Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Освітні новації “Створення Преміум тестів від Всеосвіти для інтерактивного тестування”. Кейс 2
»
Взяти участь Всі події
Вебквест:

Детективна історія. Інертні елементи і галогени.

26.09.2021
2 0
8 Клас, 10 Клас
2 рівнів
37 підказок
Час виконання: необмежений

214

614

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Цей вебквест у вигляді розслідування містить запитання про інертні елементи і галогени - особливі групи елементів, про які мало інформації є у шкільному підручнику хімії. Загалом вебквест складається з двох рівнів. Перший рівень містить запитання і ключі, в які треба записати правильні відповіді - назви інертних елементів. На другому рівні треба дізнатися про елементи "злочинці", розкрити всі ключі. І тоді учні мають можливість дізнатися більше цікавих фактів про елементи галогени, а також переглянути цікаві відео. Спочатку вам потрібно знайти предмети, за якими ховаються запитання. А потім, керуючись підказками, ввести відповіді у правильні віконця. Вам треба розкрити чотири злочини, а потім ви зможете знайти ключ для виходу з квесткімнати - офісу детективного агенства.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Привітання на початку гри (показується учням)

Вітаю вас у детективному агенстві "Елементарно!"

На першому етапі ви дізнаєтесь імена детективів, які проводять розслідування різних страшних злочинів. У групі працюють слідчі, які відрізняються від інших своїм зовнішнім виглядом. Вони охайні, мало з ким спілкуються, ніколи не створюють пари та групи з іншими, живуть поодиноко. Присядьте на лавку, щоб послухати про що вони розмовляють. Імена детективів та їх улюблени х помічників - собак співпадають із назвами хімічних елементів, характер яких дуже схожий з нашими героями.

На другому етапі ви Дізнаєтеся про злочини, які просять розкрити клієнти детективного агентства. Разом із слідчими ви зможете розкрити не тільки злочини, а й викрити цілу злочинну групу. Це дуже активні мешканці. Вони часто грабують інших мешканців міста, ретельно слідкують за своїми речами і дуже неохоче їх можуть будь-кому давати. На їхньому рахунку є ще гірші злочини - отруєння і навіть загибель людей. Хто ж вони? Дізнайтеся разом з детективами - знайдіть усі речові докази - підказки і викрийте цих чотирьох злочинців.

Отже, вперед! Бажаю успіху!

Рівень №1 — Детективи у парку переглянути шаблон

Цей рівень містить 9 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

2 сповіщення.

6 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/9 Телефон  Вихід з рівня  Для виходу достатньо відкрити підказки з відповідями
Фінальне повідомлення:

Тепер ми знаємо імена детективів та їхніх вірних помічників - собак. Детектив Неон отримав повідомлення про те, що у офісі на нього чекають клієнти - власник продуктового магазину, мати маленького хлопчика та охоронець із ювелірного магазину. У всіх цих людей щось трапилося і вониприйшли до офісу детективного агентства просити допомоги. Детектив Аргон залишився із собаками, а його напарник пропрямував до офісу.

А ми разом з ним переходимо до другого рівня нашого квесту.

Мітка №2/9 Лавка Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Цей детектив носить ім'я інертного елемента .

Цей елемент відкритий Рамзаем і Траверсом в 1898 р. Вчені відібрали перші бульбашки газу, вивчили його спектр і встановили, що спектр цього газу вказує на присутність нового елемента.

Рамзай так розповідає про вибір назви для цього елемента: "Коли ми в перший раз розглядали його спектр, при цьому знаходився мій 12-річний син.

- Татку, - сказав він, - як називається цей красивий газ?

- Це ще не вирішено, - відповів я.

- Він новий? - поцікавився син.

- Нововідкритий, - заперечив я.

- Чому б у такому разі не назвати його Novum, батько?

- Це не підходить, тому що novum не грецьке слово, - відповів я. - Ми назвемо його ..., що по-грецьки означає новий. Ось таким чином газ отримав свою назву ".

Назвіть ім'я молодого детектива, тобто назву хімічного елемента

Мітка №3/9 Іван => Молодий детектив Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Неон
Відповідь на завдання:

Дійсно, це Неон!

020145wu-9dcc-306x229.jpgНеон широко поширений у Всесвіті, але в дуже незначних кількостях міститься в атмосфері нашої планети. Він може бути видобутий шляхом виділення із повітря, процес його виробництва є досить складним і тривалим, особливо якщо стоїть завдання отримання особливо високі концентрації речовини. У той же час цей благородний газ широко затребуваний в окремих сферах промисловості, наприклад, в якості наповнювача для світлових приладів або лазерних установок.

