Мета квесту: збереження навколишнього середовища.
Бібліотека вебквестів
250
165
0
Мета квесту: збереження навколишнього середовища.
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Привіт друже!
Що можемо ми зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи? Задумуючись над екологічними проблемами світу, давай разом подбаємо про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо.
Шукай підказки у предметах, які забруднюють довкілля)
P.S. Вихід знайдешь у відгадці)
Довгі вуха, куций хвіст,
До мисливства в нього хист:
Все знаходить навмання
Це маленьке _____________.
Цей рівень містить 9 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Молодець, вихід ти знайшов(ла),
але чи всі ключі знайдено?
Якщо так, то прямуй за нагородою)
Вітаю!
Чиста робота – чисте довкілля!
Долучитися до дня довкілля просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля.
Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!
Ліс займає третину всієї поверхні суші нашої планети, проте, при нинішніх темпах знезлісення, в недалекому майбутньому, ми можемо втратити більшу частини безцінного покриву. Ліс – середовище існування понад двох третин птахів і всіх наземних тварин. Екологічна проблема вирубки лісів може набути масштабної катастрофи.
Правильно)
Посадити дерево – звучить майже як обов’язок для кожної сучасної людини. Бо ми знаємо, що завдяки деревам ми дихаємо, маємо кисень в атмосфері.
Виробництво паперу – складний процес, що складається з 7 або 8 різних технологічних операцій, спричиняє масову вирубку лісів і негативно впливає на довкілля. Якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дерев віком близько 30 років, 26 000 літрів води, 3 кубометра плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електрики. Тільки цієї електроенергії достатньо, щоб протягом року забезпечувати середню сім'ю.
Виробництво гофрованого картону є найбільшим споживачем макулатури, а основним її компонентом є старі картонні ящики й коробки З використанням макулатури також виробляють тарний картон, картон для коробок та різноманітні упаковки – коробки, картонні прокладки, пакувальні коробочки, піддони тощо.
Поліетиленові пакети несуть шкоду навколишньому середовищу. У ґрунті він розкладається не менше 200 років, а під час знищення спалюванням виділяє небезпечні токсичні речовини.
Щорічно, через них гинуть 1 млн птахів, 100000 морських ссавців і 300 тис. тонн сміття в пакетах скидаються в Світовий океан.
Що можна зробити?
– відмовтеся від нескінченної покупки пакетів в магазині і заведіть багаторазову тканинну сумку. Така сумка прослужить вам дуже довго;
– не пакуйте продукти в додаткові пакети. Наприклад, при покупці деяких фруктів можна обійтися без целофанового пакета і наклеїти цінник просто на фрукт.
Пластикове сміття можна знайти всюди – на землі, в морі й навіть глибоко на дні океану. Забруднення планети відходами пластику перетворюється на справжню екологічну катастрофу. Відходи пластика забруднюють ґрунт, ґрунтові води, моря та океани. Під час їх спалювання в атмосферу виділяються токсичні речовини. За невтішними прогнозами, через 35 років в океанах на 2 т риби припадатиме 1 т пластика.
Повністю відмовитися від пластику в глобальних масштабах неможливо, проте в побуті максимально його обмежити можна.
Краще відмовитися від пластикового одноразового посуду, а стаканчики для кави замінити на багаторазові.
Скло, як правило, з легкістю приймають скрізь. Та, на жаль, не все скло потрапляє на переробні станції, а опиняється на сміттєзвалищах, де потім розкладається тисячі років. А за деякими джерелами, воно й взагалі не розкладається. Переробка 1 тонни відходів зі скла економить 650 кг піску, 150 кг кальцинованої соди й 200 кг вапняку, необхідних для виробництва первинного скла. Найчастіше зі скла повторно виготовляють скляні тари та будівельні матеріали: скловату, піноскло, скловолокно.
Дзеркальні відходи вважаються пожежонебезпечними. Самі дзеркала не можуть спалахнути, але потрапляння сонця на оптичну лінзу призведе до пожежі на горючій поверхні. Дзеркала не можна здавати на переробку разом з іншим склом, так як куля алюмінію (дзеркальна поверхня) – забруднювач. Утилізація дзеркал вважається однією з найбільш складних, тому довіряти її потрібно фахівцям профільних організацій.
Органічні відходи – це всі овочеві та фруктові очистки, недоїдки. Окремо складайте лише кістки та хрящі, які потім можна віддати вуличним тваринам або заморозити та відправити у притулки. Ті відходи, що все ж утворилися, важливо правильно утилізовувати окремо від загального сміття, оскільки потрапляючи на сміттєзвалища, органічні відходи наносять багато шкоди.
У результаті компостування отримуємо добриво, що стане в нагоді в саду, дворі вашого дому, на дачі, а ще неодмінно сподобається вашим кімнатним рослинам.
Сортування сміття дозволяє організувати переробку цінних речовин, які ще можуть послужити людям, і не потрапити їм на сміттєзвалище. Наразі, в Україні контейнери для роздільного збору сміття стають необхідним обладнанням, яке встановлюється на прибудинкових територіях, вулицях, рекреаційних зонах та промислових підприємствах.
Для спрощення процесу поділу сміття існує система колірного позначення баків з тим чи іншим вмістом: помаранчевий – пластик; синій – папір; зелений – скло; червоний – електроніка; жовтий – метал; сірий (чорний) – органічні відходи
Щури і миші – переносники всіляких хвороб. Біологи відносять їх до категорії природних носіїв паразитів. Останні поширюють і є збудниками багатьох хвороб. Деякі з них смертельно небезпечні. Свого часу саме гризуни стали причинами пандемії чуми в світі.
Зуби – це головна зброя шкідників. З їх допомогою вони здатні перегризти кабель або провід. Наслідки можуть бути серйозними: від банального відключення інтернету до знеструмлення великих об'єктів. Їх підземні ходи можуть стати причиною просідання дамб. Надкушені гумові ремені або шланги машини можуть вивести її надовго з ладу. Здатні зіпсувати велику кількість запасів їжі, наприклад, зерна. Питання боротьби з гризунами особливо актуальні на великих складах і сховищах з їжею.
Рефлексія від 5 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: