Заслужений вчитель України зізнався, що "не дотягує" до вимог професійного стандарту

Людина, маючи компетенції, викладені в проєкті професійного стандарту, не прийде працювати до школи.

Заслужений вчитель України, освітній експерт та публіцист Віктор Громовий, проаналізував проєкт професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти». На його думку, вчителям буде дуже важко відповідати вимогам, які викладені на 39 сторінках документу. 

Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.


Знайшов чудову візуалізацію до вчорашнього посту "Ну ніколи такого не було і от знову..."
Увесь вечір уважно читаю проєкт професійного стандарту  https://mon.gov.ua/…/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovor…

39 сторінок, Карл(чи Наташа!) у цьому ну дуже своєчасно оприлюдненому докУменті, коли більшість шкіл, особливо у великих містах, знаходяться на стадії, коли змушені брати на роботу "будь-кого з тих, хто охочий", а МОН вже пропонує "перевчити басиста"(брати на роботу людей без педагогічної освіти).
Прочитав, наприклад, про загальні компетентності:

  •  Здатність діяти як відповідальний громадянин та брати участь у суспільному житті на різних рівнях (громадянська компетентність)
  •  Здатність до взаємодії з іншими в різних соціальних ситуаціях та критичного оцінювання соціальних подій і явищ (соціальна компетентність)
  •  Здатність до особистісного і професійного самовизначення, самоствердження і самореалізації впродовж життя, до цінування багатоманітності у суспільстві (культура самовираження)
  • Здатність до створення команди однодумців, прийняття ефективних рішень у професійній діяльності та відповідального ставлення до обов‘язків (лідерська компетентність)
  • Здатність до творчого пошуку й реалізації нових ідей, до самопрезентації та результатів своєї професійної діяльності; здатність до керування власним життям і кар`єрою (підприємницька компетентність).

А який відсоток колег має здатність до "критичного оцінювання соціальних подій і явищ"? Науковці кажуть, що лише 15% людей не схильні до індоктринації. А 85%, на жаль, є зручним «матеріалом» для маніпуляцій (підлягають "контролю свідомості», не мають культури сумніву, некритично засвоюють ті чи інші ідеї або доктрини).
А нащо вчителеві "здатність до створення команди однодумців"? Вона й директорові школи не потрібна, бо якщо всі думають однаково, не думає ніхто! У демократичному закладі освіти ХХІ століття має бути команда різнодумців, які об'єднані спільними цінностями та баченням перспективи(візією).
"Здатність до творчого пошуку й реалізації нових ідей" є лише у 2,5% людей. Інновації у них “у крові”. Це перша з п'яти груп людей за ознакою схильності до сприйняття інновацій із загальновизнаного закону поширення інновацій Е.Роджерса. Більше 2,5% в природі не буває, а в освіті їх значно менше, бо система з року в рік видавлює цих людей зі школи.

Далі аналізувати не буду, бо знову оголосять огульним критиканом.
Лише чесно визнаю: не дотягую я особисто й до половини тих вимог, які викладені на 39 сторінках цього професійного стандарту.
Якось "невдобно" це усвідомлювати, маючи звання "Заслужений вчитель України", знак "Відмінник освіти...", купу грамот і дипломів...

Людина, маючи усі ці компетенції не прийде в школу. Бо маючи власне самовизначення і вміючи створювати ефективну команду , творчо та критично проаналізує ринок праці, самопрезентує себе і скерує своє життя кудись подалі від шкільного маразму.

Вас також може зацікавити: МОН розробило новий професійний стандарт вчителя

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

19010
06.05.2020 16:47:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!