Детектив Неон має вірного помічника собаку таксу. Він теж носить назву хімічного елемента. Вгадайте за описом.

Цей собака непосидючий. Він дуже легко зривається з місця і майже вилітає назовні в погоню за злочинцем. Такий і елемент, назву якого носить цей пес.

Вперше він був знайдений на Сонці.

У 1868 році, досліджуючи світло, що випромінюється атомами в протуберанцях - величезних викидах плазми з поверхні Сонця, - Локьер зауважив ряд раніше невідомих спектральних ліній. Спроби отримати такі ж лінії в лабораторних умовах закінчилися невдачею, з чого Локьер зробив висновок, що він виявив новий хімічний елемент. Локьер назвав його ..., від грецького helios - «Сонце».

Назвіть прізвисько вірного собаки детектива Неону

Мітка №4/9 Газета Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Цей детектив носить ім'я інертного елемента, але більш поважного. Він віддає перевагу розумовій діяльністі, а не погоням і сутичкам зі злочинцями.

Ім'я цьому поважному детективу було дано від грецької негативною приставки "а" і "ергон" - справа, діяльність. Разом це мало означати - ледачий, бездіяльний, млявий. За характером він схожий на той газ, якийу 1785 р. англійський хімік і фізик Г. Кавендіш виявив у повітрі. Це був якийсь новий газ, надзвичайно хімічно стійкий. На частку цього газу припадала приблизно одна сто двадцята частина обсягу повітря. Але що це за газ, Кавендишу з'ясувати не вдалося. Через 109 років (у 1894 р.) Релей і У. Рамзай встановили, що в повітрі дійсно є домішка невідомого газу, вкрай хімічно інертного. Назва у нього як у нашого детектива.

Назвіть ім'я поважного детектива, тобто назву схожого на нього за характером хімічного елемента

Мітка №5/9 Григорій => Поважний детектив Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Аргон
Відповідь на завдання:

Дійсно, мене звуть Аргон!

Відкриття Аргону було справедливо оцінено як "перемога третього десяткового знака", торжество точного дослідження.

Аргон - найпоширеніший інертний газ. На його частку припадає близько 0,94% атмосфери Землі і близько 1,6% марсіанської атмосфери. Тонка атмосфера планети Меркурій приблизно на 70% складається з аргону. Крім водяної пари, аргон є третім за поширеністю газом в атмосфері Землі після азоту і кисню.

Аргон має безліч різних застосувань у багатьох галузях. Найбільш поширений в якості захисного газу для дугового зварювання - або в чистому вигляді, або в складі різних сумішей. Це один з основних газів, що використовуються в заповнюють сумішах для ламп розжарювання, люмінесцентних ламп і тиратронах радіоламп.

Я давно вже не працюю. Були не так давно часи, коли я міг довго ходити у пошуках свідків і доказів проти злочинців. Але зараз з віком у мене часто болять суглоби. Тому я регулярно відвідую лікарню, проходжу лікування у санаторії, де мені добре допомагають лікувальні ванни.

Мій вірний пес лабрадор живе зі мною дуже давно і часто мені теж допомагає. За це я дав йому прізвисько - назву хімічного елемента, якимй здійснює лікувальний ефект моїх улюблених ваннах.

Уяви собі, що ти став маленьким, і ти міг побачити атоми, то у цій кімнаті, мабуть ти відразу помітив би важкі атоми, їх небагато, кілька штук! Ці атоми перебували б у самої підлоги кімнати, тому що належать найтяжчому в земній атмосфері газу.

Ось би як ці атоми стали розповідати про себе навперебій:

- Я нуклід 226, я самий найдовше живучий з усіх ізотопів цього елемента, у мене період напіврозпаду цілих 3,82 доби!

- А ми нукліди 220, з періодом напіврозпаду 54,5 секунди, - встигли видихнути два атома з масовим числом 220 і тут же напіврозпалися, тобто залишився один. Але він теж довго не прожив і розвалився.

Третій атом тільки встиг сказати: - Я нуклід-219 ... - і розпався.

Продукти розпаду, нестійкі ізотопи атомів легших елементів, в паніці побігли в сусідні клітини, у напрямку до початку таблиці, намагаючись встигнути все-таки в квартири і не розвалитися ще в коридорі ...

- У нього, нукліду-219, період напіврозпаду менше чотирьох секунд, - важливо пояснив самий долгоживущий ізотоп-226. - З ним не встигнеш поговорити, слухай краще за мене.

