Лише 1-3% пластикових пакетів потрапляють на переробку. А решта плаває в морях та океанах, лежить у землі та розкладається – дуже і дуже повільно. Щорічно від пластикових пакетів помирає близько 100 тисяч морських тварин та близько мільйона морських птахів. За добу в організм людини потрапляє близько 330 часток мікропластику – він є у воді, їжі та навіть у повітрі.
3 липня у світі відзначається Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Цього року міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликав українців провести загальноукраїнську акцію «День без поліетилену» та хоча б на добу замінити звичні пакети зробленими власноруч сітками («авоськами»), паперовими пакетами та екоторбинками.
«Всеосвіта» пропонує долучитися до цього руху та на цілий рік оголошує акцію «Геть поліетилен! Дайош екосумки!».
Ми запрошуємо до участі шкільні та позашкільні колективи, заклади вищої освіти, учнів та учениць, студентів і студенток, вчителів і вчительок, викладачів і викладачок, а також батьків та всіх охочих.
Спеціально для цієї акції професійна конструкторка одягу розробила викройку екосумки, а швачка-майстриня підготувала прості та чіткі рекомендації з пошиття.
Також ми придумали декілька варіантів декору та оздоблення, до яких ви можете додати свої оригінальні ідеї.
Отже, така річ має бути не тільки корисною, зручною, але й гарною на вигляд!
Ми пропонуємо шити такі сумки зі старих речей, комбінувати різні тканини, використовувати елементи декору, прикрашати тим, що є під рукою - дати волю своїй фантазії та вигадці!
Даючи старим речам нове життя, ви робите ще один крок до порятунку нашого дому від того, щоб чергова ганчірка опинилася на сміттєзвалищі та на роки додалася до купи мотлоху, який там вже є.
Бавовна – найпоширеніший матеріал для торбинок. Ця тканина натуральна та екологічна. Вона легка в догляді – її можна прати навіть в машинці. Щільна бавовна може витримувати вагу до 20 кг. Тканина легко піддається обробці. Тому її не тільки буде легко шити, але й прикрашати. До того ж, бавовняну річ можна буде здати на переробку.
Льон – ще один натуральний матеріал. Тканина міцна та цупка. Такі торбинки легко прати – можна також використовувати пральну машину. До того ж, льняні сумочки легко прикрашати – вишивка, оздоблення бісером, стрічками – це буде під силу навіть початківцям.
Брезент – надзвичайно міцний матеріал. Такі сумки однозначно будуть вам слугувати довго. Єдина незручність – сумки з брезенту краще не використовувати в морозну погоду – може потріскатися.
Прикрасити сумку можна безліччю варіантів:
Для вишивки та оздоблення краще використовувати натуральні тканини. На льняній сумці, наприклад, навіть не буде видно проколів від голки.
А от розмальовувати можна будь-яку тканину. Для цього краще обирати акрилові фарби. Акрилова фарба швидко сохне. Після висихання кольори трохи тьмяніють, проте доволі довго тримаються на полотні.