1Пройдіть тестування

Зареєструйтесь в конкурсі «Безпека школяра», перевіряйте знання з екології
та гарантовано отримуйте
нагородні документи.

2Долучіться до екоакції

Беріть участь в акції «Врятуй пташку – створи годівничку»: змайструйте годівничку та розмістіть світлини з результатами своїх спостережень на сторінці екоакції.

3Отримайте цінні призи

Всі учасники, які долучаться до екоакції, отримають від «Всеосвіти» тривимірні саморобки у вигляді годівнички.

Конкурс «Безпека школяра»
Для учнів 1-11 Класів
Напрямок
Екологічна грамотність Врятуй пташку — створи годівничку
У конкурсі «Безпека школяра», на вас чекають цікаві завдання, яскраві нагороди, призи та радість добрих справ! Пройшовши тестування з екології, школярі за бажанням можуть долучитися до екоакції «Врятуй пташку – створи годівничку». Так ви не лише врятуєте пташок від голоду, але й матимете змогу виграти цінні екологічні призи, які нагадуватимуть про добрі справи. Від нашого проєкту, всі учасники отримають яскраві подяки та тривимірні саморобки у вигляді годівнички. Обговорення конкурсу
Реєстрацію для участі вже відкрито!
Конкурс відкритий на постійній
основі й триває цілорічно
Орг. внесок: 20 грн
Подарунки переможцям:
10
90
Нагородні документи учасникам
та організаторам:
Чим конкурс «Безпека школяра» та екоакція корисні для дітей?
1 Розвиток екологічної грамотності – ключової освітньої компетенції дітей
2 Плекання вміння уважно ставитися до потреб наших менших братів
3 Прищеплення відповідальності за життя тварин
4 Розвиток спостережницьких та творчих навичок у дітей
5 Можливість не лише зробити добру справу, а й отримати цінний приз

Конкурс «Безпека школяра» допоможе перевірити знання, а екоакція навчить використовувати їх на практиці та проявляти ініціативу.

Систематична робота дітей над порятунком пташок в різних населених пунктах України – це не лише можливість допомогти пернатим братам, а і робота над вихованням молодого покоління рятівників природи. Впродовж усієї акції за їхніми добрими справами спостерігатиме вся Україна!

Чому це важливо?

Птахи – це друзі людей, які впродовж теплого сезону допомагають знищувати комах-шкідників та поширюють насіння рослин. В холодну пору року, коли птахам як ніколи важко здобувати поживу, люди мають підтримати своїх пернатих товаришів. Доведено, що взимку птахи гинуть переважно внаслідок голоду, а не холоду, адже, витрачаючи день на марні пошуки їжі, пернаті вже не здатні відновити сили. Статистика дуже сумна: суворої зими із десяти синиць виживає одна. Тож не зволікаймо та допомагаймо крилатим друзям!

Згідно з концепцією
Нової української школи,

екологічна грамотність та свідоме піклування про навколишнє середовище – одна з ключових освітніх компетентностей. Взимку вона набуває особливого змісту, адже в цей час допомоги потребують наші пернаті друзі.

Вчителі, батьки та рідні школярів

Підтримайте нас – долучайте дітей до олімпіад від нашого проєкту. Організаційний внесок за участь одного учня в одній предметній олімпіаді складає всього 20 грн.

Нагадуємо, що проходження олімпіади з української мови як завжди безкоштовне! Беріть участь в олімпіадах від «Всеосвіти» та допомагайте проєкту розвиватися!

Взяти участь

Хто може взяти участь в екоакції ?

Долучитися до екоакції «Врятуй пташку – створи годівничку» можуть всі, хто взяв участь в конкурсі «Безпека школяра» від проєкту «Всеосвіта».
Щоб стати учасником екоакції, слід змайструвати годівничку для птахів, повісити надворі, періодично наповнювати її кормом та проводити спостереження за птахами. Юні охоронці природи мають змогу виграти цінні призи, які нагадуватимуть їм про добрі справи та спонукатимуть до нових дій – яскраві Подяки та паперову 3D-розробку у вигляді годівнички від проєкту «Всеосвіта», на якій зазначатиметься, що її власник – «Юний рятівник природи».
Правила участі:
Для участі в екоакції спершу необхідно пройти конкурс «Безпека школяра».
1 крок
Зробити щонайменше
3 фото, на яких буде
зображено як дитина

працювала над створенням годівнички, як тривав її дослідницький процес, де повісили годівничку та якою поживою її наповнювали.