Щоб дізнатися мою назву, відгадай шараду:

Він країну справой славить,
Створений із нас і вас.
Якщо букви переставиш –
Маєш рідкісний ти газ.

Назвіть прізвисько вірного собаки детектива Аргону

Мітка №6/9 Такса Фріда => Такса Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Гелій
Відповідь на завдання:

Дійсно, це Гелій!

020145vn-6cf7-331x248.jpgГелій - нейлегший інертний газ, виявився дуже корисним. Він дуже легкий і володіє великою підйомною силою. Так як він не горить, його дуже вигідно використовувати в дирижаблях, як військових, так і цивільних, в метеорологічних зондах і т.д.

Наш собака Гелій найбільше подружився із собакою породи вельш-коргі, який є одним із улюбленців детектива Аргона. Він теж носить прізвисько одного із хімічних елементів, бо за характером дуже схожий із ним. Ось як він про себе сказав би, якби міг говорити мовою людей.

Моє ім'я в перекладі з грецької означає "таємний, секретний". Я поважний, як цей важкий інертний газ, що майже в три рази важчий за повітря, в якому його дуже мало - кілька мільйонних часток за вагою. Щоб отримати літр цього газу, потрібно переробити майже мільйон літрів повітря! Це обсяг повітря, який вміщується у великому будинку, і ось його там усього літр. Я ховаюся в цьому величезному будинку по затишних куточках, ховаюся, ділюся секретом з іншими моїми друзями - собаками. Ховався я дуже успішно і довго, як досвідчений шпигун. Але знаменитий Рамзай зі своїм асистентом Траверсом провели ретельні розвідувальні дії і зловили мене!

Спробуй розібратися, де тут мова про газоподібну речовину, а де про собаку.

Назвіть ім'я собаки вельш-коргі

Мітка №7/9 Вельш коргі Марсель => Вельш-коргі Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Криптон
Відповідь на завдання:

Дійсно, його звуть Криптон.

Рік "народження" газу під назвою Криптон - 1898 р. Ось і віршик про нього:

Он – Криптон, и значит – "скрытый",
Два учёных знаменитых
Не могли его поймать
И химически связать.
Да, теперь мы называем
Хитреца инертным газом,
Только Траверсу с Рамзаем
Покорился он не сразу –
Долго прятался, скрывался,
Но однажды он попался!
Англичанам вы поверьте,
Этот газ вполне инертен,

В мого хазяїна нас троє. Крім мене є пихатий лабрадор і більш дружній до мене кокер спанієль. Вони також названі на честь хімічних елементів. Ось що я можу вам сказати про елемент, наву якого дали моєму другу кокеру.

Цей собака, ніби чужий, з іншого світу. Схоже, він не так часто виходить на прогулянку зі своїм хазяїном. Хоча іноді виходить і поводиться, як гість або прибулець, тому що кожному собаці треба хоч іноді виводити свого хазяїна на прогулянку!

- Я виводжу хазяїна, просто мене не видно, не чути, не помітно. Я, як і той важкий інертний газ, наву якого мені дав хазяїн. Ти маєш рацію, моє прізвисько означає чужий, гість, прибулець. Саме так перекладається з грецької мови моє ім'я.

020147fq-ec3e-380x165.jpgУ цьому ребусі загадано моє ім'я, лише треба букву "і" на "е" замінити

Назви прізвисько мого друга кокер спанієля


Мітка №8/9 Кокер спанієль Густав => Кокер спанієль Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Ксенон
Відповідь на завдання:

Дійсно,Ксенон!

Назвали мене так мої відкривачі англійці сер Рамзай і його асистент Траверс, ти ж уже чув про них, це відкривачі більшості інертних газів. "Чужим" мене назвали, тому що у фракції раніше відкритого ними інертного газу я виявився чужаком, незнайомцем. Я був більш важким, ніж той газ, мене у фракції виявлялося дуже мало - один пухирець на велику посудину "сирого газу". Цей пухирець світився в електричному розряді і давав незвичайний спектр від оранжевого до фіолетового.

"Ксенон" – "пришелец", "гость", "чужак".
Английский химик, сэр Рамзай,
Не мог узнать его никак
И удивленно вскрикнул: "Why?*
Откуда этот странный газ?!
Я с ним столкнулся в первый раз!"
И прав Рамзай, конечно, был –
Поскольку он Ксенон открыл,
И самым первым он узнал,
Как этот газ ленив и вял.
Ксенон – вполне инертный газ
(Уже не первый он для вас).
А трубки светятся зелёным,
Когда наполнены Ксеноном.

