Новини
52
27 червня 2019 о 19:00

З хабарництвом у школі миритися не можна!

Хабар у школі – незначне порушення закону чи моральний вибір?

Якщо у школі трапляються випадки хабарництва, то цьому сприяє певна позиція педагогічного колективу, вважає міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич. Так вона відповіла на питання журналістів під час конференції «Нова українська школа: успіхи та виклики першого року впровадження».

Таке буває у різних школах. У школах, як академічних середовищах, як правило, є позиція педагогічного колективу. Якщо хтось бере хабарі чи вимагає хабарі, не знаю, за що, – за оцінки? Може, ви мені факт приведете? Звичайно, це повинно стати предметом звернення до відповідних органів управління освітою, – відповіла очільниця відомства.

Гриневич нагадала, що хабарництво – це категоричне порушення. І хоч порушення адміністративне, але воно карається законом. Таке явище неприпустиме ще й тому, що може стати поганим прикладом для учнів.

Ми хочемо навчити дітей доброчесності. Але, даючи хабарі, ми показуємо їм подвійні стандарти. Зараз в школі ми готуємо громадян, які здатні брати на себе відповідальність, здатні жити за правилами демократичного суспільства і дотримуватися закону. Тому я завжди закликаю батьків і вимагаю від вчителів, щоб вони не демонстрували дітям подвійні стандарти. Цим вони повністю нівелюють освіченість, – підкреслила головна педагогиня країни.

На питання: «Якою має бути зарплата вчителів, щоб вони не брали хабарів?», – Лілія Гриневич відповіла так.

Звичайно, ми хотіли б, щоб зарплата вчителів була б принаймні на рівні середнього класу. Чому ми вписали в закон три мінімальні заробітні плати? Ця цифра взялася з того, що пересічна людина, аби почуватися абсолютно впевнено, має заробляти в країні три мінімальні заробітні платні. Ми хочемо прагнути, щоби найменший посадовий оклад вчителя був саме таким. Ми зафіксували цю цифру в законі, – повідомила міністерка.

Втім, якщо у нинішніх умовах вчителі отримують значно менше, на думку Гриневич, це не може бути виправданням хабарництва.

Вважаю, якщо зарплата нижча, але ви вибрали цю професію, це не дає вам жодного морального права вимагати хабарі! – підсумувала керівниця міністерства.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.