2 крок
Заповнити журнал
спостереження за птахами,
спираючись на зразок.

З допомогою журналу дитина засвоює навички дослідницької роботи, розвиває аналітичні здібності та вміння відрізняти птахів за зовнішнім виглядом та голосом.

3 крок
Розмістити фото, поділитися
власними спостереженнями
на сторінці розіграшу

та поширити цей допис у соціальних мережах. Адже саме завдяки активному голосуванню інших користувачів дитина отримає ще більше шансів на перемогу.

Питання, які мають бути розкриті в хроніці спостережень

Вкажіть, коли до
годівнички почали
злітатися птахи?
Які види птахів відві-
дують годівничку? Чи
були серед них рідкісні?
Який прикорм
найбільше за все
смакує пернатим?
Структура хроніки спостережень:
Орг. внесок: 20 грн

Організаційні моменти

Вимог щодо виготовлення годівнички немає, ви
можете зробити її з будь-яких підручних матеріалів

При голосуванні естетичний вигляд годівниці не відіграє вирішальної ролі, головне, щоб вона була функціональною, зручною для птахів та могла використовуватись в будь-яку погоду.

В годівничку можна класти таку поживу:

пшеничну і кукурудзяну крупу, несмажене та несолонене насіння, просо, пшеницю, перловку, квасолю, сочевицю, вівсянку, льон, горох, несолоне сало.

Увага! Птахів не можна годувати хлібом, пшоном, смаженим насінням, соленими та копченими продуктами.
Пожива для рідкісних гостей годівниць:

м’ясо та несолоне сало (для дятлів та повзиків), горіхи (для дятлів та сойок), ягоди (для дроздів), гамарус (для горихвісток, вільшанок та плисок), шишки, жолуді, горіхи (для дятлів та шишкарів).

Птахів треба підгодовувати всю зиму:

Якщо ви поставили годівницю, поставтесь до неї відповідально і постійно наповнюйте її кормом. Птахи будуть розраховувати на це джерело їжі, спеціально прилітатимуть до нього та навіть можуть осісти поблизу.

Критерії оцінювання:
 • Активність дитини
  в акції
 • Зручність створеної годівнички
 • Регулярність годування птахів
 • Змістовний
  фотозвіт
Визначення переможця

Роботи учасників будуть відкриті для перегляду на порталі «Всеосвіта», тож всі користувачі матимуть змогу проголосувати за роботи, які їм найбільше сподобаються, – переможців буде визначено на основі цього голосування. Ними стануть 100 учасників, які змайструють годівнички та проведуть спостереження за птахами.

Подарунки

Щоб стати учасником екоакції, слід змайструвати годівничку для птахів, повісити надворі, періодично наповнювати її кормом та проводити спостереження за птахами. Юні охоронці природи мають змогу виграти цінні призи, які нагадуватимуть їм про добрі справи та спонукатимуть до нових дій – паперові 3D-розробки у вигляді годівнички, на яких зазначатиметься звання «Юний рятівник природи» та Подяки від проєкту «Всеосвіта».

Увага! Розіграш 10 конструкторів «Глобус» і 90 конструкторів «Слон» проводився з 11 по 15 лютого 2019 року!

10 переможців які наберуть
найбільшу кількість голосів,
отримають дерев'яні механічні
конструктори «Глобуси» від
компанії Mr.Playwood

Конструктор «Глобус» складається з 158 дерев’яних деталей.
Глобус обертається за допомогою системи зубчастих коліщат,
а процес складання винаходу
неодмінно захопить як дітей, так і дорослих.

Модель нашої планети якнайкраще нагадуватиме дитині про необхідність берегти довкілля.

90 переможців які власноруч
змайструють годівничку,
отримають дерев'яні механічні
конструктори «Слони» від
компанії Mr.Playwood

Рухомий конструктор «Слон» складається з 159 дерев'яних деталей. Масштабність роботи та інженерний підхід до створення іграшки вразить не лише дітей, а й дорослих.