Мій хазяїн залишив газету на лавці. Мені б його запах про нього багато що розповів би. А як тобі?

Мітка №9/9 Лабрадор Енді => Лабрадор Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Радон
Відповідь на завдання:

Я, Радон!

Газ, назву якого мені дали дуже небезпечний через свою радіоактивність. Тому, мій друже, ти здивуєшся, дізнавшись, що він використовується в медицині, і що радонові ванни ... цілющі. Чи розумієш ти, що радіація у вкрай низьких дозах корисна для організму, благотворно впливає на центральну нервову і серцево-судинну системи та на шкіру людини.

020147hd-cdaa-208x122.jpgРадонові ванни містять розчинений у воді Радон - або з природних джерел, або виготовлений з Радію при його розпаді. Концентрація Радону в радонових ваннах настільки низька, що кількох міліграмів Радону вистачає на необмежений час роботи курортологічних клінік з щоденним приготуванням десятків ванн.

Рівень №2 — Кімната детектива переглянути шаблон

Цей рівень містить 30 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

16 сповіщень.

13 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/30 Годинник  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Ключ:
5335179
Повідомлення після введення ключа:

Робочий день скінчився. Пора йти додому.

Вітаю вас! Разом з нашими детективами ви змогли розкрити 4 злочини і навіть дізнатися назву злочинної групи!

Мітка №2/30 Матеріали => Капелюх власника магазину Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

На прийом у детективне агентство прийшов власник продуктового магазину.Він помітив, що від залишків морських водоростей що мідні тази, в яких він їх випарював, занадто швидко руйнувалися. Власник магазину просив розібратися, в чому справа - чи то тази були не з міді, чи може з морською капустою (водоростями) було щось не так. Детектив Неон попросив принести таз із морською капустою до нього на експертизу.

Висновок експерта шукай у аркуші, що надрукував принтер

Мітка №3/30 Аркуш Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Висновок експерта:

Після додавання до залишку від випарювання морської капусти сірчаної кислоти, над сумішшю здіймався стовп пари чудового фіолетового кольору. При охолодженні цих парів виходили гарні темно-сірі кристалічні пластинки, схожі на графіт. Ця речовина є досить хімічно активною і взаємодіє з міддю, що стало причиною руйнування мідного тазу:

2KI + H2SO4 = K2SO4 + I2

Визначте, яка з речовин стала причиною руйнування мідного тазу?

K2SO4 - дивись стікер 1

І2 - дивись стікер 2

Мітка №4/30 Стікер 1 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Сіль K2SO4 з міддю не взаємодіє!

Мітка №5/30 Підставка => Сейф Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
галогени
Відповідь на завдання:

Дійсно, всі злочини здійснили галогени - елементи VII групи Періодичної системи хімічних елементів.

Запиши на годиннику їхні порядкові номери, починаючи з найспокійнішого

Мітка №6/30 Фото 4 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
5
Відповідь на завдання:

Дійсно,бром і є той злодій, який поцупив золоті прикраси. Бо він взаємодіє з багатьма речовинами - і металами і неметалами, і навіть із золотом за нормальних умов:

...Au + ...Br2 → Au2Br6

Доберіть коефіцієнти до рівняння реакції взаємодії брому з золотом і запишіть їх (без розділових знаків) на стікер 19.

Перегляньте відео про валастивості брому:

Мітка №7/30 Фото 5 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
йод
Відповідь на завдання:

Дійсно, це йод.

Доберіть коефіцієнти у рівняння взаємодії йоду із сірководнем:

...I2 + ...H2S = ...S + ...HI

Знайдіть суму коефіцієнтів у цьому хімічному рівнянні І запишіть його на стікері 20 і дізнайтеся про цікаві властивості йоду

Мітка №8/30 Комп'ютер Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

До детектива Неону по допомогу звернувся охоронець ювелірного магазину.

- Вночі я побачив, що вікно у магазині охайно вирізано, а біля прилавку з золотими прикрасами стояв злодій. Він збирав золоті прикраси і складав їх у пляшечку з червоно-бурою рідиною. Побачивши мене, злодій вибіг із магазину через розбите вікно і втік на таксі. Пляшечка з червонобурою рідиною залишилася на столі. Коли рідину вилили у стакан, там нічого не було. Власник магазину не повірив охоронцю і звинуватив його у крадіжці золотих прикрас. Тепер мені загрожує покарання за злочин, який я не скоїв. Благаю вас, знайдіть злодія та заставте його повернути прикраси. Тільки це мене зможе врятувати!

