Враження учасника «Мартинюк Віктор Володимирович» від проходження конкурсу

Підтримайте учасника у розіграші туристичної путівки. Голосуйте та поширюйте серед друзів в соціальних мережах.

6
Враження учасника:

Доброго дня,  мене звати Віктор, я учень Волинського ліцею імені Нестора Літописця. На півночі Тернопільщини розташоване моє рідне мальовниче  місто Кременець. Кременець, або по-давньому «Крем’янець», розташований між пагорбами Кременецьких гір, які є залишками Сарматського моря.  Візитівкою  нашого міста є замкова гора Бона, названа на честь другої дружини польського короля, Сигизмунда. На верхівці гори розташована залишки стародавньої фортеці, яка згадується в літописах ще 1227 року. Дістатися її можна пішки чи автомобілем. І хоча від фортеці мало що залишилося, піднятися на верх варто. Звідси місто видно, наче на долоні. Замок  розташований він на горі Бона, висота якої 397 м над рівнем моря. Від стін замку залишилися самі руїни, а більш-менш збереглася тільки в’їзна вежа. Але, не дивлячись на руйнацію, замок, якщо можна так сказати, дуже гарно виглядає, адже його руїни у гармонічному поєднанні з оточуючою природою мають дуже романтичний вигляд. Кременець – батьківщина великого польського поета Юліуша Словацького.

Найкрасивіша споруда міста і одна з найкрасивіших в Україні – ансамбль колегіуму (1731-1743, арх. Павло Гіжицький). Комплекс складається з костелу, келій і двох учбових корпусів. Колись це був монастир з навчальним закладом. Єзуїти присвятили костел засновнику ордена Ігнатію Лойолі та Станіславу Костці. У колегіумі велася підготовка вчителів для єзуїтських шкіл.

У 1773 р. орден єзуїтів було скасовано. У 1803 р. (Кременець вже перебував у складі Російської імперії) тут було засновано вищу гімназію. У 1819 р. гімназія була перейменована на ліцей, який мав стати учбовим закладом університетського рівня – «Волинськими Афінами». Також у нашому місті багато церков, які є окрасою міста. До архітектурних пам’яток відносяться «Будинки –близнюки». Чудовим місцем відпочинку є ботанічний сад, який чарує своєю природою у різні пори року.

Кременець – одне з найкрасивіших малих міст України. Тут є все, що потрібно людині, яка любить подорожувати теренами України у пошуках цікавих куточків: неймовірно красива природа, велика кількість цінних пам’яток архітектури, багато готелів, зручний транспорт.

Завітайте у наше місто і самі все побачите.

  • Школа
    Волинський ліцей імені Нестора Літописця, c.Підлісці, Кременецький район, Тернопільська область
  • Учасник
    Мартинюк Віктор Володимирович
  • Переглядів
    1122
  • Додано
    20.10.2019
  • Унікальних голосів:
    6