В багатьох країнах світу слон є символом добра, любові та співпереживання, тож конструктор стане не лише цікавою розвагою, а й нагадуватиме дитині про її хороші справи.

Всі учасники які долучаться до екоакції, отримають від «Всеосвіти» тримірні
саморобки у вигляді годівнички

Тримірна саморобка у вигляді годівнички стане чудовою пам'яткою, яка нагадуватиме дитині про її добрі справи. Адже на ній зазначатиметься, що її власник – «Юний рятівник природи». «Всеосвіта» подарує її всім дітям, які долучаться до екоакції та потурбуються про пташок взимку. Саморобка дозволить дитині відчути гордість за свою роботу для порятунку пернатих, а її створення стане цікавим заняттям та розвиватиме навички 3D-моделювання.
Ідеї для створення годівничок

Відповіді на питання про наші конкурси

?Умови проходження конкурсу
 • 1. Конкурс можна пройти в режимі онлайн (в комп’ютерному класі або вдома) та офлайн (вчитель самостійно проводить у класі).
 • 2.Для проходження конкурсу онлайн надається 40 хвилин.
 • 3.Завдання складаються з 10 запитань.
 • 4.У кожному завданні може бути як один, так і декілька правильних варіантів.
 • 5.Відповідь зарахується лише тоді, коли будуть обрані всі правильні варіанти.
Хто може взяти участь в конкурсі?

Учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти всіх типів.

?Як визначаються переможці конкурсу?

Дипломи 1, 2, 3 ступенів отримають учні, які зайняли призові місця:

 • 1 місце – 10 правильних відповідей;
 • 2 місце – 9 правильних відповідей;
 • 3 місце – 8 правильних відповідей;

Учні, які вказали 7 правильних відповідей та менше, отримають Сертифікати про участь. Незалежно від результату, всі учасники отримають корисні дизайнерські подарунки.

Додаткові подарунки від проєкту «Всеосвіта»

Всі учасники екоакції гарантовано отримають паперові 3-D розробки у вигляді годівнички, на яких зазначатиметься звання «Юний рятівник природи» та Подяки від проєкту «Всеосвіта».

Коли будуть доступні нагородні матеріали та подарунки?

Всі нагородні матеріали та подарунки видаються в електронному вигляді. Вони будуть доступні відразу після проходження конкурсу у «Кабінеті конкурсу».

?Як проходити конкурс в режимі онлайн?
Що робити після отримання коду доступу?

Щоб перейти до проходження конкурсу, дитині не потрібно додатково реєструватися на сайті або вводити e-mail. Необхідно перейти за посиланням vseosvita.ua/go та ввести у запропоноване поле код доступу учня.

Як перейти в Кабінет конкурсу?

Кабінет конкурсу знаходиться за посиланням: https://vseosvita.ua/konkurs.

?Як отримати подарунок – дерев'яний конструктор від Mr.Playwood?
Увага! Розіграш проводився з 11 по 15 лютого 2019 року!

Дерев'яні конструктори від Mr.Playwood отримають 100 переможців екоакції «Врятуй пташку – створи годівничку».

Долучитися до екоакції «Врятуй пташку – створи годівничку» можуть учні 1-11 класів, які взяли участь в конкурсі «Безпека школяра» від проєкту «Всеосвіта».

Терміни проведення екоакції

Реєстрація для участі відкрита з 7 листопада. Екоакція розпочнеться 26 листопада 2018 року та триватиме до 11 лютого 2019 року. Підведення підсумків триватиме з 11 по 15 лютого 2019 року.

Визначення переможців екоакції

Переможців буде визначено на основі голосування інших користувачів порталу «Всеосвіта». Ними стануть 100 учасників, які змайструють годівнички та проведуть спостереження за птахами. Переможці будуть нагороджені призами від компанії Mr.Playwood та отримають додаткові подарунки від проєкту «Всеосвіта».

Призи для переможців екоакції від Mr.Playwood

За результатами голосування буде визначено 100 переможців:

- 90 переможців, які власноруч змайструють годівничку, отримають дерев'яні механічні конструктори «Слони» від компанії Mr.Playwood.

- 10 переможців, які наберуть найбільшу кількість голосів, отримають дерев'яні механічні конструктори «Глобуси».