-Чому власник магазину звинуватив саме вас? - запитав детектив.

-Бо він стверджує, що золото не могло розчинитися в якійсь там рідині. А отже моя історія - це вигадка, бо у пляшці, що залишив злодій золота не було.

-Чи не пам'ятаєте ви номер таксі, на якому поїхав злодій? - запитав детектив потерпілого

-Я тільки пам'ятаю, що там були букви і цифри - це було хімічне рівняння. Яке саме, я не пам'ятаю. Знаю тільки, що сума коефіцієнтів у рівнянні дорівнює 7

Детектив Неон пішов до автопарку, де на парковці стояли таксі. Їхні номери він записав на стікері 3

Мітка №9/30 Стікер 3 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Перед вами машини, які працювали вночі і брали пасажирів в тому районі, де було пограбовано ювелірний магазин. На їхніх номерах стерлися коефіцієнти у схемах хімічних рівнянь. Доберіть коефіцієнти та знайдіть потрібний автомобіль (нагадую, сума коефіцієнтів повинна дорівнювати 7):

02014ll2-4d4a-224x245.pngстікер 4

02014ll7-4888-267x267.pngстікер 5

02014llg-69c7-247x149.pngстікер 6

Мітка №10/30 Стікер 4 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

02014lln-d298-296x324.pngВодій цього авто підвозив жінку з маленькою дитиною до лікарні. Навряд чи вона могла здійснити злочин.

Краще уважно перевірити правильність коефіцієнтів у хімічному рівнянні і повернутися до стікера 3

Мітка №11/30 Стікер 5 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

02014lmz-7f4a-316x316.pngВодій таксі поскаржився, що пасажир, якого від підвозив вночі, випадково розбив скло в його машині. Він запропонував йому вставити спеціальне скло, яке буде захищати вдень від яскравих променів сонця.

Але вдень це скло стає зовсім темне і непрозоре. Тільки вночі воно знову стає прозорим. Детектив попросив дати йому скло для експертизи.

Звіт про результати експертизи роздрукований принтером на аркуші 2

Мітка №12/30 Стікер 6 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

02014lnz-f4c7-325x195.pngВодій цього авто так і недочекався пасажирів і поїхав на другий кінець міста за викликом. Отже це авто також до злочину непричетне.

Краще уважно перевірити правильність коефіцієнтів у хімічному рівнянні і повернутися до стікера 3

Мітка №13/30 Аркуш 2 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Звіт експертів:

Подане на експертизу скло містить у складі фотолитичну речовину - аргентум (І) бромід. Аргентум (I) бромід застосовується для створення спеціального скла, яке здатне змінювати свою прозорість в залежності від освітленості. На світлі аргентум (І) бромід розкладається на бром і дрібнодисперсное срібло, від цього скло стає темним. У темряві відбувається зворотний процес, скло стає прозорим.

Складіть рівняння реакції розкладу на світлі аргентум (І) броміду - AgBr, а суму коефіцієнтів запишіть на фото 4, у ключі , що відкриє ім'я злочинця.

Мітка №14/30 Стікер 7 => Стікер 2 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Йод - неметал, а отже окислювач, легко окислює багато металів. Ось чому при зіткненні з його парою руйнувалися мідні тази:

...Cu + ...I2 = ...CuI

Знайдіть суму коефіцієнтів у хімічному рівнянні, під таким номером шукайте фото і запишіть знайдену цифру у ключі

Мітка №15/30 Друк => Повідомлення від потерпілої Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

До детективного агентства звернулася жінка, в якої раптово захворів син. - Вчора мій син, як завжди, був на заняттях у басейні. Але він був який сь блідий, скаржився на нежить, різь в очах, сухий кашель. Поступово спостерігалося в нього захриплість голосу,він став скаржитися, що його турбують печіння в горлі, інтенсивні болі в грудній клітині. Я виклакала швидку, але вона довго не їхала, тому я викликала таксі і відвезла сина до лікарні. Лікарі поставили діагноз - гостре отруєння газоподібною речовиною. Знайдіть, будьласка того злодія, що отруїв мою дитину, благаю вас.

Детектив вирішив допитати власника басейну.

Мітка №16/30 Стікер 8 => Свідчення директора басейну Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Свідчення директора басейну:

У басейн ми заливаємо морську воду, тому що вона корисна. Регулярно здійснюємо заміну води, та заходи для її знезараження.Власне морська сіль - є консервант і речовина, що запобігає розвитку різнихщкідливих мікробів. Вона не може бути отруйною, бо це звичайна сіль, яку ми постійно всі використовуємо в їжу та для соління овочів та інших харчових продуктів.

