Заступник освітнього комітету ВР пропонує скерувати залишки освітньої субвенції на протипожежні заходи

Парламентарій Сергій Колебошин, ексучитель і ексдиректор школи з Одещини, гостро сприйняв одеську трагедію 4 грудня та наступне закриття ряду шкіл Одещини пожежною інспекцією.

Відтак нардеп Колебошин – а він працює заступником голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій – підготував проєкт постанови Кабміну, яка уможливила б використання залишків освітньої субвенції не лише на виплати педагогам.

Чому громадам хронічно не вистачає коштів на протипожежну безпеку? – питається Сергій Колебошин. – Чому директори залишаються наодинці з мільйонами вимог з безпеки, не маючи на це ресурсів? Як це все змінити?

Одна з причин постійної нестачі коштів (далеко не єдина) – субвенція. Точніше, неможливість її використання.

У багатьох громадах є залишки освітньої субвенції – кошти, що не виплатили педагогам за рік, –  нагадує освітянин-парламентарій.

Гроші залишаються в місцевих бюджетах, але витратити їх на протипожежні заходи не можна. І це безглуздо! Є кошти, є бажання та потреба. Чому б ні?

Згадайте школи в Овідіопольському районі, що закрили рішенням суду. Коли б не ця заборона, то кошти на протипожежну безпеку можна було б взяти з залишків субвенції. Але ж ні, – бідкається пан Колебошин.

У зв’язку з цим віце-голова освітнього комітету парламенту написав відповідний проєкт постанови уряду.

За словами нардепа «маємо підтримку та взаєморозуміння з Міністерством освіти».

Для прикладу, залишок освітньої субвенції в нашому окрузі [парламентар обраний по «мажоритарці» в окрузі, що включає Чорноморськ, Овідіополь, Теплодар, Біляївку та навколишні райони Одещини]— майже 80 мільйонів гривень.

Звичайно, в різних громадах суми відрізняються, але ж це реальні кошти, які можна вже брати та направляти на безпеку, – переконаний освітянин-депутат Верховної Ради.

Читайте також: «Все ще намагаємося добитися надбавок для вихователів» – нардеп-освітянин Сергій Колебошин

Джерело: fb-сторінка Сергій Колебошина. Фото: chis-chernomorsk.com.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
2
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!