Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події
Новини
7400
2 грудня 2021 о 19:07

Запровадження електронних журналів і щоденників у школах: Кабмін ухвалив рішення

Також змін зазнає система електронного документообігу в закладах освіти, обліку дітей та система зарахування, відрахування та переведення учнів.

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту». Документ зокрема передбачає запровадження електронного документообігу, а також електронних журналів та щоденників у школах. Крім того, рішення Кабміну дозволяє автоматизувати роботу зі збору та опрацювання даних від закладів освіти.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив нардеп Олексій Гончаренко:

Кабмін затвердив рішення, яке дозволяє запровадити електронні журнали та щоденники в школах, електронний документообіг та автоматизувати роботу зі збору та опрацювання даних від закладів освіти. КМУ затвердив положення про програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту».

Зазначимо, що АІКОМ – це електронна система управління освітою, яка забезпечує збір, зберігання та управління ключовими процесами та даними у сфері освіти. Проєкт спрямований на реформи, ініційовані Міністерством освіти і науки у сфері дебюрократизації та цифровізації дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти.

На базі АІКОМ створюється нова система збору освітньої статистики, зокрема для деталізованого розрахунку потреб освітньої субвенції, яка спрямовується на заробітну плату педагогічним працівникам.

Також суттєвих змін зазнає система електронного документообігу в закладах освіти, обліку дітей дошкільного та шкільного віку та система зарахування, відрахування та переведення учнів.

На базі АІКОМ вже функціонує програмний модуль державного електронного класного журналу та щоденника, до якого можуть під'єднатися заклади загальної середньої освіти.

Ознайомитись з документом можна тут:

Безкоштовний електронний журнал «Журнали (Мої класи)» від «Всеосвіти» – це сучасний цифровий онлайн-розділ, створений з метою організації дистанційного та змішаного навчання. У ньому вчитель знайде для себе зручний електронний журнал, а учень – е-щоденник, у якому легко переглядати усі домашні завдання та оцінки.

Спробувати: https://vseosvita.ua/journal/lp

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: В Україні змінять шкільні програми з інформатики

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.