Детектив вирівшив допитати технічних працівників.

Мітка №17/30 Стікер 9 => Свідчення електрика Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Свідчення електрика:

Зранку в цей день мені довелося ремонтувати електрику у басейні - нагрівачі та світильники. Під час проведення ремонту в басейн впали електричні дроти, які були включені у електричну мережу. Я не відразу це помітив. Але потім, коли побачив таке, вимкнув електрику, витягнув дроти, висушив їх та продовжив ремонтувати світильники.

Детектив узяв воду з басейну для експертизи.

Мітка №18/30 Коробка => Коробка з результатами експертизи Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Висновок експертизи:

Вода у басейні містить підвищену концентрацію отруйної газоподібної речовини. Внаслідок проходження через воду в басейні електричного струму відбувається процес електролізу розчину кухонної солі, основні процеси якого можна уявити сумарним хімічним рівнянням:

02014ngk-016b-523x57.png

Доберіть коефіцієнти у хімічне рівняння, знайдіть їхню суму і запишіть на фото 1

Мітка №19/30 Фото 3 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
фтор
Відповідь на завдання:

Через стінки долинали злісні крики: «Вирву електрони у всіх! Не пошкодую навіть декого з інертних газів! Всіх розірву і розшматую спалю! Я Фтор, я вже знищив багатьох людей, які намагалися отримати мене в чистому вигляді! Після спілкування зі мною вони важко хворіли і загинули! Зі мною по числу жертв не може зрівнятися ні Радій, ні Хлор! Нічого було лізти мені в душу! Будуть знати, як мене отримувати, як намагатися відібрати у мене мої ненаглядні електрони! Електрони - це моя пристрасть, за них я готовий йти на злочини! «Фторос» по-грецьки «загибель, руйнування». Та відійди, не підходь близько !!! » Я руйную майже все. У мені горить вода. Інші, зазвичай негорючі матеріали, такі, як азбест, цегла, багато металів, загоряються в струмені Фтору. При незначному нагріванні та ж доля спіткає навіть благородні платинові метали, відомі своєю хімічною пасивністю.

До речі, у 1986 році, під час підготовки до конференції з приводу святкування 100-річчя відкриття фтору, Карл Крісті відкрив спосіб чисто хімічного отримання фтору:

...K2MnF6 + ...SbF5 = ...KSbF6 + ...MnF3 + ...F2

Доберіть коефіцієнти до поданої схеми реакції, щоб перетворити її на хімічне рівняння. Запишіть коефіцієнти на стікері 11

Мітка №20/30 Фото 2 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
Хлор
Відповідь на завдання:

Дійсно, якщо добре надихатися хлором, можна і померти. Раніше ж хлор використовувався як бойова отруйна речовина. Хімік експерт нагадав про «Атаку мерців» - публіцистичну назву контратаки 13-й роти 226-го Землянського полку в 1915 році при відображенні німецької газової атаки. Під час третьої спроби атакувати фортецю Осовець німці розгорнули 30 газобалонних батарей. Все живе було уражено: листя на деревах пожовтіло, трава почорніла і припала до землі, понад 1600 бійців не могли продовжити бій.

Запам'ятайте порядковий номер цього елемента для ключа виходу з рівня

Мітка №21/30 Стікер 17 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Перша згадка про флюорити відноситься до XV ст. На початку XVIII в. була відкрита плавикова кислота - водний розчин фтористого водню, а в 1780 р відомий шведський хімік Карл Вільгельм Шеєле вперше висловив думку, що в цій кислоті міститься новий активний елемент. Однак, щоб підтвердити гіпотезу Шеєле і виділити цей елемент, хімікам знадобилося більше 100 років, ціле століття наполегливої ​​роботи багатьох вчених з різних країн.

Складіть формулу плавикової кислоти, якщо відомо, що до її складу входять атоми елемента №1 і елемента №9. Розрахуйте її відносну молекулярну масу і запишіть її у стікер 16.

