Бібліотека вебквестів
Доступна загальна кількість невдалих спроб введення ключа: 3 рази
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Доброго дня!
Сьогодні вашій увазі пропонується квест День бабака 2023: особливості, традиції та історія веселого свята
Цей рівень містить 21 інтерактивний об'єкт:
1 вихід.
17 сповіщень.
3 сповіщення з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Якого числа святкували день бабака слов'яни?
Вітаю з успішним проходженням квесту!
Якщо ти був уважним і знайшов усі підказки та ключі, то зміг дізнатися багато цікаво про це свято як закордоном так і в нашій країні.
Як називався у слов'ян день, коли вони виходили у степ та слухали крик бабака?
Знайди бабака!
Яка тваринка відігравала роль бабака у Стародавньому Римі?
Шукай ключ або підказку там де тепло
Коріння традиції визначення погоди за поведінкою тварин притаманне культурам багатьох народів світу. Схожі традиції на День бабака в Європі сягають сивої давнини. Так, ще в Римській імперії 2 лютого відзначали День їжака. Древні римляни будували свій метеорологічний прогноз на поведінці розбудженого їжака, який бачив чи не бачив свою тінь і відповідно реагував. У Німеччині роль їжака відігравав борсук
Вихідці з Німеччини завезли цю традицію до США (зокрема, до штату Пенсільванія). Але роль «головного метеоролога» в Америці перейшла до бабака, бо їжаки та борсуки там не дуже поширені.
Римський звичай визначати майбутню погоду на початку лютого також перейшов у християнські традиції, адже 2 лютого за Григоріанським календарем святкують Стрітення Господнє. Саме тоді західноєвропейці святкують Candlemas — «День свічок». Згідно з прикметою, якщо 2 лютого погода була ясною і сонячною, друга половина зими буде холодною. Цього дня освячені в церкві свічки роздавали людям, щоби ті захищалися від зими. До речі, християни східного обряду того ж календарного дня, але за старим стилем (тобто на Стрітення) теж святять свічки.
Тепло
Тепло, та не тут!
Холодно!
А в шкарпетці вже нічого немає!
Америка і Канада в цей день проводять безліч фестивалів і ярмарків, які відвідують громадяни країн і туристи. На таких заходах можна взяти участь у цікавих конкурсах, придбати сувеніри та дізнатися, який прогноз дав бабак-синоптик.
Україна має свою традицію, яка приурочена до свята 14 березня - в День Явдохи. Вважається, що бабак в цю дату прокидається від зимової сплячки, виходить з нори, тричі свистить, а потім знову лягає спати до Благовіщення. Слов'яни здавна виходили в поле або степ, щоб почути цей свист.
В Україні зараз живуть два бабака-метеоролога: харківський Тимко і львівський Мішка. До речі, харківський бабак Тимка разом з іншими тваринами пережив російську окупацію. Очікуємо, що в лютому 2023 Тимко дасть свій новий прогноз погоди на біостанції.
Ні, тут ніхто не ховається
А тут порожньо
Який чудовий аромат!
Яка "професія" у бабака?
Пошукай там, де можна відпочити
Після того, як вийшов однойменний фільм "День бабака", свято 2 лютого стало популярним у багатьох інших країнах. До речі, саме ця комедія перетворила початок свята в ім'я загальне, а фраза "День бабака" стала означати низку повторюваних подій.
Суть традиції полягає у спостереженні за поведінкою бабака. Якщо він бачить свою тінь, то лізе спати назад до нори — отже, буде ще кілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори — отже, йде рання весна. Це пов'язано з повір'ями, що побутують у США і які пояснюють суть ворожіння на погоду: шотландське «Якщо День Стрітення сяючий і чистий, то буде дві зими на рік» та німецьке «Якщо бабак бачить свою тінь, то зима триватиме ще 6 тижнів».
А за вікном, майже весна...
Тут ніхто не ховається
Гарне місце для відпочинку
Тут нічого шукати
Дуже близько...
Спробуй пошукати в іншому місці
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: