіна Юлія Олегівна
Біологія
6 клас

Вітаміни

Вітаміни

224

Аватар профіля Слівінська Аліночка
Біологія
10 клас