Мітка №22/30 Стікер 16 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
20
Відповідь на завдання:

в 1771 році шведський хімік Карл Вільгельм Шеєле (1742-1786). Він знаменитий тим, що відкрив молібден, барій, хлор, визначив в складі повітря кисень і азот, розробив технологію виробництва фосфору ... Вивчаючи властивості плавикового шпату (CaF2), Шеєле виявив, що при взаємодії цього мінералу з сульфатною кислотою виділяється надзвичайно активна речовина, здатнa роз'їдати все, з чим вступає в контакт, навіть стінки скляної лабораторної колби. В процесі експериментів Шеєле прийшов до висновку, що отримана сполука являє собою кислоту, згодом названу їм «плавиковою»

...CaF2 +... H2SO4 = ....CaSO4 + ...HF

Запишіть усі коефіцієнти до уривку із газети (без розділових знаків)

Мітка №23/30 Уривок газети Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
1112
Відповідь на завдання:

У 1670 р німецький хімік К.Шванквард зауважив, що якщо взяти якусь посудину з плавикового шпату з сірчаною кислотою і накрити його скляною пластинкою, то вона буде роз'їдатися газами, що виділяються . У 1768 р вченим А.Марграфом була описана фтористоводнева кислота, яка потім в 1771 р була вивчена К. Шеєле. Згодом К. Шеєле і Дж.Пристли дійшли до висновку, що плавиковий шпат є кальцієвої сіллю невідомої кислоти, яку Шеєле запропонував назвати плавиковою, і в 1779 р описав спосіб отримання її в судинах з металу. Тридцять років по тому Ж.Гей-Люссак і Л.Тенар отримали безводну плавикову кислоту. Відомий фізик А.Ампер, дізнавшись в 1810 р. про роботи Г. Деві, висловив припущення, що в плавиковій кислоті повинен існувати елемент, аналогічний за своїми властивостями хлору і йоду, і що сама плавикова кислота є сполука водню з особливим елементом «флюорит». Деві цілком погодився з цим поглядом.

...HF + ...SiO2 = ...SiF4 + ...H2O

Запишіть усі коефіцієнти до стікера з вирізкою із газети (без розділових знаків)

Мітка №24/30 Стікер 12 => Стікер з вирізкою із газети Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
4112
Відповідь на завдання:

Напис на стікері:

"коли люди змогли отримати полімерні фторуглероди, наприклад, Тефлон, нарешті з'явилася можливість замкнути мене в цю клітку! Тефлон - дивна речовина, стійка майже до всього! І вона не дуже дорога, у всіх є тефлонові сковорідки. У цих сковорідках сиджу я, найсильніший неметал, зв'язаний по руках і ногах, у вигляді полімеру , що добувають із тетрафторетилену. Чарівна речовина, я нею пишаюся!"

Стаття у газеті:

"Написати цю невелику замітку мене спонукало бажання розповісти про дивовижний елементі, а також розповісти про його органічні сполукі, показати, наскільки сильно введення цього елементу в молекулу може змінити її властивості. В цьому наша наукова група переконувалася щоразу, коли, розробляючи методи збирання складних органічних сполук, відкривала нові несподівані реакції. Серед всіх хімічних елементів йому найбільше підходить вигляд давньоримського бога Януса, що має, як відомо, два обличчя. Він - володар унікальної реакційної здатності, енергійно взаємодіє майже з усіма елементами, і в той же час його сполуки характеризуються високою хімічною стійкістю. Він очолює 17 групу таблиці елементів і найпоширеніший у земній корі серед всіх галогенів, незважаючи на те, що в індивідуальному вигляді був отриманий останнім з них (не рахуючи, зрозуміло, радіоактивних астату і теннессіна). Він дозволяє досить впевнено прогнозувати його вплив на властивості молекули, хоча до цих пір любить підносити вченим сюрпризи. Він - необхідний для здоров'я людини та одночасно надзвичайно токсична речовина. Він був названий задовго до того, як його вдалося виділити в чистому вигляді. Його грецьке ім'я φθόριος перекладається як 'руйнує', але більш поширена його латинська назва fluorum, що означає 'поточний'. Так хто ж він - руйнівник або творець?"

Спробуйте скласти формулу речовини тетрафторетилену, якою пишається наш загадковий елемент, якщо відомо, що до складу її молекули входить 2 атоми елемента №6 і 4 атоми елемента №9.

Розрахуйте його відносну молекулярну масу і запишіть її на стікер з переліком злочинів під фото головного злочинця

Мітка №25/30 Стікер 2 => Перелік злочинів Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
100
Відповідь на завдання:

Історія хімії цього елемента дійсно сповнена драматичних сторінок. Багато вчених дослідників сильно постраждали, поплатившись здоров'ям, а іноді й життям, намагаючись виділити цей елемент! Серед них - видатні хіміки, імена яких добре відомі кожному зі шкільної лави: швед Карл Вільгельм Шеєле (1742-1786), англійці Хемфрі Деві (1778-1829) і Джордж Гор (1826-1908), французькі вчені Андре-Марі Ампер (1775-1836), Жозеф-Луї Гей-Люссак (1778-1850) , Луї Жак Тенар (1777-1857), Едмон Фремо (1814-1894) і Джером Ніклес (1820-1869), бельгієць Полен Лує (1818-1850) і брати Томас і Джордж Нокс з Ірландії. Приборкати цього хімічного дракона виявилося під силу лише знаменитому французькому хіміку Анрі Муассану (1852-1907).

