До уваги освітян!
Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар
Інклюзивна освіта для дітей
з особливими освітніми потребами в Україні
Обговорення Програма підвищення кваліфікації
Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в Україні», який відбудеться 10 грудня 2019 року о 17 годині. Тривалість онлайн-семінару – 4 години.
Адреса проведення:
Київ
Оболонська набережна, 19

10 грудня
2019 року

Початок о 17:00

24 вересня 2008 року Україною було підписано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї. А вже через рік 16 грудня 2009 року Верховною Радою України ці два акти було ратифіковано, 6 березня 2010 року Конвенція набрала чинності. З цього часу імплементація Конвенції є одним із пріоритетних завдань Уряду. Передусім йдеться про статтю 24 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в якій визначено обов’язок держави щодо реалізації інклюзивної моделі освіти, тобто створення такого предметно-просторового спеціального середовища, яке б дало змогу всім дітям бути однаково рівними учасниками навчального процесу в єдиному освітньому просторі відповідно до їхніх особливостей, потреб та можливостей.

Інклюзія (від Inclusion – включення) – процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціальному житті. Це політика й процес, що дає можливість всім дітям брати участь у всіх програмах.

Інклюзивна освіта – це забезпечення рівного доступу до навчання у закладах загальної середньої освіти. Це не лише інтеграція дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище, а й організація спільного навчання, яке охоплює всіх дітей.

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, у яких, у разі необхідності, їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без винятку навчалися і проводили час разом.

Про семінар

4 спікери
Онлайн та офлайн
Безплатна участь
Вільний доступ до запису

Основний принцип інклюзивної освіти полягає в тому, що:

  • Всі діти мають навчатися разом у всіх випадках, коли це виявляється можливим, не зважаючи на певні труднощі чи відмінності, що існують між ними.
  • Заклади освіти мають визнавати і враховувати різноманітні потреби своїх учнів шляхом узгодження різних видів і темпів навчання.
  • Забезпечення якісної освіти для всіх шляхом розробки відповідних навчальних планів, прийняття організаційних заходів, розробки стратегії викладання, використання ресурсів та партнерських зв’язків зі своїми громадами.
  • Діти з особливими освітніми потребами мають отримувати будь-яку додаткову допомогу, яка може знадобитися їм для забезпечення успішності процесу навчання. Вони є найбільш ефективним засобом, який гарантує солідарність, співучасть, взаємоповагу, розуміння між дітьми з особливими потребами та їхніми ровесниками.
! Мета онлайн-семінару

обговорити актуальні питання розвитку інклюзивної освіти; презентувати досвід роботи закладів освіти з інклюзивною формою навчання, громадських організацій та інклюзивно-ресурсних центрів, психолого-педагогічний супровід і специфіку соціалізації особливих дітей, вивчити теорію й практику впровадження технологій навчання дітей з особливими освітніми потребами, питання організації корекційної роботи й формування життєвих компетентностей.
! Запрошуємо на онлайн-семінар

менеджерів освіти будь-якого рівня (заступників директорів, директорів шкіл, методистів), учителів-предметників, вихователів, соціальних педагогів, асистентів учителя, корекційних педагогів, психологів, батьків та усіх, кому не байдужий розвиток інклюзивної освіти в Україні.

Програма та доповідачі онлайн-семінару

Замовити свідоцтво

Реєстрацію завершено
Пакет
«Базовий»
  • Доступ до онлайн-трансляції
    ?
    Ви зможете переглянути як відбувається семінар в режимі реального часу в будь-якій точці світу.
Безплатно
Реєстрацію завершено
Пакет
«Стандартний»
  • Доступ до онлайн-трансляції
    ?
    Ви зможете переглянути як відбувається семінар в режимі реального часу в будь-якій точці світу.
  • Програма підвищення кваліфікації
    ?
    Щоб участь у семінарі була зарахована Вам у підвищення кваліфікації, роздрукуйте програму і додайте її до сертифікату під час захисту на педагогічній раді Вашого навчального закладу.
  • Доступ до матеріалів семінару
    ?
    Електронна версія матеріалів виступів
  • Сертифікат учасника 4 академічні години
    ?
    4 академічні години онлайн-трансляції