Zero Waste School: світ без відходів

Нагадаємо, що неформальна освіта – це доповнення або альтернатива формальної освіти, зорієнтованої, як правило, на соціальний та культурний розвиток.

Організація Klitschko Foundation спільно з Coca-Cola Ukraine та Coca-Cola Foundation відкриває новий захоплюючий проект «Zero Waste School» для школярів і вчителів.

Навчальна програма спрямована на впровадження культури сортування відходів у громадах, школах та інших навчальних закладах. Завдяки методам неформальної освіти, учні й педагоги зможуть краще зрозуміти важливість своєї ролі в громадському житті, глибше дізнатись про стан навколишньої екології і взяти практичну участь в позитивних змінах власного міста чи села.

Нагадаємо, що неформальна освіта – це доповнення або альтернатива формальної освіти, зорієнтованої, як правило, на соціальний та культурний розвиток. Найпоширеніші її форми – короткострокові курси, майстер-класи та семінари, після закінчення яких видаються відповідні сертифікати.

Zero Waste School підтримує глобальну ідею «Світ без відходів» (World Without Waste) та керується у своїй програмі Цілями Сталого Розвитку ООН, намагаючись залучити до співпраці якомога більше молоді, забезпечити її потрібними знаннями та навчити корисним навичкам. З кожним роком проблеми сортування сміття в Україні набувають загрозливого значення: масове забруднення озер та річок, накопичення пластикових пляшок і пакетів в паркових і лісових зонах (що призводить навіть до смерті тварин) – усе це залишає нашу країну позаду європейських реформ, націлених на підвищення  загального життєвого рівня. Важливо з дитинства виховувати повагу до навколишнього середовища та привчати самостійно піклуватися про світ.

Участь в проекті можуть брати школи або інші учбові заклади, де навчається не менше 200 учнів. Кожний заклад формує активну команду з 4-х школярів – 2 хлопця і 2 дівчини 8 і 9 класів, – а також з одного вчителя-куратора. Існує головна вимога до обраних учнів: вони мають цікавитись шкільним самоврядуванням та проявляти ініціативу у виконанні різноманітних завдань.

Програма Zero Waste School складатиметься з кількох обов’язкових етапів:

  1. Протягом тренінгу Active Citizens команди навчаться вирішувати складні конфлікти всередині групи, вести перемовини і постійно взаємодіяти всередині громад;
  2. На практичному семінарі учні створять план реалізації власного проекту і, поступово його виконуючи, зможуть зможуть прогнозувати ризики та комунікувати зі ЗМІ;
  3. Кожна команда дізнається про особливості фінансування розвитку громад;
  4. Учні близько познайомляться з видатними громадськими активістами та  екологами, які поділяться професійним досвідом.

Після завершення першої частини проекту, її учасники проведуть дводенний тренінг зі школярами, їхніми батьками та педагогами, щоб навчити правильно сортувати сміття і заробляти на цьому задля потреб їхнього освітнього закладу.

 

 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.