Мабуть, ви вже здогадалися, хто цей злодій. Запишіть його назву на фото 3

Мітка №26/30 Стікер 20 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
5
Відповідь на завдання:

Йод має цікаву властивість: при нагріванні із твердого стану переходить у газоподібний (фіолетові пари) - цей процес називається сублімацією, і знову при охолодженні утворює кристали. Запам'ятайте порядковий номер цього елемента у Періодичній системі хімічних елементів для ключа - виходу з рівня

Перегляньте відео про сублімацію йоду

Мітка №27/30 Стікер 19 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
231
Відповідь на завдання:

Запам'ятайте порядковий номер елемента у Періодичній системі хімічних елементів для ключа виходу з рівня.

Перегляньте відео про валастивості брому:

Мітка №28/30 Чашка => Чашка з чаєм Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Після розкриття трьох непростих злочинів, детектив вирішив випити чашку чаю і трохи відпочити. Але його зацікавили стікери, які залишив на дошці його напарник - детектив Аргон. Спочатку його увагу привернув невеличкий стікер 17. Далі,розглядаючи стікери один за одним, детектив Неон зміг розкрити найжахливішого злочинця, на рахунку в якого було багато постраждалих і загиблих людей, що намагалися його знайти.

Мітка №29/30 Фото 1 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
8
Відповідь на завдання:

Отруєння викликає один із продуктів реакції електролізу соляного розчину. Дізнайтеся, що це за речовина за описом:

це газ зеленкувато- жовтого кольору, отруйний, має різкий запах

Запишіть його назву на фото 2

Мітка №30/30 Стікер 11 Завдання з відповіддю
Правильна відповідь:
24421
Відповідь на завдання:

Переглянь це відео і дізнайся про групу хімічних елементів - аналогів фтору та як вони взаємодіють між собою. А назва цієї групи є ключем для відкривання сейфу з доказами їхніх злочинів, а також там ви дізнаєтеся про ключ виходу з рівня

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Елементи систем автоматики

Елементи систем автоматики

64

Аватар профіля Прилуцька Надія Петрівна
Гірнича електротехніка
дорослі

19 грн

Металічні й неметалічні елементи. Метали і неметали. 7 клас

Металічні й неметалічні елементи. Метали і неметали. 7 клас

35

Аватар профіля Герасименко Ірина Миколаївна
Хімія
7 клас

33 грн

Історія театрального мистецтва

Історія театрального мистецтва

77

Аватар профіля Рощупкін Олексій Вікторович
Мистецтво
8—12 клас та дорослі

35 грн

Історія Середніх віків

Історія Середніх віків

440

Аватар профіля Устименко Ірина Сергіївна
Всесвітня історія
7 клас

50 грн

Вебквест з хімії за темою 2 "Від хімічних елементів до хімічних сполук". 7 клас НУШ

Вебквест з хімії за темою 2 "Від хімічних елементів до хімічних сполук". 7 клас НУШ

21

Аватар профіля Герасименко Ірина Миколаївна
Хімія
7 клас

33 грн

Схожі вебквести

Хімічні елементи. Періодична система хімічних елементів

Хімічні елементи. Періодична система хімічних елементів

920

Аватар профіля Машков Вадим Віталійович
Хімія
7 клас

Глибини Чорного моря (Навчальний проект учнів Верхньоторецького НВК Кирилко Д., Кузіної Є., Павлюка Б.)

Глибини Чорного моря (Навчальний проект учнів  Верхньоторецького НВК  Кирилко Д., Кузіної Є., Павлюка Б.)

205

Аватар профіля Полищук Людмила Миколаївна
Хімія
5—11 клас

Справжня хімічна лабораторія

Справжня хімічна лабораторія

424

Аватар профіля Войтюк Ірина Миколаївна
Хімія
9—11 клас

Вуглеводні

Вуглеводні

143

Аватар профіля Рівна Світлана Анатоліївна
Хімія
10 клас

Подорож Періодичною системою

Подорож Періодичною системою

162

Аватар профіля Мітіна Світлана Миколаївна
Хімія
7—9 клас